Rada - 30l akvárium

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa ondrahos »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda tu není někdo, kdo má zkušenosti s nano akváriem okolo 30l. Potřeboval bych poradit s filtrací, jelikož si myslím, že bude asi potřeba ji přebudovat. Dále si nejsem úplně jistý, zda mám v pohodě proudění, protože jsem kupoval akvárium jako set...

Předem díky všem co se mi ozvou.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa shark »

zkus to nafotit a přidat do vlákna,no a případně v čem si myslíš že by měl být konkrétně problém
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa ondrahos »

Nafotit myslíš tu filtraci? Jinak problém úplně nevím v čem je, moc se v tom nevyznám, ale kupoval jsem to jako set, takže je taky možnost, že nebude moc kvalitně udělaná. Ale hlavní důvod, proč si myslím, že ta filtrace nejspíš nebude v pořádku je, že se mi v akvárku vyskytly sinice (akvárko mám asi 10 měsíců), proto mě napadlo i to proudění.

Jinak tady je odkaz na ten set, jestli se to bude hodit(je tam nějaký popis té filtrace): https://www.kasa.cz/akvarium-innovative ... -30l-bile/
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Dyksn »

Tezko ti nekdo pororadi, kdyz si ani nenapsal co mas ve filtru... Me se osvedcila klasika zeolit, keramika, phosout a trochu uhli. A proudeni, to vidis jak moc se ti hybe voda a koraly ne? Me se vzdy delala sinice v tom nejsilnejsim proudu, takze bych na to az tak nespolehal, ze to je proudenim. Jinak kdyz chces poradit, tak je dobry napsat vse o akva, ne obsah a ze ma 10m...
At to roste a zije.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Myscho151 »

sinica ti nemusela vyskociť len kvoli filtrácii, popíš viac čo tam všetko máš ako často svietiš, mal si aj pri zábehu akva sinice čo všetko máš - živočíchy atď. Je aj chémia na sinicu len ževraj to je len krátkodobá... chemiclean sa to vola.

Skús pridať foto stvau tvojho akárka
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa ondrahos »

Svítím 12 hodin denně, při záběhu jsem něco takového měl, ale neměl jsem úplně všechny ty stádia, jak mají být, měl jsem pouze tu první. V akváriu mám zatím jen zoanthusy a několik šneků.

Tady je foto (je docela malé, ale větší ho asi neudělám, fotil jsem to mobilem, a když ho zvětším na pc, tak je to rozmazané):
Prílohy
akva.png
akva.png (103.04 KiB) 956 zobrazení
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa mcfisto »

No fuj! Jak casto a kolik menis vody? Doporucoval bych ihned menit 20-30% vody tydne, dokud to neodezni. Mezitim mas cas na zjisteni priciny.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa ondrahos »

Měním 5% vody týdně.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa švíco »

Čoveče tady je nějak všechno špatně... co máš ve filtru? jaké průtoky? Jaké proudové čerpadlo? co to je za písek? Odkud a jaké kamení? V takto malé nádrži se nechá podobnému "humusu" vyhnout obloukem... že to zašlo až sem je důsledek nějaké fatální disharmonie....

PS: ten šutr vypadá na nějaký "ingot" obalený vápenitou řasou, který asi nebude nic moc fungovat. Navíc je ten útes zjevně dost malý...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa mcfisto »

Pouzivas vodu z osmozy?
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa shotik »

Měl jsem o něco lepší průběh ale taky spousty řasy.
Moje řešení bylo že jsem změřil osmozu a měla 200uS . Takže déle proplachuji a leze z toho řádově jednotky uS
Druhým problémem bylo osvětlení . Moc silné a dlouhá doba. Snížil jsem intenzitu a spektrum .

Po těchto dvou úkonech šla řasa ta tam. Co ale fungovalo u mě nemusí u tebe
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa mcfisto »

Z osmozy ma lezt 0, ne? Aspon me teda leze. Prilis svetla muze byt taky problem.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa Myscho151 »

podľa mna dlho svietiš... v tých setoch nebývajú moc silne svetla... salinitu máš akú? čím meráš... trochu sa rozpíš... :-) sú tu ľudia ochotní ti pomôcť ale k tomu im musíš dať trochu viac info... :-)

PS: aký máš priemerný odpar (množstvo) - dolievaš akou vodou čistou z RO alebo slanou?
akú máš teplotu?
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa shotik »

mcfisto: nejsem naivní abych si myslel že mi z osmozy za 1500 bude lézt nula:) Možná kdybych dodal nějaký další stupeň
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Rada - 30l akvárium

Príspevok od používateľa mcfisto »

No ja nevim....me z RO za 1500 nula leze. Pravda, mam tam navic DI filtr....
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"