Mé malé, 120ti litrové akvárium.

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Nový obyvatelé :) :) vypadají, že se mají k světu. Za týden budou mít i nový domov v podobě Heteractis magnifica :) :)
Obrázok
A odpěnovač už funguje, jak má. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

S tou sasankou držím palce....ale nevím :? .Viděl jsem jí spíše ne větších nádržích a jak říkají Němci-Schwierig-viz
http://www.meerwasser-lexikon.de/de/48/ ... nifica.htm
ale.....moře ,přesto že je hluboké,sem tam narazíš ač by to nikdo nečekal i daleko od břehů na mělčinu .... :shock: ...tak to třeba vyjde :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Ahoj Ivo, něco jsem si o ní už přečetl a musím říct, že z toho mám docela strach :? tak si to musím pořádně promyslet..Heteroxéniím se daří skvělě :lol: dokonce jsem jednu už přesadil na jiný kámen a má se taky skvělě :D
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

Ahoj ako to ide s tym odpenovacom????NO heteractis nagnificu by som tam zrovna nedaval radsej skus crispu alebo , si myslim ze by bolo najlepsie kupit jeden velkpolypovy velky sarkac....ale necham to nateba aj tak aj tak to bude super len pozor na tu sasanku alebo ked ti nebodaj uhynie tak pravdepodobne pojde s nou aj akva :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

No Sarkáč asi nebude taky to pravé,je to dost nouzové řešení a Sarkáč si na jejich pobyt nezvykne.Bude se často zatahovat a sem tam,když ho více podráždí může uvolnit i více slizu,což by do budoucna mohlo vadit i tvrďákům :( A velká sasanka je celkem dost drahá a to pak zamrzí,když je větší ztráta hned ze začátku.Ale klauni fatálně sasanku nepotřebují.Sice jsem četl,že někteří v moři čekají ,až se nějaká sasanka uvolní ,až do té doby nějak zakonzervují své dospívání :( a teprve až se nějaká uvolní,tak jí obsadí,potom dospějí a množí se :lol: .Ale pravdou je,že v akvárium je všechno jinak,že klauni nakladou v dobrě zaběhlém akva a zvláště,pokuď mají příznivou stravu jikry i bez sasanky....možná bych s ní ještě počkal ...
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Sasanka je z pohladu prevencie moznych komplikacii uplne zbytocna. Ta ma vyznam len ak mas enormny zaujem prave o nu. Kupovat ju kvoli klaunom je nepodstatne, v AQ sa bez nej bez problemov zaobidu. Nakoniec chov velkych sasaniek, az na par vynimiek, je ovela narocnejsi ako chov klaunov. Narvi tam par koznatych koralov a budes mat vystarane.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

Este jedna otazka moze klaun pouzivat euphiliu ako sasanku??? :P
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Někdy to tak dělá,když není sasanka v akva,použije vše,co je v dohledu a co se jí alejspoň trochu podobá.Ale není to ono :? A Euphilii to taky moc nebaví :(
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

pánové klaunům je docela jedno kam se vrtnou, mě obsadili heteroxenie a jsou naprosto spokojeni.Navíc těm xeniím to tak nějak vůbec nevadí :wink:
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Ahoj, tak jste mi to docela jistě rozmluvili :lol: . Pořídím radši nějaké zooanthusy nebo tak něco :D měl bych strach, že by sasanka skapala a navíc jsem četl že se magnifica dorůstá do jednoho metru. To by se mi jaksi do akvária asi nevešlo :lol:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Já ku příkladu do ní jdu.Tedy,mám na ní připravené samostatné akvárko a nepočítám,že tam vrazím něco víc.Možná jen trochu kamenů a něco obyčejného,jako xenie nebo tak.Já mám dost xenií,ale ty mrchy si plavou,kde se jim líbí,tak jim udělám radost a koupím jim sasanečku :-).Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Ahoj, mám problém. Měl jsem v akva takovej hezkej kamen jenže mi celej porostl takovou divnou řasou. Snažil jsem se to otrhávat ale byla rychlejší. Vyndal jsem ho, drobet ho umyl, posypal hydroxidem sodným a nechal vyšumět. Byla na něm hezká, vápěnitá řasa do růžova. Po zašumění je jedovatě zelená. Kámen jsem dal do vody z RO a teď se tam louhuje. Voda už je z toho celá zelená. Prosím neví někdo co s tím? Nerad bych ho zahazoval :?
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

Nus tak si si zo zivaka urobil mrtvak ale to by nevadilo...tak len umyvaj vo vode s ro as kym nebude cista a tu riasu us nezachranis....na riasy si radsej zozen salariusa aj ja ho budem mat lebo mam podobny problem leno dost vacsi lebo mne ten druh neznami druh cielene donesenej riasy us utlaca koraly tak treba zakrocit....ten porast rias je taky ze ak sa hned neprezerie tak vydrzi aj rok!!! :D
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak mám udělat, aby mi pachyclavularia rostla na stěně akvária. Nevím jestli stačí jí nějak volně položit ke stěně :?:
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

nerobi sa to lahko skus ju aj s kamenom prilozit ku sklu a uvidis, skor ti sklo porastu xenioe a heteroxenie.. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"