Dotaz

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Dotaz

Príspevok od používateľa Luděk »

Pánové, mám takový dotaz. Doplňování odparu--mám jeden dělaný a jeden koupený(taková stavebnice z Conradu) a odešly mi plováky tak jsem koupil nové ale mají jenom pár cm dráty pro připojení,tzn. že se může stát ,při zvýšení hladiny v sumpu ,že se na spoje dostane voda (o to nejde,zatavil jsem je do silikonové trubičky) ale dotaz zní: kolik voltů tyto malé plováčky spínají,předpokládám,že tam nevede 220V popř. jak to funguje.Dík za odpovědi.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Dotaz

Príspevok od používateľa tragett »

Můžou spínat 230V i 12V, záleží na tom jaké máš :-) já sem jimi spínal 230V čerpadlo, ale to je dost o hubu, nedoporučuju, při sebemenším poškození hrozí riziko úrazu.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Ondrejst
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 24 Okt 2007 18:51
Bydlisko: Myjava

Re: Dotaz

Príspevok od používateľa Ondrejst »

Je na Tebe čo budú spínať, ale ako už bolo povedané istota je istota, takže radšej 12v spínať relé.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Dotaz

Príspevok od používateľa Arčí »

Není to tak úplně na tobě. Záleží co koupíš za plovák. Moje vydrží max co mám ozkoušené do 1000 mA. Ty kontakty jsou tam v podstatě takové tenoulinké drátky. Takže pokud koupíš kvalitní plovák tak klidně i 220 ale jinak buď použij nízkonapěťové čerpadýlko nebo to spínej přez relátko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"