Minimální požadavky

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Minimální požadavky

Príspevok od používateľa kedar6 »

Mám dotaz, kdo mi odpoví? kamarádka se zhlídla v mém AQ a chtěla by si přebudovat sladkovodní plivátko (80 l) na mořské - s tím že by tam měla třeba 1 - 2 rybky a zbytek korály. Stačilo by jí mít nějaký výkonnější vnitřní filtr, nebo je to nesmysl?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

pokial by fakt zostala na 1-2 rybkach co dorastaju nejakych 6-8cm , tak OK , celkom by to malo ist, ak jej s tym niekto sikovny pomoze
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Koukni sem: http://www.egresi.net/web/php/galeria/t ... p?album=18
Je to akvárium Jodiho a vypadá moc hezky. Kdybych na to narazil já dřív než jsem začel dělat akva tak to mám řešené podobně jako on :)
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Takato mala nadrz sa da dlhodobo prevadzkovat, avsak pouzitie vnutorneho filtra (klasicky filter s cerpadlom a malou nadobou ) je mozne len ako doplnok k dobre fungujucej biologickej filtracii zalozenej na zivych kamenoch a dne. Ten filter sa da potom naplnit nejakym absorbentom fosforecnanov, zeolitom, resp. aktivnym uhlim.

Zakladom fungovania musi byt dodrziavanie pravidiel:
1. pravidelna vymena vody ( min. 10% mesacne )
2. pravidelne denne doplnanie odparu ( najlepsie automaticke )
3. udrziavanie stabilnej teploty ( ohrievac, v lete klimatizacia )
4. neprepchat zivocichmi

Detaily, nazory a postrehy k malym nadrziam najdes v sekcii Nano reef a ak mas zaujem napis SS.
Rozhodne bude tvoja kamoska na zaciatok potrebovat niekoho skuseneho aby to zvladla, ale urcite to mozne je. Sam som tak zacinal :)
Martin
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Je to moc pěkné.Btw, tohle mám taky na pozadí :-).Já myslím, že akvárko pošlape s nějakým Fluvalem 202 až 303.Dle mého názoru moře není tak extra náročné,jak se zád.Z počátku jsem měl obavy atd., pak jsem se seznámil s Danielem Dostálem, který mi řekl k tomu spoustu věcí a prodal několik málo korálů.Korály šlapou velice dobře.Chce to jen trpělivost a nechat to všechno pozvolně rozběhnout.Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Beck napísal:Koukni sem: http://www.egresi.net/web/php/galeria/t ... p?album=18
Je to akvárium Jodiho a vypadá moc hezky. Kdybych na to narazil já dřív než jsem začel dělat akva tak to mám řešené podobně jako on :)
no nechcem si prihrievat polifcicku...ale ten vnutorny filter som Jodimu vymyslal ja :lol: niekde mozno najdem aj schemy jak to je cele vymyslene aby sa to dalo udrziavat

urcite to hodim na papier a prinesiem do valmezu

raz sa o tom filtri bude pisat na wikipedii :D :D :D
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Óó aha :) je to bezvadný ;) Když jsem poprvé prohlížel tu galerii tak jsem si chtěl dát na hubu že jsem to neviděl dřív :D Určitě by to pro mně bylo výhodnější než to co tady mám teď....Kdybych mohl tak bych to nejradši předělal jenže akvárium už je v tom stavu že tam hojně bují řasy a sinice (už aby byli pryč :twisted: ) :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Je to tak... Velke diky patri prave Romanovy ktory mi ten filter navrhol...
Je to super riesenie kedze nemam nikde miesto na externu filtraciu...
A este poznamka, ak budete niekto robit takyto filter tak tu komoru kde je biomolitan si spravte co najvacsiu... Ja mam tu cast velku 5x10cm a mam problem s tym ze odpar sa prejavuje prave v tejto komore... takze bez dolievania vydrzi akva tak cca 2-3 dni (pri odpare cca 0,7L/den), potom hladina klesne natolko ze cerpadlo ktore taha dole vodu z filtra ide nasucho...
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

moguai napísal:Je to moc pěkné.Btw, tohle mám taky na pozadí :-).Já myslím, že akvárko pošlape s nějakým Fluvalem 202 až 303.Dle mého názoru moře není tak extra náročné,jak se zád.Z počátku jsem měl obavy atd., pak jsem se seznámil s Danielem Dostálem, který mi řekl k tomu spoustu věcí a prodal několik málo korálů.Korály šlapou velice dobře.Chce to jen trpělivost a nechat to všechno pozvolně rozběhnout.Moři zdar,Franta
No, já bych to tak jednoduše neviděl... Moře je jednoduché než se najednou systm zhroutí. U tak malého AQ bude podle mě největší problém v létě (pokud nebude klimatizované). Měl jsem 80 l reef v práci na stole. Založeno z živých kamenů, živého písku, voda byla zezajetého AQ. Výměna 5 litrů vody týdně. Vše šlapalo v pohodě, dokud nezačaly vedra..... Začínat 80 litrama bez zkušeností není podle mého názoru nejrozumější...
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Daniely, máš zajisté pravdu.Ten problém s vedry a ohříváním vody,ale mají i lidé co mají 540L akva :-).Tedy, já zkusím nejdříve najéct něco levnějšího v podobě ventilátorů a pod. ale jak víš, chovám i žabky, takže klimatizaci asi budu muset koupit.Pokoj mám sice na severní straně, takže je to celkem chladné místo, nicméně teplý vzduch udělá své.Nechtěl jsem tím jinak říci, že je tohle malé akvárko dobré a že je vlastně všechno jednoduché.Dle mé zkušenosti, tedy dosti malé jsem najel akvárka s obavami, ale daří se mi to celekm slušně udržet a docela se to i množí.Na živáku jsem nalez nějakého SPS korálnatce,někdo mi to tu říkal o co jde a ten má polipy od ráno do večera.Ze začátku to bylo střídavé,ale teď je má venku.Je to jenom zárodek,ale chtěl jsem tím říci, že člověk se toho tak až moc bát nemusí.V podvědomí lidí je právě ten i oprávněný strach o to akvárium,starosti a pod.Chovám také středoamerické žabky, kteréj sou celekm citlivé na jídlo a podmínky, tedy totto jsem se všude dočetl, ale přesto jsem do nich šel.Nikdy jsem s tím neměl zkušenost.Teď mám všechny v pořádku a jen čekám až se začnou množit.Jedna stojí cca 1000-1200 Kč, jako nějaký pomec :-).Tedy, číst a poslouchat zkušené, ale zároveň i dát trochu na svůj instinkt.Pak to snad vyjde.Moři a Danielovy zvlášť zdar, Franta
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"