T5 trubice Aqua-Medic vs. Arcadia

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Neregistrovaný

T5 trubice Aqua-Medic vs. Arcadia

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Aky je vas nazor na trubice Arcadia a Aqua-Medic - jeden doporucuje to, druhy zas ono. Konecne menim 2x T8 za 4x T5 a ide mi o to, ktore pouzit. Modre su zhruba rovnake, ale biele su Arcadia 14000K a Aqua-Medic 10000K. Ake mate skusenosti? Co na to vase koraly?
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Re: T5 trubice Aqua-Medic vs. Arcadia

Príspevok od používateľa Pavel »

Anonymous napísal:Aky je vas nazor na trubice Arcadia a Aqua-Medic - jeden doporucuje to, druhy zas ono. Konecne menim 2x T8 za 4x T5 a ide mi o to, ktore pouzit. Modre su zhruba rovnake, ale biele su Arcadia 14000K a Aqua-Medic 10000K. Ake mate skusenosti? Co na to vase koraly?
grrrrr, nevsimol som si, ze som bol odhlaseny :?
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

modre su OK, ale ich biele nemaju 10.000K ani nahodou ... koralom to zasa az tak nevadi , ide skor o tvoj osobny esteticky dojem
ja pouzivam biele T5 od AquaLight , lebo su najlacnejsie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Bile trubice mam Arcadie 14000K tak i Philips 865. Koraly rostou pod vsim, jen jde o vhodny pomer s modrejma aby se mi akvarko libilo.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Mám Aqamedic, myslel som si, že zo špeciálnych akvaristických sú najlacnejšie práve tie :( . Inak v pohode sú aj obyčajné osramky (6500 K), svietia síce do žlta, ale pri pomere 1:1 s modrými by to nemuselo až tak kaziť vizuálny dojem (a stoja len 350 SK).
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Tiez si myslim ze za tu Arcadiu su to peniaze vyhodene do luftu, pretoze na zltej zlozke ma relativne vecsi peak, tiez ako AM, ale ona ma zas vecsi podiel modrej zlozky, tak je akoze maskovany.
No, ale u mojho dodavatela svetelneho hardweru som sa uz dotazoval na novinku od Osramu T5 HQ 880 (blue sky), ale ze este musim mat chvilu strpenia a asi skraja noveho roku by uz mohla byt - no nevyskusaj ju.
zolo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 15:19
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa zolo »

Ja mam v rampe 10 000 K od AM a 15 000 K od JBL +2 modre od AM
Ten rozdiel je priepastny. Co zaplatis, to dostanes. Este skusim modru od JBL alebo Arcadie.
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

zolo napísal:Ja mam v rampe 10 000 K od AM a 15 000 K od JBL +2 modre od AM
Ten rozdiel je priepastny. Co zaplatis, to dostanes. Este skusim modru od JBL alebo Arcadie.
No vidim to asi na kombinaciu 1x modra Arcadia, 1x modra AM, 1x biela 10000K AM, 1x biela 14000K Arcadia :wink:
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Ty modré použij Osram L67 (stejné označení pro T5 i T8 ) na tom ušetříš, Arcadia 14000 je dobrá, namísto AquaMedic 10000K navrhuji raději ATI marine white (11000K). Velmi dobrá sestava s pronikavým modrobílým světlem (žádná žlutá) za dobrou cenu.

Derek Burghard z Vídně ("číňan") používá sestavy 3x ATI marine white a 1x Osram L67 nebo Phillips blue (omrkli jsme trubice), k tomu odpěňovač a pomaluprůtokové filtry se zeolitem; a koráli mu tam rostou a drží barvy.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

rybka napísal:Ty modré použij Osram L67 (stejné označení pro T5 i T8 ) na tom ušetříš, Arcadia 14000 je dobrá, namísto AquaMedic 10000K navrhuji raději ATI marine white (11000K). Velmi dobrá sestava s pronikavým modrobílým světlem (žádná žlutá) za dobrou cenu.

Derek Burghard z Vídně ("číňan") používá sestavy 3x ATI marine white a 1x Osram L67 nebo Phillips blue (omrkli jsme trubice), k tomu odpěňovač a pomaluprůtokové filtry se zeolitem; a koráli mu tam rostou a drží barvy.
To mazaujima. Pouziva sedimentacne filtre na zeolit s malym prietokom, alebo klasiku a pridava zeolit do prepazky? Aky prietok ma a na aky objem AQ. Ved sa Ivo rozpis trosku :wink: .
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Veškerá voda je proháněna odpěňovačem, pak většinu vrací zpět do nádrží. Část vody je vedena přes válce se zeolitem (navíc jsou řazeny paralelně). Více na http://www.koralle.at/asp/g_zeolith.asp
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

rybka napísal:Ty modré použij Osram L67 (stejné označení pro T5 i T8 ) na tom ušetříš, Arcadia 14000 je dobrá, namísto AquaMedic 10000K navrhuji raději ATI marine white (11000K). Velmi dobrá sestava s pronikavým modrobílým světlem (žádná žlutá) za dobrou cenu.

Derek Burghard z Vídně ("číňan") používá sestavy 3x ATI marine white a 1x Osram L67 nebo Phillips blue (omrkli jsme trubice), k tomu odpěňovač a pomaluprůtokové filtry se zeolitem; a koráli mu tam rostou a drží barvy.
Teraz sa nepozeram na setrenie - 2x modre a 2x biele trubice budu v svietidle Arcadia, doma mam 2x modre a 2x biele trubice AquaMedic - takze skor mi slo o to co pouzit

Inak cez vikend mi "Cinan" povedal, ze ATI ako firma konci a trubice v ponuke uz nie su.
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Cinan

Príspevok od používateľa dement »

Presne tak, pan Burghard aj mne povedal, ze ATI je v konkurze a trubice od nej uz nema. Ponuka teraz AquaLight 10.000 K (14 EUR) a nejake tusim cinske 15.000 K ( za 22 EUR). Dal som si ukazat obe a rozdiel bol viditelny :-) . Samozrejme v prospech tej 15.000 K.
Ak tej kombinacii, mne povedal, ze pouziva 1:1 a to som aj videl v nadrziach.
Martin
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Re: Cinan

Príspevok od používateľa Pavel »

dement napísal:Presne tak, pan Burghard aj mne povedal, ze ATI je v konkurze a trubice od nej uz nema. Ponuka teraz AquaLight 10.000 K (14 EUR) a nejake tusim cinske 15.000 K ( za 22 EUR). Dal som si ukazat obe a rozdiel bol viditelny :-) . Samozrejme v prospech tej 15.000 K.
Ak tej kombinacii, mne povedal, ze pouziva 1:1 a to som aj videl v nadrziach.
Ja som chcel od neho ATI a mal cez vikend na predajni (ale chcel som 24W) len AquaMedic a Arcadia
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
augi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Jan 2006 00:03
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: t5

Príspevok od používateľa augi »

ja odporucam sylvaniu, su dost kvalitne za priaznivu cenu.

http://www.sla.net.au/price_au.php?p=343
a
http://www.sla.net.au/product.php?p=343
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"