Aragonit + korálová drť = bahno ?

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Aragonit + korálová drť = bahno ?

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj reefáci :-D,
chci se Vás zeptat, jelikož jsem totálně v mořských plenkách, zda-li je možné použít aragonitovou drť společně s korálovou pro bahno společně s Cauleprií.Díky Franta
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Príspevok od používateľa Alik »

Náplň do sedimentačního filtru s Caulerpou můžeš použít dvojí:
1. Aragonitový písek smíchaný se zeolitem http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=10
2. Miracle mud = bahno http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=56

Zeolit je tou levnější variantou.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

v podstate tam ani ten zeolit nemusi byt, fungovat to bude ako obycajne DSB
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

DSB, můžeš mi o tom povědět něco víc.Jinak se mi moc nedostalo uspokojivé odpovědi.Tedy, myslíš si, že bude fungovat korálová drť s aragonitem, protože jsem na rychlo nesehnal zeolit :-(.
Díky Franta
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

DSB = Deep sand bed, uz sa tu o tom popisalo dost. Trba preluskat forum o filtracii a zakladani akvarii.
Niekde tu bol aj odkaz na naskenovanu knizku od Dr.Rona Shimka, v tej je o DSB asi uplne vsetko (len nie prakticke navody)

vlavo hore klik na 'vyhladavanie' , daj hladat "DSB" a dostanes 22 odkazov vratane tejto temy :)
sorry neda sa sem vlozit rovno link na vysledky vyhladavania, takz eiba takto...

Pre teba je v tejto chvili podstatne , ze dostatocne hruba vrstva jemneho substratu (idealne 10cm) fungovat BUDE bez bahna ci zeolitu. S tym zeolitom by fungovala o trosku lepsie , ale bude aj bez neho.
Ta caulerpa nad tym je dalsi bonus, funguje to aj bez nej ....ale ked tam je tak to je lepsie.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj, no děkuji, trošku v těch diskuzí mám zmatek, je toho tady opravdu dost, jinak jsem dal Caulerpu s aragonitem smíchaným s jemnou korálovkou a do reefu jsem dal hrubou korálovku.Ten zeolit bych rád, ale prostě jsem ho rychle nesehnal.Tak uvidím.Vodu mám teprve asi 10 denní, tak musím ještě pár dní počkat než tam dám Caulerpu.Každá rada je pro nás začátečníky nezbytná.Díky Franta
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Hrubú korálovku daj z hlavnej nádrže preč, nemá tam žiadny význam iba ak ubíjanie a hnitie detritu. Ak môžeš tak nahraď najjemnejším koralovým pieskom aký zoženieš.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ok, provedu.Nikde jsem nenalezl, jak moc měkké korály vylučují škodliviny do vody.U ryb a jiných živočichů je to jasné, ale do jaké míry měkký korál a i tvrdý znečišťuje vodu.Ještě jednou díky za rady.Franta
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Každý koral znečisťuje vodu hlavne ak je podráždený, ten sliz ktorý pritom koraly vylučujú vie určite dosť znečistiť vodu
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Tedy, je to asi zásadní problém s těmi korály.Vodu mám teprve v záběhu, ted mám celkem dost času.Osobně bych chtěl mít akvárium spíše na tvrdé korály, ale asi nejsou příliš vhodné pro začátečníka.Možná mi poradíš, který vhodný tvrdý korál by mohl být pro začátečníka a který od měkkého korálu.Akvárium mám 100l. Budu moc rád, když mi napíšeš, kolik jedinců můžu chovat.Chci mít spíše reef, proto se podle toho také zařizuji.Díky Franta
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tvrde a makke je najlepsie nemiesat. Vynimkou su xenie, tie tvrdym neskodia. Jediny problem byva s ich obcasnym premnozenim. Takze poradie: xenie, ked sa ujmu tak montipory a potom uz vsetko s prihliadnutim na odhadnutie vlastnych schopnosti a financnych moznosti. Ale v 100 l akvariu treba robit vsetko opatrne. Pridavaj naraz len 1-2 koraly, najlepsie prirastene ulomky z odchovu. Nekupuj velke LPS koraly, lebo v noci ti neskor zaberu polovicu AQ.
Kludne mozes zacat aj s makkymi a ked ta casom omrzia, zbavis sa ich a skusis tvrde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"