DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

shark napísal:já chci použít DSB jako refungium ve filtraci.dá se tomu předřadit skrápěč?Pokud jde o použití odpěňovače tak ten bude až v poslední komoře za DSB.délka samotného DSB jako refunga bude cca 90cm a šířka cca 25cm.
v pohode, az na to ze dopenovac za refugiom zbytocne vyslaha z vody plankton co sa v refugiu namnozi...ale inak je to OK
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Michal S napísal:To já bych chtěl pouzit jen DSB v akvarku a je nutné tam mýt odpěňovač nebo to nemuže fungovat jenom samotné DSB chci mýt jeho vrstvu 20 cm
nemusis mat odpenovac..ale pomoze ak ho mas
rad by som to akva s 20cm DSB videl az bude hotove..celkom by ma zaujimalo kolko ton piesku ti tam zahuci. 1l jemnej
koralovky je cca 1,5-1,7kg x nejakych 80skk a viac...hmm drahe dno :D
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...mě se to jeví, že při 20cm výšky DSB a dejme tomu 50cm šířky AQ a při použití "LiveSand" se jeho 20lb balení vleze tak do 6cm délky (hustota písku cca 1,6kg/dm3) při délce AQ cca 100cm mi to vychází tak na 17ks balení, slušné :shock: ...

Jinak čerpadla ho dokáží pěkně uspořádat, jedno mám cca uprostřed výšky hladiny namířené na přední sklo a písek je vytvarován jak po bouři na sahaře, pozn. nemám DSB..., teď jsem si vybavil, že na Am. stránkách jsou vlastně i výpočty pro DSB...
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...odpěňovač jsem v refugiu nikde ještě neviděl, je jasné, že málokdo má tolik prostoru aby si z AQ udělal samostatný bypas na toto, ale možností je spousta, navíc myslím, že po všech těch debatách a všem je jasné, že odpěńovač na konci filtrace je při nejmenším zbytečný, podle mne systém filtrace nejsou dětské kostičky, které se mohou v domečku přehazovat s kreativitou člověku vlastní...
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Já mám akvarko 70x20x50 tak v něm chci s DSB dělat pokusi, chci tam dat výšku dna 20cm a hloubka bude 25cm vody chci použít vápencoví písek 0-1mm
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno ten odpěňovač bych každopádně nezavrhoval .Počítam s ním hlavně pro případ nějaké nehody a tak.Proto jsem vyčlenil místo až za DSB kde bude místo.Jen jak píšu netuším, jestli bude ten předřazený skrápěč dobrá volba :roll:
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

DSB - ale jak je to s životem v něm???

Doopravdy stačí "pouze" nakoupit Aragonit Live Sand Bed "za pár kaček" a je to v cajku? Život a vše potřebné ve vrstvě písku se časem utvoří a vše bude šlapat jak má? Nebo je potřeba nějaká násada?

A jak dlouho to funguje? Třeba deset let, nebo je třeba nějak obměňovat část písku?
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Provozuji mořská akvária již více než 10 let. Za tuto dobu jsem již několikrát doplňoval substrát (poměrně hrubou korálovou drť - 3 až 8 mm) na dno, protože se rozpouští. Zůstává po ní velmi jemný až kašovitý kal, který je čas od času potřeba odsát. Na spodní straně (u dna) se navíc spéká. Nevím, jak bude DSB vypadat za několik málo let, jestliže jej uděláte hned z jemného substrátu (vápence). Křemičitý písek nepovažuji za vhodný kvůli uvolňování silikátů. Bude to zřejmě potřeba považovat za "experiment" a připravit se i na variantu, že akvárium po několika letech bude potřeba přestavět. Je to jeden z důvodů, proč se DSB používá velice málo i přesto, že "teoreticky" je jeho použití velice vhodné.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Daniel Dostál napísal:DSB - ale jak je to s životem v něm???

Doopravdy stačí "pouze" nakoupit Aragonit Live Sand Bed "za pár kaček" a je to v cajku? Život a vše potřebné ve vrstvě písku se časem utvoří a vše bude šlapat jak má? Nebo je potřeba nějaká násada?

A jak dlouho to funguje? Třeba deset let, nebo je třeba nějak obměňovat část písku?
cely Aragonite Live Sand Bed je marketingova hovadina, daj obycajny suchy vapencovy piesok a za dve hrste zabehnuteho piesku z dobreho akvarka a usetris par tisic.... radsej potom kup pekne zive kamene a nejaky zivot
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Zajímavé akvárium s filtrem DSB
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Tak DSB jako filtrace už mi jede a je to supr.
Obrázok



Mám ji v běhu cca 3 měsíce a je dá se říct z větší části zaběhlá.Použil jsem jako doplňek DIY odpěňovač , ale dá se říct že moc práce už nemá.Zpočátku bylo celkem dost co vyšlehávat , ale nyní si buble prakticky naprázdno.
K oživení DSB jsem použil živé kameny ale stejně se nevzdávám myšlenky že seženu živou násadu tak jak by to asi mělo být.Měl jsem přislíbený dovoz písku z Austrálie , mno ale bohužel to krachlo :cry: Třeba se to ještě vydaří.Pokud ano tak dám vědět a kulturu necháme namnožit,bylo by to spestření do našich nádrží.No ne? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

pekne :)

na pohlad este trosku mlade, casom sa ti v piesku budu tvorit tuneliky od cervov a podobne zaujimave utvary...niekedy ma viac bavi cumiet do DSB a refugia nez do reefu
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tohle je fotka jen pár dní od jeho spuštění.Momentálně už to vypadá jak říkáš :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vyzera to super, niektori by to mozno prijali aj ako hlavnu nadrz :) . Dufam, ze sa mi v najblizsich dnoch podari nieco podobne. Ale bude to dvojkomorovy system. Najprv ozdobne riasy pre vlastne potesenie a v dalsom oddeleni Caulerpa, ktoru by som niekedy v buducnosti chcel nahradit morskou travou.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

presne taká filtrácia akú zastávam aj ja :-) DSB a LR v refugiu a nieje žiadny problém. pekne pekne len tak ďalej a stým Ausie pieskom by to mohlo byť super :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"