Reverzná osmóza verzus alternatívne možnosti úpravy vody

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

Do háje ,trochu jsem uletěl ...neva,...je to 1,5 baru..ale to je vyjímečně,v noci...jinak kolem 0,9baru.To je dost málo,ne?
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

no ale stejně,já nemám nijak velké problémy s řasama,...je ta RO pro mně přínos,neby by bylo vše stejné jako bez ní....?Rybka bude určitě vědět i kvalitu vody v mé lokalitě,tak snad poradí:-)Děkujuuu :D
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Optimum je okolo 4 .Osmoza je nepostrádateľná pre moriakov, ale riskuj a dočkáš sa prekvapení......
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no , reverzka pofici aj pri 0,6 baru , len ten pomer permeat/odpad bude horsi a vykon bude menej ako uvadza vyrobca...

ak sa nemylim Cesky tesin ma rovnaku vodu ako Havirov a vasa vodovodna voda je povestna, GH 2-3' len tak niekde nemaju.... poznam chlapa z Havirova co odchovaval diskusy vo vodovodnej vode.. to mne nehrozi
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

:D,no to se umí někdo narodit :D...myslím sebe :D....do háje,to ty výdaje nikdy neskončí??? :)
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

a aka voda je v TT ,mam studnu asi tak 22m hlboko mozno by to nebolo take zle ako to mozem zistit a kde sa popytat? alebo kde dat zmerat
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Len snívaj a prečítaj príspevke o úpravach vody je tam spomenutá aj studničná. Neriskuj :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

sak ja len tak pre info ze co pijem
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

sak a nepijes to vino, co si spominal? :lol:
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

aha vlastne ano, volako sa pletem asi musim to vino prestat pit a dat si mnami mnam s odpenovaca :lol: 8)
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Bohužel ani mě se nevyhne koupě RO. Ale možná bych měl doma odůvodnění :twisted: Když je voda z RO tak čistá, nedala by se použít jako kojenecká :wink: Čekáme rodinu. Jen mám strach, abych neotrávil potomka. :oops:
Mohl by se někdo zamyslet a vytvořit nějaký seznam, nebo něco podobného, pro nás začátečníky, jakou RO koupit. Cena/výkon/účinnost...
Vím že to není jednoduché, ale :wink:. Mám 380L akv. tak že nepotřebuji deně 20L vody, ale zase nechci kupovat uplnýho šunta
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no pit vodu z reverzky rozhodne neodporucam , a decku uz vobec nie.
Chybaju jej totiz mineraly nezbytne potrebne pre zivot. Ak by si chcel vodu z RO pouzivat na pitie, bezpodmienecne musis na vystup pridat tzv Mineralizacnu patronu a vodu obohatit o vapnik, horcik, sodik atd aby bola pitna.

Telo cloveka obsahuje 70% vody, u 70kg je to skoro 50l vody v tele. Napriek tomu staci vypit na ex iba liter destilky a iontova rovnovaha je tak rozhadzana, ze ta to moze zabit
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Vodu z RO používam aj na varenie kávy. Nakoľko som prestal rásť v pred tridsiatimi rokmi, nepostrádam stopové prvky vo vode. Dve tri kávy za deň sú v pohode ale deťom určite nie, ani na čaj. RO su rôzne a cena závisí od litrov za deň. Tebe samému stačí aj RO s výkonom 50 litrov/deň. Ak sa nemýlim tak Aqua-medic takú ponúka.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

RO se vyrábějí i pro pitnou vodu navíc obsahují mineralizátor ,který do vody zpátky dodává minerály a dočisťovací patronu s aktivním uhlím před zásobním tlakovým tankem 15 l,který je umístěný pod kuchyňskou linkou a má vlastní vodovodní baterii u tohoto systému je zvláště důležité dodržování výměny patron jednou za 6 měsíců se musí dezinfikovat zásobní nádrž při zanedbání údržby hrozí zdravotní rizika pomnožení bakterí atd. osobně bych miminu radši koupil balenou vodu a ještě ji převařil a koupil si RO jen pro akvárium kde to s údržbou není tak horký jen výměna předfiltrů
sopa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 17:02
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sopa »

Zdenek napísal:Bohužel ani mě se nevyhne koupě RO. Ale možná bych měl doma odůvodnění :twisted: Když je voda z RO tak čistá, nedala by se použít jako kojenecká :wink: Čekáme rodinu. Jen mám strach, abych neotrávil potomka. :oops:
Mohl by se někdo zamyslet a vytvořit nějaký seznam, nebo něco podobného, pro nás začátečníky, jakou RO koupit. Cena/výkon/účinnost...
Vím že to není jednoduché, ale :wink:. Mám 380L akv. tak že nepotřebuji deně 20L vody, ale zase nechci kupovat uplnýho šunta
je znam min. jeden pripad v CR, kdy si koupil RO, protoze firma mu ji doporucila prave jako kojeneckou vodu (zrejme zapomneli na mineraly) a dite, ma co delat, aby prezilo. Snad jatra a ledviny jsou v haji!
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"