žádost o radu

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Aj na niektorych utesoch su vyvery mineralnych pramenov a koraly tam rastu. Tym nechcem tvrdit, ze drzat Ca nad 500 je vhodne.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Měním 10% měsíčně. Dělám ji samozřejmě z RO a používám tropic marin pro. Já vím že je to zběsilé, pomalu to napravuji. :oops:
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal::D :D co dodat.Jinak kdo je na pochybách tak se koukněte okolo komu to vlastně na kanistr nějakej čas jede.Mno jeden čas to měl Alda co vím ale mám pocit že už to neni pravda.Třeba nám poví :wink:
Já musím říct ze své zkušenosti,že mám kanistr na 100l reefu napojený 4 měsíce.Jediné co umím naměřit je hodnota NO3,která mi nepřesáhla nikdy 5mg/l.Poslední měření ukázalo čirou vodu, testy Nutrafin :? .FO4 jsou neměřitelné.Za čas propláchnu phosex a zeolit v ro vodě a vyměním filtrační vatu.Neříkám,že je to řešení,já to mám jen do doby nového akvária,které by mělo být příští týden s refugiem.V reefu mám dva klauny,které pravidelně krmím.Jak říkám,nemám žádné problémy a korálům se taky daří,ale na druhou stranu to vidím jako dočasná pomoc,pak najedu refugium,je ověřené.Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Dnes jsem měřil hodnoty a dopadly následně:
PO4-neměřitelné,NO3-méně jak 5 mg/l,spíše neměřitelné.Krmím mraženou potravou denně včetně výživy pro korály 1x týdně.Obsah filtru je korálová drť,filtrační vata,Phosex,zeolit,aktivní uhlí(za čas).Nechci tím říct,že tenhle způsob filtrace je dobrý a už vůbec ne pro moře,ale funguje to prozatím.Takže,kdo má malé akva a chce si něco malého pořídit, nevidím důvod,proč nepoužít kanistr.Já mám na 100l kanistr 1000l/h.Moři zdar,Franta
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

More po pul roce provozu

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Ahoj, tak prave touto dobou slavim pul roku provozu. Hodnoty jsou zvlastni, dnes jsem nameril: Ph 8,1 (salifert); Kh 9 (tetra); PO4 0 (sal.); NO3 1-2 mg (sal.), jodid 0,06-0,08 (sal.); jodidcnan méne nez 0,03(sal.); Mg 1700 (sal.); Ca 760 (sal. a nutrifin). Mg a Ca jsem meril dvakrat, Ca jeste kontrolne pomoci testu Nutrifin, ten daval zhruba to same. Uz jsem mimo tabulky :shock: . Nicmene akvarium zije:
http://www.reef.sk/album_mod/upload/e9e ... a24d01.jpg
Krome 4l externiho filtru mam jen prepad s odpenovacem, nacpany keramikou:
http://www.reef.sk/album_mod/upload/36a ... c29cd5.jpg
Buh vi proc, ale funguje to. SPS i meke koraly jsou v pohode, rostou, obvzlaste acropory, seriatopora a vsechny mekke. :)
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: More po pul roce provozu

Príspevok od používateľa moguai »

Josef Nosek napísal:Ahoj, tak prave touto dobou slavim pul roku provozu. Hodnoty jsou zvlastni, dnes jsem nameril: Ph 8,1 (salifert); Kh 9 (tetra); PO4 0 (sal.); NO3 1-2 mg (sal.), jodid 0,06-0,08 (sal.); jodidcnan méne nez 0,03(sal.); Mg 1700 (sal.); Ca 760 (sal. a nutrifin). Mg a Ca jsem meril dvakrat, Ca jeste kontrolne pomoci testu Nutrifin, ten daval zhruba to same. Uz jsem mimo tabulky :shock: . Nicmene akvarium zije:
http://www.reef.sk/album_mod/upload/e9e ... a24d01.jpg
Krome 4l externiho filtru mam jen prepad s odpenovacem, nacpany keramikou:
http://www.reef.sk/album_mod/upload/36a ... c29cd5.jpg
Buh vi proc, ale funguje to. SPS i meke koraly jsou v pohode, rostou, obvzlaste acropory, seriatopora a vsechny mekke. :)
Ahoj,máš to opravdu pěkné.Ale docela bych se bál,že ti jednou zkolabuje akva na filtraci.Dle fotky tam máš hrozně moc humusu,to bych čistil,alespoň nějak odkaloval.Jinak ať se ti daří,Franta.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Dík. Zkusil jsem něco odsát, ale bojím se do toho šťourat nějak moc, aby se to celé nepoložilo. Připravuji velké akva, cca 2000 litru, ale nejprve musím dodělat barák :D , takže počítám ještě tak dva - tři měsíce to musí šlapat. A pak si budu hrát, už se těším. Filtr plánuji do sklepa i s malou odchovnou, manželka trochu nadává, protože jsem zabavil celý sklep :shock: .
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

hehe vsetci pripravuju do baraku vacsie akvarka a ja idem zmensovat :)
do noveho baraku mi 2metrova tisicka asi nevojde :(
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Roman, zjavne si zvolil zle kriteria pri tvorbe (vybere) projektu :(
Ja som manzelke ukazal iba tie, kde bola minimalne 2 metre dlha stena vhodna pre akvaristicke ucely :)
Martin
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Jeden jihočeský akvarista před časem měl stavět dům. Když jsem k němu tehdy přijel na návštěvu, přivedl mne na louku, kde měl již vykolíkované místo pro akvárium. Kolem tohoto místa postavil dům. Dvoutisícovka (pohled dovnitř ze tří stran) se mu pak tam bez problémů vešla. Tak to skutečně bylo - nevymýšlím.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

tak to mozem len tisko zavidiet.
ja som bohuzial zvolil opacny postup, najprv som kupil hotovy barak a teraz skusam napasovat svojich 6 akvariek :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Ja jsem nekde mezi - koupil jsem hotovy dum, ale stary 90 let a delam kompletni rekonstrukci. Udelal jsem obyvak a tam manzelce ukazal kde bude akvarium a kde zbytek, takze v pohode. Pod obyvakem je sklep, kam jsem prorazil diru na vstup a vystup do filtru, do sklepa jsem zavedl klimatizaci a vodu s odpadem. No a manzelka neprozretelne rekla ze sklep vlastne nepotrebuje, tak jsem ji ho znarodnil na filtraci a odchovnu. Ted uz jenom premyslim jak celou sestavu udelat co nejlepe. Nahore bude cca 2000l a dole zhruba to same, jen premyslim jak neudelat nejakou pitomost.
Pepa N. 360 reef mix.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Tak to jsme na tom prakticky stejne, jen ten dum mam malinko mladsi a sklep jsem neznarodnil cely :lol:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak pani mi sme prave zacali stavat :-) a mam v projekte pekne miestecko vyhliadnute a projekt prisposobeny na velke akvarko cca 3400 litrov. Ale ked tak den co den ratam korunky a robim rozpocty tak budem rad ak sa mi podari to nase sucasne aqua udrzat pri zivote pocas doby stahovania :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

a co spravis s tym com mas teraz? bude na predaj?
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"