Zalozny zdroj

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

No predajca danú UPS predal síce ponúkol inú, ale podľa toho čo som vygoogil UPSka nemá sínusové zvlnenie. Avšak popri hľadaní na internet som narazil na toto: http://pocitace.bazar.sk/11670134-zaloz ... -nabijacka Síce trocha cez môj rozpočet, ale vyzerá to celkom fajn nemá niekto s týmto skúsenosti? Trochu ma odrádza Made in Poland, ale tak snáď je to jeden z tých lepších produktov.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

Tak tady je průběh při provozu z baterie na záložáku APC Back-UPS ES 550 a čistý sínus .
Prílohy
APC Back UPS ES 550.jpg
normální sínus.jpg
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

Tak po dlhom hladani na bazaroch sa mi nakoniec podarilo najst zalozny zdroj a to konkretne APC Smart-UPS 1400 230V, ktora ma sinusove zvlnenie a uz ju mam doma. Kedze vsak original baterie by nevydrzali slapat tolko kolko potrebujem som si ju zobral bez nich a doobjednal som si 2x 20Ah gelove baterky do UPSiek a cena je mensia ako kebyze zhanam dve autobaterie kedze tato UPSka je na 24V. Takze ako pridu baterie idem testovat, dakujem za rady inak :)

Ale mam este otazku nevie niekto kde v BA zohnat kabel o priereze 6 mm2? V Hornbachu maju len do 5mm a aj to len vo forme jedného kusu medi a teda nie je natolko ohybny. A z eshopov kde som nasiel, ze nejaky maju vyzaduju minimalny odber (objednavku) za 20 eur a mne stacia dva metre. :twisted:
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

To je hodně dobrá volba. Přesně tuto mám také u většího akva s originál baterkama. Zatím jsem ji zkusil při výpadku cca 1,5 hodiny. Žádný čerpadlo mě na ni nestávkuje. Výhoda oproti těm nejjednoduším je, že ukazuje i stav nabití baterie. Má aktivní chlazení, takže na ni jde připojit i větší akku.
Ještě před bouřkovou sezónou ji chci připojit na dvě autobaterie, ať je jistota... :D

tak třeba v GME ? jestli to má být na propojení těch baterií a UPSky tak třeba:

http://www.gme.cz/dvoulinka-cyh-2x4-tra ... o-p650-200
(bohužel 6mm v Bratislavě nemají, jak se dívám, možná na objednání)

jinak v obchodě pro profesionály, v Hornbachu to mít nebudou...
tarik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 08 Dec 2009 18:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa tarik »

6mm kabel kupis v BA v Hifole...pripadne aj hrubsi ak by si chcel a na metraz
http://shop.hifol.eu/product_info.php?c ... cts_id=993
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

Diky za rady. Zoberiem asi v tom GME ten 4mm kedze tam maju aj ine veci, ktore potrebujem nech nebeham. A tych 4mm by mali byt este ok na tych par cm kedze sa baterky zrejme nevojdu do UPSky a budu hned vedla nej. Pripadne pouzijem 2x vodic.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

4mm vodič je na 25A, to je při 24V - 600W (zatížení může být i víc, když je kratší vzdálenost a má odvod tepla)
takže v pohodě... :wink:
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

Tak dnes som to všetko zmontoval dokopy a na moje počudovanie sadli baterie GOOWEI OT20-12HR presne na chlp presne takže nemusia byť ani mimo stanice. UPSka sa už dobíja a potom už môžem kľudne spávať. :D
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

Tak akvárium to prežilo bez ujmy avšak otázka pre majiteľov tohto zdroja. Pípanie sa dá aj nejako vypnúť či len manuálne odpájkovať "bzučiak" z dosky? Predsa len počúvať pípanie 6 až 8 hodín nie je nič príjemné. :mrgreen:
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

Myslím si že alarm jde vypnout stisknutím zapínacího tlačítka (test) při provozu na baterie. Zkus to, já jsem si dnes před UPSku něco položil, tak se k ní teď nedostanu, abych to vyzkoušel ... :D
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

Diky za radu. Funguje to. Nabudúce už budem vedieť a neprizabijú ma moji rodinní príslušníci. :D
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

To znám, taky jsem tuto zimu při výpadku musel pípání vypnout :mrgreen:
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Killingman »

Dnes u nas vypnuli proud od 7:30-10:30. Nastesti planovany vypadek. Vypnul jsem vse v akva a nechal bezet jen vytlacny cerpadlo, ale na nejnizsi vykon (30w). Prijel jsem az v sest vecer z duvodu sluzebni cesty.
UPS to utahla o chlup, pry tam byla 2%, ale pritelkyne taky nezvladla vypnout trihodinove pipani - nastesti vse v akva prezilo, nicmene jednu chybu to ma- papousek se naucil velice verne napodobovat pipani UPS, takze jsem uz 2x vstaval z gauce s tim, ze je neco s elektrikou. Doufam, ze to ten hajzl zapomene hodne brzy ;-))

Jinak k tematu UPS a sinusoveho vystupu - pokud mate cerpadlo, ktere ma predradny zdroj (napr. 240/24V) tak vas sinus na vystupu vubec nemusi zajimat, to si upravi prave ten zdroj. Tolik me zjisteni po vymene NewJet8000 za Jebao 12000...
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

No asi nebudu mít dobrou zprávu... papoušek když se naučí nějaký zvuk, nebo slovo, tak už si ho pamatuje navždy. Možná nebude tak často pípat, ale občas si určitě vzpomene... :wink:
Mmyna
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 15 Aug 2014 18:41
Bydlisko: Valtice, ČR

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Mmyna »

Ahoj, chtěl bych místní "elektrikáře" poprosit o radu. :) Chtěl bych si pořídit UPS pro výtlačné čerpadlo které má 30W při plném zatížení a napětí 24V. Jedná se o Jebao DC-3000. Chtěl bych aby záložní zdroj čerpadlo utáhl alespoň 3-4 hodiny (jestli je to možné). :) Mohl by jste mi někdo, něco doporučit? Předem všem mnohokrát děkuji za odpovědi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"