Nové Akvarium Moře

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Ahoj,

tak po dlouhé době a osobních problémech sem se rozhodl pro akvárium jiného typu než jsem původně chtěl ( velikostně ).
Přišel jsem s nápadem v ložnici mám díru kde jsou poličky, ty dám pryč a chtěl bych tam zastavět mořské akvárium o rozměrech 46x30 +- 2cmx50 d x š x v. Bude přímo v ložené ve vyzděném výklenku.

Chtěl bych vás poprosit o doporučení různých komponentů do akvária. Bohužel mám jen 3 x 500l sladkovodních.

Akvárium:
46x30x50 teď řeším čelní skli OptiWhite a čekám na cenovou nabídku.

Úprava Vody:
Delší dobu jsem koukal po Reverzní osmóze tohoto typu: http://aukro.cz/reverzni-osmoza-bez-pum ... 96563.html

Filtr:
Dnes přišla řeč na filtr, pokud bych chtěl dát závěsný musel bych upravit rozměr akvária aby bylo možné zavěsit filtr na zadní stěnu nebo boční. Spíše jsem se přikláněl k vnitřnímu filtru ?

Vnitřek:
Doporučení pánem z uvedených stránek mi byli doporučeny, živé a neživé kameny. S tím, že bych bral živou vodu a nechal delší dobu akvárium zaběhnout a potom vybral živočichy.

Proudové čerpadlo:
Nechám na doporučení

Osvětlení:
Nechám na doporučení

Další veškeré věci řeším s firmou www.morskeakvarium.cz, u které poptávám celkovou realizaci akvária.
Nákup všech komponentů řeším pět s touto firmou. Bohužel tady v Liberci nemáme, žádné krámy s tímto sortimentem.


Případně jestli má někdo nějakou připomínku či radu budu velice vděčný.
Bohužel si nemohu dovolit velké investice. Bydlení má prioritu :), vím že mě spousta lidí zavrhne za malý rozměr akvária, ale chtěl bych aspoň malou radost :)

Předem Děkuji
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa mcfisto »

Pokud se dobre pamatuju, na tuto firmu zde nejsou nejpozitivnejsi nazory. Mrkni do sekce prodejcu.

Good luck!

Dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Paráda Děkuji aspoň za nějaké info určitě kouknu :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa vik_33 »

Akvárium se bude ve výklenku zahřívat ( světlo, čerpadla ... ), pokud zvolíš vnitřní filtraci, je třeba si uvědomit, že musí být přístupná ( netuším, jak to máš vymyšlené ). S trochou slané vody okolo při pracích kolem AQ je také třeba počítat. A k výběru dodavatele snad jen tolik - cena se bude odhadem pohybovat někde kolem 20-30 tis. s dovětkem, že pro pořádný projekt by to chtělo ještě pár kaček navíc ... za cca poloviční prachy jsem rozběhnul svou 360l nádrž... O kvalitě prodávaného "života" svědčí nádrže v dolní části prodejny. Pokud chceš vidět jak má vypadat prodejna na úrovni, udělej si výlet k pepinovi do Kutné Hory - je to trochu dál, ale určitě to stojí za to, litovat nebudeš ani Ty, ani případní spolucestující mořem neuchvácení.
Doporučuji Ti - najdi si nějakého zkušeného mořáka ve Tvém okolí a určitě Ti poradí a pomůže s realizací ( a nejspíš dodá i nějaký život za rozumné ceny do začátku ). Nedaleko je např. cizmik -v Jablonci n/N
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Ahoj tak všem děkuji za zprávy a za pomoc. Dávám sem nákres kam mohu umístit akvárium do zdi. Pro představu. Takže sem limitovaný docela rozměry. Proto mě firma nabídla dát filtr dovnitř akvária.
Prílohy
stena.jpg
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa tomokovi »

Vyska90cm? Jak to budes cistit? To prece nedostanes na dno.
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa švíco »

Tyto proporce spíš nabízí řešení udělat filtrační nádrž pod hlavním akváriem a udělat i filtračku pohledovou. (mít v ní makrořasy a třeba nějakého vhodného živočicha - pomaloplavce)...
Takže bys měl v podstatě dvě nádrže pod sebou, jednu reefovou a druhou filtrační (zjednodušeně - jedna bude "modré" moře a druhá "zelené" moře) :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Jé já se špatně vyjádřil to jsou rozměry té díry do které bych chtěl umístit akvárium o rozměru viz výše.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa Bohuš »

Budu patřit mezi ty, kteří budou zavrhovat malý rozměr, ale větší problém bych viděl v tom výklenku. Vik má naprostou pravdu!
Je to úplně něco jinýho než sladký... . Jestli to opravdu chceš realizovat, tak si kup nejobyčejnější sklo a malej vnitřní filtr, na mechanickou filtraci, tak aby jsi se k němu jednoduše dostal. Do akva živej písek, kámen. Nějaký měkký korály. (jakákoli funkční technika by zabrala tolik místa, ža by jsi tam neměl žádný místo na vodu) .
Po čase zjistíš sám, že to není ono a jediný řešení je oželet jedno sladký akva a místo něj udělat moře... . Sorry :D
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa MRysan »

Měl jsem Akvarko naražený na stěně, dnes ho mám přístupné ze všech stran a je to súper.
LPS/SOFT 300l
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

No tak jsem po všech těch názorech usoudil, že půjde televize zavěsit na zeď v ložnici a uvolnil jsem si skříň o rozměru 40 x 140 cm tak bych nato chtěl dát něco rozumného. Buď nechám vyrobit akvárium s bočním filtrem nebo koupím nějaký set od pepina z eshopu :)

Dnes se budu věnovat studování nějakých věcí a zkusím případně hodit nákres akvária :)
Vzhledem k blbému rozměru díry jak mi řekli všichni to nebudu zastavovat a nechám přístupné.
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Chtěl jsem zeptat jaký je váš názor, zatím bych si nechal akva slepit stím že bych měl zadní stěnu filtr má někdo nějaký zkušenost s tím případně nějaký doporučení ??

Děkuji
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa pepe »

Mám filtr za zadní stěnou. šířka toho filtru je 13 cm a to je pro mne takové minimum - kvůli manipulaci, kvůli vsunutí odpěňovače, atd..., ale myslím, že 15 cm by bylo pohodlnějších. Můžu s rovnávat s klasickým filtrem pod AQ, kt. jsem měl v předchozím AQ ... to bylo z hledika pohodlí nesrovnatelné. Ale někdy to nejde jinak ... Každopádně určitě lepší, než 1 kanistrový filtr :)

Mám filtr rozdělený do 5ti komor:

1) přepad (voda přepadá přes hřeben srze kousek zavěšeného bioakvacitu, kt. můžu pohodlně vyndat a vyprat)
dále je v 1. komoře: fluidní filtr na peletky (50ml all in one pelet)
čerpadlo k oběhu přes chlazení
hrst siporaxu v síťce od ovoce a teploměr
2) odpěňovač
3) siporax v síťce
4) siporax v síťce (celkem jsou siporaxu asi 4 litry)
5) výtlačné čerpadlo a doplňování odparu.
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Tak už jsem si vybral jsem rozhodnutý pro toto http://www.morskeakvarium.eu/Nano-morsk ... litru.html


Má případně někdo nějaký doporučení, nebo odrazení ? :)
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa Bohuš »

předpkládám, že největším problémem je místo, kam akvárium dát... jinak to nechápu.
Před pár dny tady někdo nabízel za podobnou cenu nesrovnatelný!!!!!!!!!! akvárium s nesrovnatelně lepší výbavou.
Například k čemu jsou světla o výkonu 8w ? I když je to nano, tak pod tím snad nemůže nic růst...?
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"