Mé malé, 120ti litrové akvárium.

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Mé malé, 120ti litrové akvárium.

Príspevok od používateľa Beck »

Tak vám můžu konečně představit svoje akvárium. Má 120 litrů bez filtrace (s ní něco přes 150) a zatím to podle mně vypadá hezky :)
Obrázok
Takhle nějak to vypadalo chvíli po napuštění. Fólie, která je na pozadí akvária tam vůbec nechtěla držet až jsem jí jendou v tuším sobotu, nebo neděli :?: no to jo jedno,.. Prostě jsem jí strhnul a sklo jsem natřel barvou. Nemůžu si teď vzpomenout jak se jmenuje :roll: .
Obrázok
Potom jsem si obědnal živák a Turbo Bruneus (obědnal jsem Bruneus ale na faktuře bylo Tectus tak teď nemůžu přijít na to, co to vlastně po sklech leze :lol: ). No a takhle to vypadalo až dodnes s tím, že mi tam začali růst řasy a sinice,.. fuj.
Obrázok
Tohle je akvárium asi tak hodinu po přidání všeho, co tam nebylo :lol: . Za všechno co tam je navíc, může pan Ivo kterému bych tímto chtěl mockrát poděkovat :wink: Protože jsem student druhého ročníku soš tak bych si tyhle kameny, caulerpu atd. hned tak nekoupil. Celé akvárium vlastně platí moji rodiče. Teď už by jsem chtěl jen koupit live aragonit a Hypolitku bělopásou. Na tu se moc těším :)
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Pekný začiatok, skús pridať aj foto filtrácie a pod...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Mé malé, 120ti litrové akvárium.

Príspevok od používateľa Roman »

Beck napísal: Teď už by jsem chtěl jen koupit live aragonit a Hypolitku bělopásou. Na tu se moc těším :)
peniaze za aragonit si radsej odloz na nejaky zivot a s krevetou opatrne pri vpustani do noveho akva. krevety slabo znasaju prudke zmeny kvality vody

drzim palce
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Mé malé, 120ti litrové akvárium.

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:
Beck napísal: Teď už by jsem chtěl jen koupit live aragonit a Hypolitku bělopásou. Na tu se moc těším :)
peniaze za aragonit si radsej odloz na nejaky zivot a s krevetou opatrne pri vpustani do noveho akva. krevety slabo znasaju prudke zmeny kvality vody

drzim palce
Toho jsem se taky bál.Asi po 14 dnech založení akva jsem koupil durbánku, ta mrcha nejenom, že nechcípla,ale ještě mi žere korály.Ale jde to,není to tak hrozné.Je teda pravda, že jsem dal cca 10 kg živáků a asi 5 kg mrtvých kamenů do 100L akva!, už to nemám kam dát, proto najíždím další 100L :-).Tentokrát bez DSB, pouze mechanická filtrace a DYI odpěňovač.Později vložím foto.Takže, nespěcht jako já, i když mně to vyšlo.Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ještě jsem zapoměl dodat, že jsem také dělal DSB z aragonitu.Na 100L akvárko při výšce dna cca 10 cm mě vyšel aragonit cca 8 kg na cca 1000 a pak live cca 8 kg na cca 1800Kč ,takže drahá sranda.Dnes bych tyto peníze raději investoval do sedimentu nebo do mechanické filtrace.Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Durbánku jsem vždycky chtěl nějak mě přitahovala :lol: . Pak jsem ale někde tady na fóru četl že není vhodná do reefové nádrže tak jsem na ní zapoměl a v laomedonovo avataru jsem se zakoukal do Hypolitky tak bude ta :D

DSB určitě nechci, akvárium mám v pokoji kde i spím. Smířil jsem se s tím že slyším čerpadlo co honí vodu z filtru z5 do akvária ale s tím, že bych svítil v DSB už bych se asi nesmířil :lol: . Taky se chci drobet prospat :lol:

Obrázok
Todle je můj filtr. Vím, nic moc. Odpěnovač také nemám tak se snažím měnit víc vody. Všechno se zatím zdá být v pořádku tak je to asi ok. V co nejbližší době bude nový, větší stůl pod akva ve kterém bude místečko pro zeolitový filtr a pro pořádný diy odpěnovač :lol:

Ještě bych se chtěl zeptat na todle:
Obrázok
Obrázok
Nejdřív jsem si myslel že to je nějaký bordel nebo co ale pak jsem pozoroval že si ty "chapadla" nebo jak tomu mám říkat okolo sebe dělají takový "baráček" z písku co si nakradou na dně :D. Různě šmátrají po akvárku, vím, je to asi blbost ale strašně mně baví to pozorovat a vůbec nevím, co to je :cry:. Rád bych se nechal poučit :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj, no co se týče filtru, tak snad ti to chvíli postačí k řádné filtraci.Ale, jak dlouho, to jen záleží na počtu případných ryb atd.Já jsem postavil k 100L akvárku cca 30L filtraci, kde je bactoballs, vata, korálová drť,Phosex,aktvní uhlí,zeolit a dále přidám přes víkend DIY odpěňovač.Myslím si, že by ti odpěńovač pomohl, tedy zpočátku je možná zbytečný,ale později bych ho tam dal z důvody příliš velké výměny vody.DSB je vysoké dno.Je v akváriu, tedy svítíš pouze v režimu akvária.Není to jako bahno s Caulerpou.Tam se svítí po celý den.V akváriu s DSB je cca 12 hod.DSB je velice jemná drť např. z aragonitu,ve které žijí různí bezobratlí,měkkýši,červy apod, které svojí činností "převracejí" ten aragonit a umožnují tak přirozený rozklad odpadních látek.Se světlem to nemá asi nic moc společného.
Moři zdar,Franta

PS: zapoměl jsem, ty fotky jsou nějakého červnatce,myslím si, že jsou neškodní
Naposledy upravil/-a moguai v 16 Feb 2007 11:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

To mám také v akva! :) A také nevím, co to je :(
Myslel jsem si, že to bude něco jako sladkovodní nezmar (= názor začátečníka).
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Nie som si istý , ale môže to byť nejaký druh tkz . " svíjonožce " po česky..pokiaľ sa jedná skutočne o týchto živočíchov, tak sú neškodní,mám ich aj ja...Ale opakujem,nie som si istý..Lukáš ? :)

Peter
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Aha, já jsem si myslel, že DSB je bahno s caulerpou :oops: . Tak aspoň vím něco víc :D Tak abych se opravil. Myslel jsem, že bych nerozdejchal celej den svítit caulepě v refugiu. Teď je to snad ok :c)
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ja ich mam taktiez, a niektoré exempláre majú ´rádius´ až 8cm. Tie vacsie jedince je zabavne sledovat pri svojej cinnosti :) .
Nazov radsej neuvediem, nech netresnem blbosť :? !
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ja ich mam tiez, ale nejak som ich ignoroval. Diplomaticky odpoviem, ze su to nejake Vermes, ale mozem sa na to niekde pozriet.

Kto povedal ze na DSB treba svietit? Piesok ani bakterie nevyzaduju svetlo. Rovnako ako rozna infauna. Ked tam nezasadis riasy, nemas vlastne komu svietit.

Este doplnim determinaciu. Nikde som o tych cervoch nenasiel zmienku, tak som vzal lupu a pozrel sa na to zblizka. Snad to budu nejake Polychaeta, nieco ako rurkove cervy ale bez vejarika. Ked na nieco natrafim, dam vediet. Pripadne jedneho obetujem a rozpitvem. :)
Naposledy upravil/-a Lukáš v 16 Feb 2007 19:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jinak docela souhlasím že je lepší nemít DSB přímo v nádrži,ovšem jako externí filtrace se mi rozhodně vyplatila a nemůžu si stěžovat.Má to spoustu výhod , ale to je v jiné sekci :wink:
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

ja mám tiež tie ( nazvem to červíkom ) :D a berú z dna jemnú korálovú drť a prepájajú si tzv.tunely medzi kamenmi a dokážu sa natiahnuť cca aj 10cm. :D
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Ahoj, asi příští týden bych si chtěl z morskeakvarium.cz obědnat tu hypolitku a možná nějakou hvězdici ale to ještě nevím. Také bych chtěl nějakého poustevníka ale nemám představu jak se nějaký jmenuje a jestli je tam majví v nabídce. Kdyby jste mi někdo poradil, byl bych rád :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"