Kompletní RedSea program

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa maros002 »

Musíš si to hlídat. Začnou úplně světlat až do bíla a začnou opadávat polypy. Zkušenosti se seriatoporou. Acroporám mi to spálilo konečky.
Maroš 480 ka
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa MRysan »

Musíš sledovat a dávku měnit velice pomalu, jinak problém, hlavně zvyšování dávky. Snižování může proběhnout z plné na 0 za tyden, ale zvyšování bez měření daleko pomaleji. Zkusil jsem si všechno :D
LPS/SOFT 300l
Joducus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 21 Aug 2013 15:05
Bydlisko: Ostrava

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Joducus »

MRysan napísal:Musíš sledovat a dávku měnit velice pomalu, jinak problém, hlavně zvyšování dávky. Snižování může proběhnout z plné na 0 za tyden, ale zvyšování bez měření daleko pomaleji. Zkusil jsem si všechno :D

a jake byly tve zkusenosti - projevy... kdyz jsi rapidne zvysil???
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa MRysan »

No jaké, chtěl jsem se rychle zbavit řas, hodnoty jsem měl už tak 0/0, ale ještě jsem přidal na 6ml/l. Chvilku se nedělo nic, za 14 dní byl nějakej úbytek řas, sps vypadaly hezky v pastových barvách, pak začaly mizet například discosomy a o další týden se oloupalo pár větví, ale nic brutálního. Snížil jsem dávku a vyměnil část vody za vodovodní a za týden to bylo ok. Je to už rok, totální oběť žádná, ale skutečně se dá akvárko vyhladovět :D potvrzuji.
LPS/SOFT 300l
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa maros002 »

Hlavně si myslím, že skoky z 0 na 6 ml a naopak jsou docela brutální pro to tvoje akva. Mám 300 litrů a dávám 2 ml denně a stačí to. Pravda, asi nemám nulové hodnoty, ale ani je mít nechci.
Maroš 480 ka
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa MRysan »

Jo, to už vím taky :D dnes dávám 2 a jsem lehce kolem 0 no3. Jelikož docela dost krmim lps. Je to holt nebezpečná hračka a pokud se v hlavě narodí blbej nápad, tak se lehce aplikuje. Nejlepší by bylo, kdybych ho nemusel používat vůbec, ale bez něj to zatím nejde, i když jsem ubral ryby, krmení a přidal písek, takže bych nějakou srovnávací akci mohl podniknout :idea:
LPS/SOFT 300l
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa ellbunda »

Přikládám důkaz, jak mi funguje Red Sea program. Tenhle úlomek acropory jsem už nevěděl kam dát, tak jsem ho píchnul do díry ve skále ve spodní části útesu s tím, že se uvidí. Tak dva měsíce tam žil, prakticky žádná změna. Po najetí na RS program se po třech měsících takhle krásně vybarvil, začal růst jako z vody a v tý díře už sám přirostl. Foto vlevo je z prosince, vpravo z dubna.
Prílohy
porovnání_1024.jpg
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Mender »

Rád bych poprosil zkušené o radu na najetí na RS program.

Mám 2 měsíce jedoucí 200ku. Zatím tam je tam pár Zoanthusů, Sarkáč, malý kousek Sinularie a Rhodactis. Rád bych začal přidávat i náročnější korály.

Mám k dispozici 4-kanálové dávkovací čerpadlo.

Poradíte jak začít?

Po přečtení tohoto vlákna bych si udělal závěr, že:

1. Začít s Reef Energy A+B

2. Až začnou padat hodnoty Kh, Ca a Mg, tak najet Reef Foundation

A co Coral Colors? Začít hned A,B,C,D? Nebo až časem dle osazených korálů???
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Mispulin »

Nejsem sice zkusenejsi, ale kdyz nikdo nereaguje... :D

Podle me spravna uvaha s tim, ze pokud budes davkovat Reef foundation ABC+, tak se s nim davkuje Coral colours jen C a D. Tedy pokud jsem to dobre pochopil. :wink:
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa mcfisto »

Pochopils to spravne, jen o ABC+ nebyla rec ;-)
Coral Colors se davkuji bud dle mereni hlavnich prvku anebo dle dodaneho Ca.
Spotreba Reef Energy zalezi hlavne na osazenstvu. Pokud jsem to tedy dobre pochopil ja....amater.


Sent from my iPhone using Tapatalk
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa MRysan »

Máme nějakej další progres,
jelikož jsem se zbavil většiny SPS a nahradil jse LPS, tak jsem vyřadil i NOPOx a Energy, s měsíčním odstupem se stalo několik věcí.

Nehcal jsem si jen seriatoporu a montiporu červenou. Montipora lehce vybledla, ale jen velice nepatrně, druhý SPS bez změny.
Sklo musim čistit každý den oproti minulému čištění obden. NO3 stále na 0, ale to bude chtít více času jestli se začne kumulovat nebo ne.

ABC+ podle naměřené spotřeby klesla o 3/4 a s tím i color ABCD
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Mender »

Dík za postřehy.

Jen k tomu Reef Foundation - právě zvažuji zda jít do tekutého ABC a nebo práškového ABC+.

Mám k dispozici 4 kanálové dávkovací čerpadlo, ale někde jsem tu četl, že Reef Energy se musí skladovat v ledničce, takže na něj asi dávkovací čerpadlo použít nemohu a musím to dávkovat ručně - nebo ne ????

Zajímali by mě praktické zkušenosti, čím co dávkujete a jak jste nabíhali????
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa mcfisto »

Predem podotykam, ze to, co pisu je nacerpana teorie, na RS programbudu nabihat v pristich tydnech.
Reef energy neni vhodne do davkovacu - musi bytv lednici.
Tekuty reef foundation je drazsi nez praskovy. Praskove, pokud koupis zvlast (tedy ne abc+) se daji namichat s RO vodou a davkovat davkovacem - viz manual.
A nakonec ABC+ lze pouzit pouze sypanim do akva. Navic si myslim, ze je dost pravdepodobne, ze se rozjedou pomery Ca/Mg/KH a budes je muset obcas samostatne dorovnat.
Dosel jsem tedy k tomu, ze budu davkovat RF A/B/C a CC A/B/C/D cerpadly (7 ks) a Reef Energy ruco ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Mispulin »

Ja sice uz jedu RS program (RF ABC+, RE A+B z lednice, CC C+D) nejakej ten tejden, ale stale jsem na zacatku dlouhyho behu. :wink: Jen doplnim pro zajimavost muj postreh se "sypanim RF ABC+ primo do akva" - kdyz jsem to delal takto, tak se mi sarkac vzdycky zatahl a evidentne na to reagoval nepratelsky. Kdyz prasek napred rozmicham v trose akvavody, tak je OK. Je to takovy muj indikator. :wink:
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa MRysan »

vždycky do proudu, nebo při výměně vody, hlavně nesmí korál koupit mrak toho prášku. Trefil jsem tak diskočky a půlka se jich rozpadla.
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."