Aktivní uhlí

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

používám aktivní uhí

Hlasovanie ukončené 18 Mar 2007 15:34

ano
2
11%
ne
12
67%
příležitostně
4
22%
jen při velkých problémech(havárie)
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 18

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

uz tomu bude rok co si tu skupinka akvaristov odpalila akvaria nejakym lacnym uhlim, skoda za niekolko 10 tisic $ u kazdeho s nich, neskor aj to nahodou zistili ze bol problem prave s tymto uhlim, v ktorom sa nejakym cinom vyzrazali obrovske hrce kovu, predtym ako uhlie dali do akvaria nebolo v nom vidiet nic, po niekolkych tyzdnoch v akvariu z neho vyberali obrovske supiny magnetom.....
Ja osobne som pouzival aktivne uhlie od Fluval (granule, malo prachovych castic, vobec sa nemrvil v reaktore) a potom nejake noname od cinana (hrudky ktore sa mrvili pri najmensom dotyku, polovicu balenia tvoril prach....)
Dnes uz pouzivam iba ROX 0.8 High Performance Carbon asi najlepsie uhlie ake som mal
Odporucam pozriet si toto video

www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa vasekg »

V reakci na příspěvky o různých značkách bych se rád expertů zeptal na alespoň jeden název balení aktivního uhlí, který je dostupný tady v čechách a na slovensku, kterým si zaručeně odpálím akvárko, případně se dostanu do problémů.

Díky V.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa VINTR »

Ondrej Tlach napísal:Ja osobne som pouzival aktivne uhlie od Fluval (granule, malo prachovych castic, vobec sa nemrvil v reaktore) a potom nejake noname od cinana (hrudky ktore sa mrvili pri najmensom dotyku, polovicu balenia tvoril prach....)
Neřekl bych, že by polovinu balení tvořil prach, normální uhlí. Při propírání jsem na kov nenarazil (obrázek uhlí na uvedených estránkách je reálný - klidně nafotím mám ho 9 balíků po 1 kg).
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

VINTR napísal:
Ondrej Tlach napísal:Ja osobne som pouzival aktivne uhlie od Fluval (granule, malo prachovych castic, vobec sa nemrvil v reaktore) a potom nejake noname od cinana (hrudky ktore sa mrvili pri najmensom dotyku, polovicu balenia tvoril prach....)
Neřekl bych, že by polovinu balení tvořil prach, normální uhlí. Při propírání jsem na kov nenarazil (obrázek uhlí na uvedených estránkách je reálný).

:shock:
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa VINTR »

Uhlí používám v aq s rybami (korálů jen pár mám přerybněno a někteří jedinci je rádi požírají, zůstávají jen ti nejodolnější) . Při použití sleduji zvýšení PH, za což jsem rád, protože když víc krmím jde PH dolů. Víc neměřím.

Někde zde v tomto tématu bylo, že toto uhlí někdo testuje. Počkejme si na jeho výsledky a zjistíme co je to za kvalitu.
Prílohy
Uhlí.JPG
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa vasekg »

Dobrá, protože, jak jsem správně předpokládal, nikdo neuvedl za celý den ani jednu značku aktivního uhlí vyráběného parní aktivací, která se u nás prodává a která stoprocentně odpálí akvárko (protože si myslím, že takové uhlí není - a pokud je, pak pište, budu rád, když mě vyvedete z omylu), dostal jsem nápad:

pojdme sem napsat z našich zkušeností seznam značek akt. uhlí, které se dá sehnat, jeho cenu, případně vlastnosti (hehe) a doporučené dávkování.

Pište sem a já se budu v posledním příspěvku snažit formovat tabulku. (pozor na litry/kg, každý to uvádí jinak)....

Já osobně používám:
Aktivní uhlí granulované (vyrobeno parní aktivací z kokosových skořápek), cena 74,20 kč/kg s dph, dodavatel Trigon Media, Káraný......čili bych měl asi očekávat problémy, protože je to evidentně NO NAME uhlí. Používám ho přes rok k maximální spokojenosti.

Jaké je vaše uhlí? Cena? Kvalita? Vlastnosti?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa VINTR »

Používám to stejné aktivní uhlí cca 3-4 měsíce (Aktivní uhlí GRANULOVANÉ 1kg od trigon media). Jsem s ním taky spokojen. Dávkuji dle uvážení (odhadem +- 1/3 kg na měsíc v 400 litrové AQ - cena 79 kč/kg s DPH).
Odkaz:
http://www.trigonmedia.cz/eshop/produkt ... e-1kg.html
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa Steedy »

Osobne pouzivam Deltec Aqua Crown granule do velikosti cca 3mm , davkovani na 300L aq +100L filtrace - 250g vymena po 1mesici od dani do filtrace. Vymena aktivniho uhli je vzdy znatelna cca do 1-2dnu,voda je pruzracnejsi a mensi tvorba zelene rasy na skle. Ph je neutral tak jak vyrobce uvadi nechaval jsem to merit v laborce. osobne jsem s nim velmi spokojen ikdyz je za 1kg cena vyssi nez u zminovanych vyse.


Edit Lukas: Pozor na skrytu reklamu v temach, kam nepatri. Ked odkaz, tak na straku vyrobcu, nie vlastny e-shop!
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa Peter »

Korallenzucht- max spokojnost, aj napriek vysokej cene..
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa chip »

Používateľov profilový obrázok
David N
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 28 Júl 2008 17:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa David N »

David N napísal:Dobrý den,
mám k vám otazku ,zda můžu použít aktivní uhlí,které se používá pro úpravny vody :?: Já si myslím,že to uhlí se tam používá ,aby se na membránu nedostal chlór a různé mikroskopické nečistoty ,díky tomu se prodlouží životnost osmózi.Mám totiš možnost použít aktivní uhlí které mám v práci,ale nejsem si jistej,aby mě to neudělalo něco s akva.
Jde o uhlí K 110 s porézní strukturou a velkým vnitřním povrchem 500 - 1500m2/g a používá to společnost BWT Best Water Technology,která se již dlouhá léta věnuje úpravě vody.
Nic o jodu se tam neudává
Tak jsem získal bezpečnostní list k tomu akt. uhlí.Ale mám to v dokumentu a nevim jak to sem vložit.
Neví někdo :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa JRx »

jedine poslat link na www.loz.to alebo leteckaposta.cz alebo iny file server....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
David N
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 28 Júl 2008 17:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa David N »

Děkuju za info ,jak vkládat dokumenty.
Tady je ten bezpečnostní list od akt .uhlí
http://leteckaposta.cz/860182824
Můžete na to mrknout a poreferovat zda se to dá použít :?:
Díky moc
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa JRx »

kamenne uhlie, cize cierne uhlie - aktivovane vodnou parou, dalej neupravovane.
Vypada to OK.
este jodove cisla a detaily o zlozeni by mali byt v technickom liste...
Cena za kg?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
David N
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 28 Júl 2008 17:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa David N »

A co to je to Jodové číslo?
Ale cenu nevim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"