Nové akva - Reefer 170

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Zase bych se rád na něco zeptal - trochu z jiného soudku.

Nalepil jsem dalších pár korálnatců a jako minule, odpěňovač se mohl pár hodin zbláznit, přetekl, ale pak se uklidnil.

Ale nyní mi trochu chrochtá, nebo jak to nazvat. Už před lepením se trochu začal ozývat, ale jen velmi nepatrně. Ale teď je to celkem hlučné.

Když seřizovacím šroubem snížím hladinu, tak je to OK, ale pokud ji zvednu, chrochtá. Dříve jsem měl hladinu až nahoru k zúžení, nyní to mohu dát sotva do poloviny. A pěna nad tím je jen bílá, nic hnědého se netvoří.

Nevíte čím by to mohlo být?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Tak dnes jsem dolepil všechny korály a měl takový krásný pocit bezpečí.

Asi hodinku, dvě po zhasnutí světel jsem šel akva zkontrolovat a našel jsem, no spíše nenašel. Ten korál, co ho již okusoval, tak dneska dojedl. Nezbylo nic.

Odlovit na tresku ve sklenici se mi už několik týdnů nedaří, občas ho večer uvidím, ale vždy jen částečně, je schovaný ve skulince a nijak se zabít nedá, buďto se tam vůbec nedostanu, nebo se stačí přiblížit s nějakým předmětem a hned uteče do kamenů. A dávat tam každý den maso ve sklenici asi také parametrům vody nepřidá, jen doufám, že to tím neodnese dalších pár korálů.

Takže co dál. Pokud začne ojídat další korál, nemůžu jen tak čekat, až je zničí všechny, jejich pořízení mne stálo docela hodně peněz.

Už jsem z dané situace opravdu zoufalý. Pokud ho tedy nechytím a bude dál v akva škodit, asi mi nezbyde nic jiného, než celé akvárium (myšleno útes z kamenů) rozebrat, odchytit na suchu krabíka a vše zase vrátit zpět.
Bohužel si to vůbec nedovedu představit, ani ve snu. Útes z kamenů jsem sice postavil (poprvé v životě), ale znovu to do původního stavu určitě nedám. V akva je tak cca 15 kg kamenů, dát je přesně zpět prostě nejde.

A vůbec netuším, jak bych to provedl s korálnatci. Jasně, před rozebráním útesu bych je musel odlepit od kamenů a dát asi do nějaké nádoby s vodou z akva. Pustit tam asi menší čerpadlo pro pohyb vody.

A co dál. Pokud opravdu rozeberu útes, odchytím kraba a útes postavím znovu. Mohu hned vrátit korálnatce? Samozřejmě počítám, že zůstane stejná voda i písek na dně. jen vyndám kameny, najdu kraba - tedy doufám - a složím znovu útes.
Počítá se to za zaběhlé akva, mohu tam hned dát ten den korálnatce? Nebo až po čase? Kde bych je pak nechal, stačí nádoba s vodou a jen čerpadlem s ní hýbat? Co světlo, to asi potřebují denně, takže i je bych musel asi předělat.

To prostě vůbec netuším, jak postupovat. Je to sice poslední možnost, ale možná k ní dojde a rád bych věděl, co bych měl mít připravené.

Prosím, kdo s tím máte zkušenosti, můžete mi napsat jak bych měl co nejlépe postupovat, pokud bych musel akva znovu přeskládat.

Uvítám každou pomoc, jak už jsem psal i dříve, uvítal bych i osobní konzultaci nad akváriem, nejlépe pomoc s jeho přestavěním, pokud by to nakonec bylo třeba, samozřejmě i placenou. Pokud někdo ví o někom, kdo to profesionálně dělá za slušné peníze, uvítám i kontakt.

Moc díky za Vaši pomoc v pro mne velmi svízelné situaci začátečníka, který má tak trochu smůlu.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Kvůli krabovi rozebírat celý útes je nešťastné řešení s nejistým koncem a ještě větší pasekou :cry:
Jestli ho vidíš v nějaké skulině vem jehlici nebo drátek a zlikviduj ho. Určitě naděláš méně paseky než na co se chystáš a ten kousek mrtvolky neublíží.
Když doneseš živý kámen taky nevíš kolik je tam živočichů po smrti a zaběhnutý systém+odpěňovač si s tím poradí.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Právě že ho nikdy nevidím v uzavřené skulince, spíše v mezírkách mezi kameny. Takže jak se přiblížím, hned uteče, protože má kam. Zaleze někam hlouběji do kamenů a jsem bez šance.

Přiznám se, že rozebírat útes se mi také nechce, ale je to otázka, kolik korálů ještě zničí, co jsem schopen unést. A bohužel nevím, jak tomu účinně zabránit, jak korálnatce ochránit.

Uvědomuji si, že většinou něco napáchá hodinku - dvě po zhasnutí světel. Shazování spíše během noci, shozené korálnatce najdu vždy až ráno, ale poškozené skoro vždy navečer, asi se jde po zhasnutí hned někam nažrat. Holt budu více hlídat a doufat. Uvidíme, co se stane.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa shotik »

Co mu zkusit ucpat diru kudy leze ven ? Jestli vis ktera to je. Kdyz tam chcipne tak se o nej system postara.

Samo pokud nema dumyslne chodbicky
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa Madox »

Med?
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

jak už jsem psal, není ukrytý v nějaké skulince v kameni, ale vždy vyleze z té hromady mezi kameny - a zase tam v případě ohrožení uteče. Takže ho nemám kde uzavřít. Pokud má svoje doupě, tak někde v kamenech dole, což nemám šanci najít.

Prosím, post níže v- MED - je myšlen opravdu sladký med? Moc prosím o bližší info - jak ho použít, na něco ho namazat, jak moc, co voda v akva, bude OK, jak dlouho to tam nechat.

Je to nová myšlenka, moc díky za upřesnění.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa axelson »

iba ma napadlo, ked niektory koral nacne a ocividne mu chuti tak ten daj do pasce nech ho dokonci. 8)
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

To mne také napadlo, udělal jsem to. Korál jsem nechal cca 3 dny ve skleničce a nic.

Jak jsem ho nalepil, hned ho našel a pojedl. Včera pak dokonal své dílo.

Já nevím, že by nějak poznal tu past, nějak reagoval na sklenici? Dokud korál ležel na písku, ojídal jej, dokonce jak jsem psal dříve, odtáhl jej ke kamenům. Jak byl ve sklenici, tak nic. A sotva jeho zbytek nalepím, tak je fuč.

Důležité je pro mne, co se stane: šel pouze po tomto korálu, ostatní již nalepené nechá být, nebo si najde za potravu další a postupně ho zlikviduje.
Kdo máte také v akva kraba a sežral Vám korál, jaké máte zkušenosti, pustí se i do dalších?

A ještě mne napadlo jiné řešení. Předpokládám, že krab půjde po masité potravě. Já v akva nemám rybky, takže nekrmím a krab nemá co jíst, tak okusuje korálnatce.

Co kdybych koupil krmení pro ryby a trochu tam dával, v podstatě toho kraba krmil - přestal by si všímat korálů? Pokud je to dobrá cesta, můžete mi doporučit nějaké krmení pro ryby, co tam dát. Nebo pokud je to blbost, tak i takový názor chci slyšet, ať něco nepokazím.

Jinak moc díky za Vaše připomínky a rady, jsem moc rád, že na to nejsem úplně sám.

Ještě bych uvítal i další názory na to rozebrání útesu a jeho opětovné složení, jak jsem psal. Zatím jeden názor, že raději ne, že bych mohl korálnatce spíše odepsat. Co si myslíte ostatní, jak byste postupovali.
Opravdu trpím, když přicházím o drahé korálnatce, ale nerad bych udělal něco, co by je zlikvidovalo všechny.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa shotik »

Jak jsem psal : mě krab žral jak jatej. Když sem se zbavil thorek a poustevnika a porad to mizelo tak jsem vypozoroval chlupace v utesu. od te doby nic nezmizelo. krab odloven
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Po příchodu z práce kontrola akva, už vím, po jakém korálu jde. Jedno očko je pryč od včera.
Aspoň vím, jaký korál si vybral a dnes u něj budu hlídat.

Jak řešíte světlo při lovu. V 21 hod mi zhasnou LED, čekám, že pak vyrazí krab na lov. Ale potmě jej neuvidím, když posvítím baterkou, neuteče? Jak to řešíte?

Uvítám co nejvíce reálných zkušeností, fakt ho chci co nejdříve dostat. Dokud mám aspoň nějaký korál v akva.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

Naštěstí jsem nemusel chytat takovou havěť, ale jestli je to strašek tak mám obavy, že z té pasti co používáš vyleze, má na prdelce ploutev (vymrskne se a zřejmě umí i plavat). Pro osvětlení v noci mám nastavený světlo na cca 2-3 % modré a je tam celkem vidět noční život a při tom vše "spí". Nějaký noční světlo bych doporučil, pokud to nejde naštělovat na ledkách..... Baterkou ho budeš zřejmě strašit.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Díky za zkušenosti. Strašek to není, to jsem již zcela vyloučil. Jak někdo psal, ten by si asi maso odnesl z pasti. A také jsem jej viděl, takže lovím kraba.

Osvětlení mám Hydra 26HD, takže nastavení měsíčního svitu - tmavě modrá . lze, doporučují ale minimum 5%, nevím proč. Pokud tedy modré světlo přes noc nevadí, zkusím to nastavit.

Stále mi to nedá, hledal jsem na netu videa a tam loví kraba stejně jako já, sklenice s kusem masa, možná tam dávají větší kus, než já.

Sice jsem dostal info z akvaristiky, že kraba nemám šanci chytit a musím rozebrat akvárium, ale nevzdávám se. Nemyslím si to totiž, již jsem dva odlovil, jeden bych bral jako náhodu, ale dva - věřím, že se to dá. jen trochu štěstí. A možná ještě nějaká finta, na tu stále čekám, že mi ji někdo poradí.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

aspoň jedna noční, bohužel mobilem, který na to nemá žádný režim, takže jen tak
Prílohy
PP_REEF_NIGHT.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

Mě se nejvíc líbí ty barvy pod tímto osvětlením.... Dřív nebo později se lapí.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"