Musím se pochlubit...

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Musím se pochlubit...

Príspevok od používateľa moguai »

Možná je to zbytečné a pro Vás nudné, ale dnes jsem ve své nádrži přivítal mé první obyvatele.Jelikož jsem totální začátečník, jsem opravdu moc rád, že po vložení do akva ty malé poustevníčky a krevetka Rhynchocinetes durbanensis začli perfektně fungovat společně se xenií a sasankou.Tedy, vypadá to nádherně.Tak doufám, že jsem Vás tím neobtěžoval.Jsou to mé první krůčky k Vám, chovatelům a pod :-)
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Nikoho neobťažuješ každý raz začínal a tešil sa s každej maličkosti... :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Musím se pochlubit...

Príspevok od používateľa moguai »

moguai napísal:Možná je to zbytečné a pro Vás nudné, ale dnes jsem ve své nádrži přivítal mé první obyvatele.Jelikož jsem totální začátečník, jsem opravdu moc rád, že po vložení do akva ty malé poustevníčky a krevetka Rhynchocinetes durbanensis začli perfektně fungovat společně se xenií a sasankou.Tedy, vypadá to nádherně.Tak doufám, že jsem Vás tím neobtěžoval.Jsou to mé první krůčky k Vám, chovatelům a pod :-)
Ještě jsem tam našel malou Hystrix :-)
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak to je super, nech sa darí a vždy po nejakej dobe poreferuj ... a keď sa bude dať pridaj do fotogalérie fotku, úspešné reefovanie :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

tak to gratuluju - jo a poustevnik byl i u me prvnim obyvatelem refu, takze jen tak dal a hlavne nic neuspechej :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Miloslav napísal:tak to gratuluju - jo a poustevnik byl i u me prvnim obyvatelem refu, takze jen tak dal a hlavne nic neuspechej :wink:
Ahoj, no snažím se nic neuspěchat, ale před asi dvěma dny mi začla odcházet Xenie, nevím, možná je to zdání,kdo ví.Je mi z toho na nic.Ale budu referovat s tím mým nano reefem.
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Tak se taky musím pochlubit :oops: zítra jdu konečně po dlouhé době napustit akva. už teď se nemůžu dočkat, trvá mi to sice dlouho a akva zatím není nic moc. Ale vzhledem k tomu, že jsem student druhého ročníku SOŠ absolutně bez příjmů, se není čemu divit. Teď už jen čekat a čekat... :lol:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Beck napísal:Tak se taky musím pochlubit :oops: zítra jdu konečně po dlouhé době napustit akva. už teď se nemůžu dočkat, trvá mi to sice dlouho a akva zatím není nic moc. Ale vzhledem k tomu, že jsem student druhého ročníku SOŠ absolutně bez příjmů, se není čemu divit. Teď už jen čekat a čekat... :lol:
Takže ti nezbývá nic jiného než ti držet palce.Já jsem dnes oddělal jednu skelnou sasanku.Dlouho jsem ji toleroval,ale dnes ji natáhlo čerpadlo a ona se usadila ve filtru, tak jsem řekl ne, když jsi blbá tak jsi blbá.A v tuhle chvíli je asi hodinu po sasance :-)
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Tak takhle vypadá zatím moje nádrž. Není to nic moc :( ale budu se snažit :)... Toho modrého pozadí si moc nevšímejte, nějak mi tam nechce držet potvora..vyměním ho za světlejší. Obrázok
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Špatně by to nemuselo vypadat.Když tam naházíš živáky, tak to bude fajn.Někdo mi poradil, že není vhodné dávat do vody mrtvý korál, neboť způsobuje PO4 a to je průser potom třeba pro xenie a korály vůbec.Ale na FO by to mohlo být good.Tak ať se daří.Franta
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

No živáky budou určitě, teď nechám několik dní jen tak protékat vodu, pak přidám nějaké živáky a aragonit live sea bed. Ten kámen co je vidět je od Pepína reef relief rock. Později doplním kenia rock a uvidíme jak to bude vypadat :)
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Taky jsem přidával do akva aragonit pro DSB, ale.... Live aragonit co jsem koupil od Pepina, tak byl v poho.Celkem slšně si sedl bez většího zakalení, ale pak jsem ho domíchával aragonitovou drtí 0,5-1 mm a na tyto následky mi odešel jeden poustevník.Vím, jde o blbého poustevníka,ale ten aragonit mi slehával cca 1 den.Takže, růza, naštěstí krevety přežily.Držím palce.Taky zareferuj, jak se ti to hejbe.Čus Franta
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Beck napísal:No živáky budou určitě, teď nechám několik dní jen tak protékat vodu, pak přidám nějaké živáky a aragonit live sea bed. Ten kámen co je vidět je od Pepína reef relief rock. Později doplním kenia rock a uvidíme jak to bude vypadat :)
zůstal bych u kamenů relief rock,jsou poréznější a lehčí.V AQ udělají určitě lepší službu :wink: živáky dej raději raději později,tj po tom dodání dalších mrtvých kamenů .Vložil bych je tam tak 14 dní po usazení té mrtvé dekorace .
Mno ale v každém případě by bylo lepší tam nacpat už jen živé.Rychleji to najede a nebude tolik problémů při oživení.Nádrž není zas až tak velká ,aby jich muselo být hodně. Vyplatí se zainvestovat :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal:
Beck napísal:No živáky budou určitě, teď nechám několik dní jen tak protékat vodu, pak přidám nějaké živáky a aragonit live sea bed. Ten kámen co je vidět je od Pepína reef relief rock. Později doplním kenia rock a uvidíme jak to bude vypadat :)
zůstal bych u kamenů relief rock,jsou poréznější a lehčí.V AQ udělají určitě lepší službu :wink: živáky dej raději raději později,tj po tom dodání dalších mrtvých kamenů .Vložil bych je tam tak 14 dní po usazení té mrtvé dekorace .
Mno ale v každém případě by bylo lepší tam nacpat už jen živé.Rychleji to najede a nebude tolik problémů při oživení.Nádrž není zas až tak velká ,aby jich muselo být hodně. Vyplatí se zainvestovat :wink:
Souhlasím s Sharkem.Živák je výborná záležitost bez, které se dnes "žádný" reefák neobejde.Já mám v 80l akváriu asi 3 kg mrtvých a 8 gk živých.Taky to mám tak tak, sotva se to vejde.Dnes bych si mohl přinést nějaké koženáče, tak se snad chytí.Snažím se o rozjetí kultury pro velké třeba 400 l akvárko, které bude později.Jak mi řekl jednou aquin, jednou začneš s malým akvárkem a hned budeš chtít větší a větší :-). A měl pravdu :-), takže chovu zdar, Franta
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Což to já bych taky chtěl větší akvárko ale nejde to,.. Dnes jsem byl schánět live aragonit a nesehnal :(... budu muset obědnat od Pepina,.. ale kde seženů živé kameny... to je mi stále záhadou...Každopádně se nemůžu dočkat až to drobet ožije :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"