Nehlučný prepad

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Nehlučný prepad

Príspevok od používateľa Dano »

Plánujem postaviť cca 200l reef do spálne, dá sa podľa Vás, skúsených spraviť tichý prepad? Alebo existuje iné riešenie.
Dano
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Treba sa s tym pohrat, ale da sa to urobit na znesitelnu mieru hlucnosti.
easy.reef
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16 Dec 2006 16:32

Re: Nehlučný prepad

Príspevok od používateľa easy.reef »

Toth Daniel napísal:Plánujem postaviť cca 200l reef do spálne, dá sa podľa Vás, skúsených spraviť tichý prepad? Alebo existuje iné riešenie.
Použij profi interní filtrační systém např. od Tunze a nebudeš své akva slyšet.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

A čo je to znesitelná miera hlučnosti? Treba si uvedomiť, že ak to bude hlučné, tak ma s tým manželka vyhodí. Čiže o miere hlučnosti bude rozhodovať ona. Má niekto skusenosti s reefom v spálni? Boris R. zvaný Biotop tvrdí že je to blbosť. Mám malý byt a v obyváku je sladká 400stovka a tá je podľa manželky nedotknutelná.
Dano
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No ja AQ s prepadom v izbe nemam, ale videl som uz dost tiche AQ pri ktorych by sa eventualne spat dalo. Da sa pouzit ventil na priskrtenie, system trubka v trubke a pod. Ale jednoduchsie je urobit filter za AQ, daj si spravit sirsiu nadrz a zadnu cast predel tabulou skla a urob si tam filter po celej dlzke akvaria. Alebo nenapadne zacni prisypavat sol do tej 400-vky :twisted: . Stav sa, ze nakoniec bude rada aj manzelka.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Presne tak ako pise Lukáš, v tvojom prípade najnehlučnejsie riesenie bude pouzitie systemu spojenych nádob, teda nejakeho ´vnutorneho´ filtra resp. prepážky v akva, za ktorou urobis ten filter. Este teoreticky tu ostava priestor aj pre napr. externy kanistrovy filter so spec. médiami.
Kazdopadne v mojom momentalne extratichom akva s vnutornym filtrom, je nahlucnejsie drievko v odpenovaci, ale s tym sa bohuzial uz nic neda urobit, jedine tak na noc vypnut :) .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

S malym morskym akvariem v loznici mam zkusenosti dva a pul roku, a spi se mi noramlne, takze ta hlucnost neni tak hrozna. Filtr je soucasti nadrze. V zadni casti je oddeleno 15cm po cele delce nadrze na odpenovac, refugium s DSB a vytlacne cerpadlo. Vyzkousel jsem nekolik a nakonec zvitezil NewJet 1200. Odpenovac i cirkulacni cerpadlo v nadrzi na noc vypinam, me to hlukove vadi, ale zena u toho klidne spi. Zkusim udelat nejaky foto nadzre zezhora a dat ho sem.
csaba
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Nov 2006 15:10
Bydlisko: Šurany

Príspevok od používateľa csaba »

Kanistrovy filter(eheim), mam ho(160l) a da sa pri tom v pohode spat.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Když si pohraješ s přepadem, nebude slyšet. Problémy jsou jen s hlučností čerpadel... Ale dá se doladit i to. Já mám 500 litrový reef v podstatě v ložnici a zpočátku jsem se chodil dívat, jestli to všechno funguje a jestli čerpadlo běží jak má... :lol: Proudové čerpadlo (Tunze) není také téměř slyšet.
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Videl jsem v praxi a je to opravdu neslysne.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Zdravím a prajem príjemné sviatky.
Velmi pekne ďakujem za všetky Vaše rady a podnety. Po zrelom uvážení som sa rozhodol uberať sa cestou, ktorú mi navrhuje Lukáš. Inak Lukáš, tých pár km do Senca ma nabáda zobrať fľašku a ísť pošpionovať. Takže, keďže náklady a údržba o sladké aj slané sa mi zdajú moc, tak začnem pripravovať zmenu sladkého na slané. Je mi jasné, že musím zmeniť všetko, ostane len stojan a rampa, všetko vyrobené z masívu, buková špárovka, ale aj tu budem musieť vykonať určité zmeny. Ale otom už v iných témach. Ešte raz ďakujem.
Dano
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ved zastav sa niekedy po novom roku, ak budes mat cestu okolo. V BA a okoli je tiez este zopar dalsich moriakov, u ktorych sa da nabrat inspiracia.
Zdeno
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 17:57
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zdeno »

[quote="Toth Daniel"]A čo je to znesitelná miera hlučnosti? Treba si uvedomiť, že ak to bude hlučné, tak ma s tým manželka vyhodí. Čiže o miere hlučnosti bude rozhodovať ona. Má niekto skusenosti s reefom v spálni? Boris R. zvaný Biotop tvrdí že je to blbosť. Mám malý byt a v obyváku je sladká 400stovka a tá je podľa manželky nedotknutelná.[/qu ked ti mozem poradit nedavaj to do spalne ja som to koli hlucnosti zrusil a to som mal zapustene v stene cize mi do spalne trcalo len celne sklo.[/list]
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Zdravim Daniel. Byvam v Samorine (na Skolskej) a nerobi mi problem dohodnut si v blizkej buducnosti nejake stretko priamo na nasej domacej pode ;) Morske akvarko prevadzkujem, ale v BA. Doma v Samorine mam len sladke. Prajem vela chuti a zdaru pri soleni sladkej vody ;)
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"