Nové akva - Reefer 170

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Korálnatce zatím sleduji, vypadají OK, jediné co vidím jinak, je ten odpěňovač, vždy šla jen pěna, teď trochu vody.

Zvířátko už jsem viděl, dneska málem i dopadl, ale jen bohužel málem. Ale nevím co to je - velikost odhaduji cca 1,5 cm, je to šedé nebo tak nějak, na kamenech docela není vidět. 100% jsem viděl v předu klepítko na velmi tenké nožce. Je to celkem rychlé. Nejvíce mi to připomíná pavouka, má to asi také více než 4 nohy.

Na kamenech je prostě nějaký prach, či co, Asi to budou zbytky hnědé řasy, ta se objevila s první výměnou vody, ale po cca 14 dnech ji skoro nevidím, sem tam trocha na písku a možná právě zbytek na kamenech. Prostě když vezmu kartáček a kámen přejedu, něco z toho odmetu. Ale sinice asi ne. Možná to také bude tvořící se vápenitá řasa, na zadní stěně akvária se mi už dělá takový povlak, prý to nemám ani čistit.
Naposledy upravil/-a P_P v 28 Aug 2016 23:18, upravené celkom 1 krát.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Taky jsem chytal škodnou snad týden. Nakonec jsem ho objevil v noci mimo útes a odchytil bez problému síťkou. Chce to pevné nervy a trocha štěstí :wink:
Prílohy
IMG_20160707_010844~2.jpg
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

jak vypadají sinice je zde: http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=60&t=6579, osobně bych nic bez konzultace na ně neaplikoval, v záběhu je to normální..... max bych je odsál PE hadičkou (tu co máš ke vduchování). Obecně sinice signalizují špatný stav. Pokud máš vápenou řasu tak tu nesetřeš, ze skla jen oškrabeš žiletkou z kamenů nedostaneš. Odpěňovač, když jsi dělal něco v nádrži dostal se ti do vody bordýlek a odpěňovač ti ho snaží vyházel, ale je ho tam moc... časem by se měl uklidnit, jak ti sedne nádrž. Bylo popsáno několik rad jak to řešit, já osobně pozvednu odpěňovač (podložím ho) a je. Pokud nemáš možnost štelovat průtok, který uvolníš (dáš na max) a časem zase stahneš....... (reguluješ výšku hladiny v odpěňovači). Pak, když nezabírá ani jedno tak bych se uchýlil k poslednímu a to, že strčíš prst do slunečnicového oleje a mázneš z vnitřní strany odpěňovač (jen horní kroužek tak 2 cm, né to co je ve vodě a jen lehce, nesmí se to dostat do vody) a mělo by to chvíli strhávat pěnu a časem by se to zase mělo zklidnit. Osobně bych povolil výtok z odpěňovče až na max... (postupně než to bude OK) pokud toto nepomůže, podložil bych ho (zvýšís průtok vzduchu, max., tak aby byla okolní hladina nad motorem odpěňovače) a pak bych testl ten prst (tady velice opatrně, nesmí se ti olej "na smažení" dostat do vody). Výměna vody by taky mohla pomoci.
Na to štělování průtoku máš tu plastovou tyčku trčící z odpěňovače. A ten odstraňovač fosfátu tam máš dlouho? možná by stálo za to ho vyměnit.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Díky za rady a pomoc, odpěňovač má možnost seřízení, takže jsem stáhl trochu výšku hladiny a dnes ráno už je to OK.

Ohledně té sinice, no moc to asi nepoznám. Po měsíci jsem vyměnil vodu a druhý den byl písek hnědý. Byl to jakoby povlak, takže se to dalo celkem dobře vysávat, dnes už je to OK, jen jsem myslel, že možná na kamenech trochu odumřelé zbylo, ale není to nic dramatického, v podstatě to vůbec není vidět, jen při přejetí kartáčkem jde něco dolů. Předpokládám, že je to opravdu hnědá řasa, která se dělá jako první při náběhu akvária. Snad se nepletu, ale jak jsem psal, už to zas tak problém není, písek už je skoro čistý.

Jinak zvířátko jsem zase viděl venku, ale bohužel jsem se harpunkou netrefil, je dost hbité (a já šnek). Do rána 3 korálovci dole, ale myslel jsem si to, ty jsem tam jen tak položil a nezaklínil ani nelepil. No nic, nechám je pár dnů dole na písku a pak se uvidí, buďto nalepím, nebo mezitím odlovím škodnou.

Co to je na obrázku za potvoru, to moje je tak nějak podobné, jen klepítko má menší - aspoň se mi zdá menší.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa Madox »

Hovori sa tomu krab.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, měl bych dotaz ohledně catalaphylie.

Po nalepení pár korálů a zbláznění se odpěňovače se vše během 2 dnů zcela uklidnilo a vše běží jako předtím, jen ta catalaphylie na písku se mi neotvírá.

Párkrát se otevřela jen trochu z jedné třetiny, ale jinak je zavřená. Druhá je OK, každý den pěkně nalitá.

Je to běžné, že po nějakém zásahu bude nějakou dobu takto zavřená, nebo je něco špatně. Dá se s tím něco dělat?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

Tak to je přesně ten korál se kterým mám již druhý rok trápení. Mě vždy pomohla výměna vody, ale nepřišel jsem na to čím to je. Měl jsem podezření na vyšší NO3 nebo PO4, ani jedno se mi nepotvrdilo v mých amatérkých podmínkách co jsem byl schopen změřit. Měl sem podezření i na vyšší dávkování prvků, ale taky né..... vždy mi pomohla výměna vody někdy víc a někdy stačilo míň. Když byla horší sůl chtělo to víc.... Co přesně chce by mě taky zajímalo a myslím si, že nebudeme samy.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

ještě dotaz - v akva nemám rybky, takže nijak nekrmím, nic tam nedávám, jen měním vodu.

Je šance, že by to ten krab po nějaké době nedal a umřel bez potravy? Akva je již 2 měsíce v provozu, ja ta šance?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa marvanek001 »

On si mezi živáky vždycky něco uloví. Nemyslím si že by pošel hlady.
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa shotik »

Nalakat na maso.

Vzal jsem sklenicku a podlozil ji kamenem. Dovnitr tresku mrazenou. Pres den nic a rano krabik ve sklenicce spal :)

Dulezity je ji podlozit aby nevylezl :)
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Tak další shození korálnatci - to mne už dostalo.

Takže k obědu se naplánovala treska, kousek šel včera večer do skleničky. A dnes ráno úlovek.

Sice lupání v akvárku úplně neustalo (kdo ví co tam všechno je), ale snad bude pokoj se shazováním korálů.
Prílohy
KRAB.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Šikovnej :!: Ten můj krab byl mazanej :roll:
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa shotik »

P_P: dobrej ulovek :)
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

no bohužel hra pokračuje.
Dnes zase hrozné lupani, jeden korál převrácený. A nakonec jsem jej i uviděl, odhadují ho tak poloviční než ten první. Treska už je zase koupena, tu první jsem měl k obědu. Takže v neděli lovim.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa MRysan »

z těch živáků můžou vylejzat klidně několik let furt další
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"