Axlova 60

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Axlova 60

Príspevok od používateľa axelson »

Zdravim vsetkych toto je moj prvy prispevok do fora takze ahojte este ra.
Mam prosvu s radou zalozenia nano akva.akva bude ako eateticky dopnok do miestosti.
Rozmery budu cca. 30X43x40 plus minu viem sa pohnut nejaky cm do plusu.akvarko si necham vyrobit.
Ako prvu alternativu mama zavesny filer nuvo 600.do filtra sa dokupuju ine naplne ako su dodavane vyrobcom?
Je potrebne k tomu male prudove cerpadlo?filter ma uz hladinovy skimmer.druha alte,navratovym cerpadlom a filtraciou v oddelenej komore.som zaciatocnik pre mna druha alternviva narocnejsia.ide mi tiez o financie nemam ich nazvys a prva mi ride lacnejsia.
Je niekto z ba s kym sa da sadnut n pivo peip.kofolu a rozobrat to.nechcem ist do akvartis ide im o biznis.prip.sa dohodneme aj na predaji zivich kamenov nejakej tej osadky do akva.v akva skor makke koralia nejaky ten tvrdy.ryba jedna max 2 male.
Co vy na to?vrch bude plexi s otvorom bude tam sietka asi 10-15 cm siroka aby nepadal bordel a zaroven sa aj chladilo.
Dakujem vopred.
Naposledy upravil/-a axelson v 23 Okt 2015 23:00, upravené celkom 1 krát.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Ak pojdes do druhej alternativy, v dlhodobom horizinte si usetris mnozstvo penazi i problemov
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa radEg »

Ja osobne závesné filtre moc nemusím. Pri nane som použil kanister ale prepad som si spravil tak trocha svojsky ale bol som s tým spokojný. Ak môžeš spraviť komoru za akva tak choď radšej touto cestou. Náklady budú podla mňa nižšie ako pri použití kanistru.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

Ide aj o to ak pojdem druhou altenavitou sirka akva je dost uzka a hlbka tiez ak beriem na komoru min 13 cm sirku.neviem ci sm zvladnem navrhnut komory aby spravne pracovali...
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa Madox »

asi najlepsie filter dole. Cim viac vody tym je stabilnejsie hodnoty. A ty mas hrubych 36l vody, ked das troska piesku, par kamenov, tak skoncis mozno pri 25-30l. Kedze to chces ako esteticky doplnok asi chces co najviac techniky schovat a predpokladam ze tam chces krasne vyfarbene korali. Ked lietaju hodnoty hore dole, aj zoacom sa nedari.

Cim jednoduchsi system tym menej starosti ;) to ti tu priznaju asi vsetci.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa Spongebob »

Kluci neco je jednodussi neco slozitejsi, ale fungovat se da na vsem..kolega z prace jede druhej rok na kompletni orig 30l nano sestave od Aquaelu a naprosto bez problemu. A to mu t vsechno krasne jede jak mekky tak tvrdy koraly. Ja ted zakladal, taky jsem premyslel o zadni komore a nic me v ceste nestalo,ale nakonec jsem zvolil zavesnej filtr...vim ze to asi neni idealni,ale funkci to splni a muzu to kdykoli oddelat,vymenit,vycistit..ale to je individuakni :wink:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa lhajek »

Zrovna plánuji o trochu větší prvotinu a začal jsem tu na fóru před pár dny v podstatě stejným dotazem. Nakonec končím u vestavěného filtru za zadní stěnou akvária. Osobně závěsný filtr jsem sice také zvažoval, ale přijde mě to jako nejhorší varianta. Ale jede na tom dost nano, takže to asi funkční řešení je
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

Ano cital som len mas na dlzku vacsie ako ja nevoem ta moja kratka stena zadna co by to bolo ok.mas mejaky nakres ?ppdla cpho si vychadzal pri velkpsti komor?do tych komor pojdu jednotlive filtracie teda do stredne akp sa to mixuje dava ta do niecoho do sietky?diky a sory za primitivne otazky.
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa cooffe »

na závěsným filtru jsem jel v šedesátce Dennerle taky,šlapalo to,měl jsem tam hodně tvrdých korálů-Acany,Lobophyllie,Welsophyllii+SPS,ale přeci jen není nad filtraci bud vzadu,nebo pod akvárkem-vejde se tam víc filtračního materiálu(uhlí,zeolit,nebo siporax)a schová se technika
IM Nuvo mini 38G+Kessil
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa lhajek »

No tak nějak jsem to vymýšlel z toho co jsem viděl na netu. Už mám daleko jasněji o tom jak to nechám udělat. Velikost komor jsem plánoval podle toho co do nich budu dávat.
1.komora za hřebenem buď jen mechanická filtrace nečistot přes akvacit a nebo odpěňovač,
2. komora nějaký ten siporax a pohlcovače N a P látek (ideálně kdyby se mě povedlo tam vymyslet nějaký systém košíků jako mají kanystrové filtry aby se náplně dali lehce vyndávat (ty sáčky na filtrační materiály se mě úplně nelíbí)
3. komora výtlačné čerpadlo, topení a asi automatické doplňování odparu.

Nejpozději někdy o víkendu budu dělat nákres pro výrobu tak to dám i do vlákna ke svému akva. Prostor mezi 2. a 3. komorou nechám větší a případně tam dám ještě akvacit a vatu na mechanické dočištění toho co teče k čerpadlu.
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa Erik81 »

Ahoj Martine,

na 30cm šířky nemá smysl dělat víc jak 2 komory. Rozdělil bych to v půlce, po délce první komory udělej přepad. Předěl to v půlce dvojitou přepážkou - z první komory bude až nahoru s průtokem u dna, po cca 3 centimetrech udělej přepážku ode dna do výšky několik centimetrů pod přepad - voda se Ti zde bude přelévat do druhé komory, kde budeš mít "plovoucí" hladinu dle odparu - zde ho budeš moct lépe sledovat než na hladině celé nádrže. Vzniknou Ti dvě komory se čtvercovým průřezem 13cmx13cm. Do první můžeš dát časem odpěňovač, do druhé dáš čerpadlo a zavěsíš nějaký sáček s filtrační náplní. Pro vývod z čepradla by stačila asi i hadice přes horní hranu filtru do hlavní části nádrže, případně si nech navrtat díru dle průchodky, kterou si zvolíš.

Zdraví Erik.
Prílohy
nákres
nákres
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nevím, ale v prostoru 13x13cm bude mít i ten nejmenší odpěňovač od Tunze rezervu pouhých 5mm ... pokud má být ve filtraci odpěňovač, tak tato rada patří k těm ne úplně zdařilým ... nebude lehké najít vhodný skimer.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

taketo nieco ?
dajte pripomienky
Prílohy
akva.jpg
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa Erik81 »

Jeden z nejměnších odpěňovačů od Tunze - např. 9001 má rozměry 63x110mm, což by se tam mělo vejít celkem bez problémů. Druhou věcí, je, že akvárium délky 40cm by byla rozhodně lepší volba a vzhledově by to asi taky lépe vypadalo.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zaciatol s novym nano prosba o radu.

Príspevok od používateľa axelson »

Eriku a co ten moj navrh? bez odpenovaca namiesto tho je tam molitan....v podlednej komore bude cerpadlo s ohrievacom a v strede bude filtracia...
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"