Naozaj prve

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Diky pojdem asi cestou cistej sladkej vody. Voda uz nesmrdi a NO2 NH4 klesa sice malo ale klesa. NO3 nie. Nema z coho.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Tak a je to TU

Príspevok od používateľa Otík »

Po dvoch tyždňoch napustania a vypustania v sladkej vodovodnej vode som opät zarobil more a osadil po dvoch dnoch zivou vodou a 5 kilami zivych kamenov. Zatial su hodnoty NO2 a NO3 uplne super.
Patrik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 14 Jan 2007 12:48
Bydlisko: Martin

Re: Tak a je to TU

Príspevok od používateľa Patrik »

Otík napísal:Po dvoch tyždňoch napustania a vypustania v sladkej vodovodnej vode som opät zarobil more a osadil po dvoch dnoch zivou vodou a 5 kilami zivych kamenov. Zatial su hodnoty NO2 a NO3 uplne super.
Teraz len počkaj kým NO2 vystúpi a opäť klesne na 0. Potom už tak ostane, ak sa nič nestane. :)
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Tak a je to TU

Príspevok od používateľa Peter »

Otík napísal:Po dvoch tyždňoch napustania a vypustania v sladkej vodovodnej vode som opät zarobil more a osadil po dvoch dnoch zivou vodou a 5 kilami zivych kamenov. Zatial su hodnoty NO2 a NO3 uplne super.
Ak si dal do dvojdnovej zarobenej morskej vody zive kamene, tak uz dlho zive nebudu...Uz sa tu o tom pisalo dost...A NO2 a NO3 Ti este len stupne z mrtveho zivota , ktory si takymto postupom v zivych kamenoch zabil. Nic v zlom...aj ked teraz pozeram, ze si napisal, zivu vodu ?
Mozes tento pojem trochu objasnit ? Zivu vodu poznam iba z rozpravky :D
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Když jsem zakládal druhé akvárium, vzal jsem čerpadlo z prvního kvůli oběhu vody a dobrému rozpuštění soli.Voda byla cca 3 dny hotová,tak jsem tam vrazil to čerpadlo.Na něm zůstal hlemýžď.Ten po několika hodinách zašel.Ono, udělat pořádně vodu chce kolikrát i týdny,pakliže se jedná o první.Rozpustit sůl, vychytat Kh,PH, najéct trace.Takovou vodu dělám cca 14 dní.Nevím jestli je to málo nebo dlouho,ale osvědčilo se mi to.Po 14 dnech jsem tam vrazil živák s malým tvrďasem, který jsem náhodou na něm objevil.Polipy má pěkně vytáhlé.V desateru o moři je dáno, hlavně nespěchat.Peter, třeba mu to vyjde,ale spíše se také připojuji k tomu, že mu ten živák chcípne :? .Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Ono nejaky zivak na rozbeh nie je nikdy na skodu, ale 5kg je prehnane vela - zbytocne plytvanie penazi.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ceco napísal:Ono nejaky zivak na rozbeh nie je nikdy na skodu, ale 5kg je prehnane vela - zbytocne plytvanie penazi.
:roll: :roll: :roll: 5kg je prehnane vela :roll: :roll: :roll:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

laomedon napísal:
Ceco napísal:Ono nejaky zivak na rozbeh nie je nikdy na skodu, ale 5kg je prehnane vela - zbytocne plytvanie penazi.
:roll: :roll: :roll: 5kg je prehnane vela :roll: :roll: :roll:
Neviem co si myslel touto reakciou, ale pokusim sa to trosku rozviest. :)
Maly zivak (staci nejaky kusok z prebytkov znameho akvaristu) posluzi na nastartovanie nitrifikacie/kolobehu dusika minimalne tak dobre ako voda zo zabehnuteho akva - ale pouzitie velkeho mnozstva na zaciatok, ked v nich aj tak vacsina ziveho skape je plytvanim.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

ked som ja daval mrtve kamene do akva postupoval som tak ze najprv som ich VAPKOU vystriekal, ten tlak vody dostal prec 90% mechanickeho bordelu a potom som dva tyzdne luhoval v sude so sladkou vodou, ale kedze vapka urobila dobru robotu, moc to uz nesmrdelo.....neda, na vapku ako mechanicky cistic dopustit, aj ked vodu s reverzky by som asi donej nestihal dodavat :)
What doesn´t kill me, makes me stronger.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

marco napísal:... na vapku ako mechanicky cistic dopustit, aj ked vodu s reverzky by som asi donej nestihal dodavat :)
Keby si mal kolonu ako Bill Wann, mozno ze aj ano :lol:
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Zatial sa to tam hemzi zivotom. Vybehli nejake sasanky 3 kusy. Normalne sa roztvorili. Aj nejake male rurkovce, taky oranzovy, ale strasne maly. Urcite nieco neprezilo, ale na start je to dobre. Tu vodu som robil do zalohy. Urobil som naviac a este som doniesol zo zabehnuteho akva 15 l. Tolko zatial.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Este by som mohol povedat, ze do poslednej sladkej vody som pouzil 1,5 davky SERA turbo clear. Doteraz som o tom nepocul, ale biely zakal, ktory sa tvoril po 1/2 dni v sladkej vode zmizol. Do slanej som dal SERA AMMOVEC a tiez predpisanu davku SERA turbo clear v opacnom poradi a 1/2 dennym oneskorenim. Urcite napisete ze SERA stoji za ..., ale mozno aj nie. Mne sa to zdalo naozaj turbo ucinne.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Práve si popísal postup na založenie akva ako nemá byť. Nech ti to nadšenie nepominie a k Sere na more sa neoplatí ani vyjadrovať, česť pamiatke tvojmu akva.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Ozvem sa ked bude nejaka zmena. Zatial to beriem tak, ze Ty predavas inu znacku.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

repik napísal:Práve si popísal postup na založenie akva ako nemá byť. Nech ti to nadšenie nepominie a k Sere na more sa neoplatí ani vyjadrovať, česť pamiatke tvojmu akva.
Nepochybně máš určitou zkušenost.Já se přiznám, že používám taky Seru Aquamarin, pro čerstvou vodu.Nechám ji pracovat cca 2 dny.Poté přidám sůl.Další týden rozpouštím, potom trace a jiné.Tohle trvá 14 dní.Nemám a neměl jsem žádný problém.Dokonce mám na živáku zárodek tvrďase, který má perfektně vystrčené polipy.Hodnoty vody jsou stabilní.Ono to asi nějaký smysl má, i když né pro profesionální akvaristiku,ale kdo znás je profesionální.Až na pár jedinců,možná i ty.Seru nedoporučuji,ale nemám s ní špatné výsledky.I když je vše teprve na začátku.Jinak jsem neměl problém se smradlavou vodou.Živáky jeli hned o začátku.A to jsem koupil cca 10 kg pro 100L! Moři zdar,Franta
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"