Rada - 30l akvárium

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa ondrahos »

Ve filtraci mám houbu pro mechanickou filtraci, houbu s aktivním uhlím a houbu pro absorpci fosfátů. Čerpadlo (8W) o výkonou 49 - 348 L/hod. Písek je korálový z morskeakvarium.cz, kameny 2 suché 1 jeden (ten velký uprostřed) živý, také z morskeakvarium.cz. Vodu z osmózy používám. Salinitu mám 1,022, měřím ji hustoměrem od Seri. Odpar mám asi litr za 1 týden až 2 týdny, odpařenou vodu dolévám čistou, slanou pouze při výměně. Teplota je 24-25 stupňů.
Naposledy upravil/-a ondrahos v 02 Máj 2016 17:42, upravené celkom 1 krát.
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Dyksn »

Sviceni dvanact hodin je normal, svitim taky dvanact a myslim, ze i vetsina zde... Jak casto menis to na fosfaty? Uhli staci jen uplna trocha nebo vubec. Salinitu bych zvedle na 024 a pridal zeolit a treba keramiku..... To cerpadlo myslis vytlacny? Proudovy mas jaky?
At to roste a zije.
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Dyksn »

A hlavne, nechapu proc lidi pri startu tohoo objemu setri na sutrech a cpou tam suchy...
At to roste a zije.
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa ondrahos »

Fosfáty jsem ještě neměnil. Čerpadlo mám jen výtlačný, kdybych tam dal ještě proudový, tak nevím, jestli by tam ten proud nebyl příliš velký...
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Spongebob »

Nevim teda co je zac ta houba ale, 10 mesicu nemenit absorber fosfatu?? Ten ja a te treba i tady Dyksn menime mesicne (pouzivame phosphateout od Eheimu). Zmineny mrtvy kameny je dalsi kapitola no, ale budiz. Hele asi bych byt tebou vyhazel vsechno co v tom filtru bylo od koupi a dal do nej to co vetsina clenu s nano akvariem. Nic co by ti drzelo bakterky ve filtru tam stejne nemas, tak co (napr ten Siporax nebo zminena keramika) Staci si pootvirat a precist par vlaken od zacatku, nebo jeste lepsi varianta oslovit nekoho s morem v tvym okoli aby ti pomohl. To je podle me nejlepsi a nejrychlejsi varianta.
Ve skratce: siporax,zeolit,phosphateout....Vse v mnozstvi danym objemem nadrze. Napriklad! Jeste sem treba hod foto te filtracni komory a muzem ti poradit treba kam co dat.
Naposledy upravil/-a Spongebob v 02 Máj 2016 18:07, upravené celkom 1 krát.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Myscho151 »

ja svietim asi len 10hodin (nabeh a stmievanie neratam)

no ja by som to vymenil za siporax rest siporax mini(take gulicky) zealot poodle navodu od Vika a clear fx a man pokoj

PS: Zeolitu ti treba tak okolo 83 gramov :-)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Dyksn »

Svicenim to neni, jak rikam, ja svitim 12 hodin a 90proc lidi taky..... Problem je v tech fosfatech a proudeni, kup si neco jako ten eheim treba a men to cely kazdej mesic a nebo cast jednou za tyden. Zeolit nejak vazit nemusis, proste si dej hrst na tyden/dva smocit a pak ho pouzij, potom men jednou za dva mesic. A kup proudovy cerpadlo, 900l/h urcite nebude moc.... Jak si vse aspon trochu sedne, tak dva mesice aspon, pak muzes menit vodu jednou za 14 dni deset procent a menit ty veci ve filtru a mas klid, na acropory to asi neni, ale mene narocny, ti tam porostou, urcite lip jak ted. Spis si poloz otazku, jestli dotoho chces vubec jit. Uz to, ze to rok nechas v tomhle stavu je divny...
At to roste a zije.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa mcfisto »

Urcite bych vymenil media. Ale pri tvych vymenach a osadce to dle meho musi jet i bez filtrace. Pes bude zakopan jinde. Vymenil bych media, menil vice vody dokud se to nevycisti. Z RO beres vodu ze spravneho vyvodu? Jakou RO mas?
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa kačer »

Me prijde jako nejlepsí resení zacit uplne od zacatku ... AQ je celkem v dost zalostnem stavu a zachrana by stala vic usili a penez nez novy start ... stejne v tom AQ mas jen nejaky zoasy tak ten novy start bude v pohode ...

Zacal bych uplne od zacatku, tzn. vse vyhodit (kameny i pisek), stejne pokud si 10´mesicu nemenil absorber na fosfaty, tak kameny i pisek budou nasyceny fosfatama az az a nez bys to z nich dostal by trvalo dost dlouho mozna vubec ...

Kup si pytel ziveho aragonitu, minimalne 3kg peknych zivých kamenu a vodu na start pouzij od nejakeho kamarada mořáka nebo z obchodu, ale aby voda byla z nejake funkcni nadrze ... jako absorber na fosfaty pouzij nejlpe rowaphos, ecophos nebo i kemira a pravidelne co mesic az dva menit .... do filtru muzes pak pridat hrstku zeolitu (predem namoceny) a treba i ten siporax ...

A jako hlavni ukol bude vymena vody co tyden 10% ... to by nebylo aby to pak nefungovalo.;-)

Hustotu by mela byt 1,024 a u takhle malých nadrzi se doporucuje i 1,025 ... ten sera hustomer mam taky, ale bacha muze merit spatne, me meri o 0,001 mene ... je dobry si to nechat v obchode nebo u kamrada moraka poměrit napr. s refraktometrem ...
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Smityl »

Také bych volil variantu od začátku. Když tam stejně nic nemáš. akorád je zvláštní že si to nechal 10 měsíců v takovým stavu a nepřipadlo ti to divny. :)
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Myscho151 »

a dokúpil by osm prúdové čerpadlo :-)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Smityl »

proudové každopádně. A když budeš pravidelně měnit absorbenty co ti kluci radí bude to fungovat :) Držím pěsti.
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa ondrahos »

Dobře díky moc, ještě bych se chtěl zeptat, ty zoanthusy jde nějak zachránit nebo je budu muset vyhodit? A to proudové čerpadlo se musí nějak umístit, aby ten proud proudil správně, že?
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Dyksn »

Zoanthusy dej do pytliku nebo nejakyho kybliku, den nez to cely predelas tak to prezijou, pokud pouzijes vse zive, jak psal kacer, tak i ten start prezijou si myslim.... Proudovy cerpadlo pak musis zkouset, tak aby te to vyhovovalo, neni to za minutu, spis par dni zkouseni, v tom malym to je tezsi.... Hlavne si projed funkcni nano akvarka a podle nich si usporadej filtr a dodrzuj vymeny.... Jinak jak jsem psal ten zeolit, ze se meni za dva mesice, tak ne celej, ale treba tretinu....
At to roste a zije.
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa ondrahos »

A ještě mě napadlo, jestli nebudu potřebovat lepší světlo. Mám jen 8W a co jsem tady koukal, tak všichni co mají taky 30l, tak měli víc.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"