Axlova 60

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ok, pokud nejmenším odpěňovačem myslíš tu hračku, tak potom ano ... ale koukám, že máš zkušeností a rad na rozdávání, tak raď Ty.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

hosi jetli vas muzu poprosit nehadejte se a spis mi poradte ja tam vubec odpenovac nemam a mam tam danej molitan muze byt molitan?
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa Erik81 »

Dobře, co je tedy Viku nejměnší skimmer od Tunze a nepovažuješ to za hračku? Já si ke svému objemu nádrže zvolil 9004 a při výběru dal na kladné doporučení zde na fóru, ale pro cca 40l nádrž bych se ho nedovolil doporučovat, když sám výrobce uvádí použití od 60litrů. Mimochodem i tento odpěňovač má rozměry 110x90mm, což by mělo být snad ještě použitelné.
Sám Viku víš, že zkušenosti teprve čerstvě získávám, tady se snažim jenom pomoci někomu, koho znám velmi dobře osobně a chtěl jsem se vyjádřit jen k tomu, že 3 komory na 30cm (při hloubce 40cm) je z mého pohledu logický nesmysl.

Bez urážky, ale když kritizuješ, co takhle přihodit něco konkrétního - konstruktivního, čeho by se mohl někdo chytit? S tvými zkušenostmi bys mohl tady "axelsonovi" vyšvihnout během pár minut nějakou skicu, nad kterou by se dál ani nemuselo spekulovat a rovnou by jí mohl realizovat.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa lhajek »

axelson napísal:hosi jetli vas muzu poprosit nehadejte se a spis mi poradte ja tam vubec odpenovac nemam a mam tam danej molitan muze byt molitan?
Hele odpěňovač a molitan nejsou určitě věci které by se dali zaměnit a navzájem se suplovali. Já uvažuji tak jak funguje Švícovo nano 60L kde jede bez odpěňovače a drží "stabilitu" akva na výměnách vody. Molitan je pouze dobrý tak na zachycení mechanických nečistot, ale nenahradí funkci odpěňovače, který má dostat z akva tuším bílkoviny a nějaké proteiny apod.
Ale jsem také ve stádiu studia příprav na prvotinu takže pokud jsem napsal blbost tak prosím o opravu zkušené ... vik_33
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa švíco »

Po dlouhé době jsem nakouknul.. tak jenom krátce.
Musím říct, že moje filtrace kanystrovými filtry není pouze pro parádu... občas se dostávám do situace, kdy nevyměním ani kapku vody více jak dva měsíce a přesto je vše OK. Siporax v kanistrech je doslova plný živých hub a rournatců, funguje to jako biologický filtr... pouze když mám čas, vyměním vatu a trochu phosexu.
Za několik měsícu chystám vše přendat do 160l akvária a bude to opět bez odpěňovače a jen kanystrama co již běží... je tu ale jedno velké ALE - vždy to bude o tom, jaké osazení nádrže - tj, koráli a ryby. Doba, kdy jsem měl akvárium plné tvrdých seriatopor apod. je pryč... ty opravdu potřebují TOP parádní vodu... :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

mrknite na nakres ci to tak bude fungovat do 1 komory pojde asi odpenovac. v 2 bude filtracia.Musi tam byt este prepazka dalsia? nevadi ze do 3 komory pojde voda cez prepad nemusi ist z dola? Mozem tam dat este prepazku dalsiu ale zda sa mi zbytocna.
Prílohy
akva.jpg
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

alebo to mam prerobit takto,dufam ze som neporusil autorske prava som stiahol z netu.ohrievac nebude mam stabilnu teplotu v izbe.cize by som dopnil jednu priecku a zadnu by som musel dat hore.Neviem ci je to takto nutne
Prílohy
akva 2.jpg
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa Erik81 »

Ahoj,

můj názor:

- přepad udělej po délce celé prní komory (nevím, jak výkonné plánuješ čerpadlo, ale počtej, že výška hladiny bude najaký cm nad přepadem a časem se přepad bude zanášet a tím se hladina zvedat - než to zase vyčístíš).

- i když se hned nerozhodneš pro odpěňovač, pro možnost rozšíření do budoucnosti bych první komoru udělal dostatečně velkou - 12cm je zbytečně málo. Při 40cm bych si tam nechal alespoň 14-15cm.

- součty délek komor v nákresu dávají dohromady 410mm (bez započítaných sil skla), ale celkovou délku akvária máš 400mm..?!

- druhou přepážku (z 2. do 3. komory) máš zbytečně nízkou (30cm) - objem filtru se tím znižuje - udělal bych jí 2cm pod úroveň přepadu.

- střed vývodu čerpadla dle nákresu je na hladině - voda by se Ti mohla rozstřikovat do okolí - udělal bych vývod několik cm pod hladinu.

- třetí komora by mohla být nejmenší - bude Ti lsoužit jen pro dolévání odparu a pro čerpadlo, udělal bych jí jen tak velkou, abych v ní mohl manipulovat (rozměrově čepadlu bude stačit i míň).

Další názory a připomínky nechávám na ostatních :)
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

Potrebujem poradit ak pouzijem plat z obalu cd na hrebem filtru,nebude zavadny?nebude pustat do vody nejake chemikalie?ide o to ze ho chcem pekne narezat kotucmi prilepim jednu cast druha bude pekne na zapadky len ide o to ci ten material mozem pouzit.
Dakujem
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa tomokovi »

Já použil tohle http://www.elektrohadrava.cz/obrazky/2/kol202525001.jpg
2m lišta mě vyšla na 98kc a mám 4m hrebenu
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa vik_33 »

Kromě originál přepadových hřebenů a kabelových žlabů lze použít i obyčejný hřeben na vlasy. Inspiraci najdeš zde na reefu anebo na mém webu.
Tvé řešení nebude dlouhodobě funkční - obal na CD je příliš křehký a bude praskat.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

Coz to asi ano.ten plast nie je asi moc odolny.ano pozeral som tie clanky najhorie ze nejako v ba v akvaristike neviem zohnat origos hreben do akva v symbioze mi povedli ze nic take nemaju.no nic asi mi ostane pouzit obyc.hreben. chcel som aby to aj nejako vypadalo.ano tie clanky som cital.len ja potrebujem 15 m.nejde mi o cenu.ak viete o nejakej akvaer.v ba kdevto zozeniem dajte vediet.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

Vlku z coho je ta drazka na ten hreben?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa vik_33 »

V prvním AQ je drážka poskládaná z proužků skla, ve druhém z plastových desek Guttagliss Hobby color.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa triscene »

Skus akvaland.sk :) chalan ti isto vyjde v ustrety :)
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"