Vítam sa u Vás :)

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa ellbunda »

Hlavně netuším, proč svítíš tak blbě. Sviť tak, jaká je realita v životě...
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Zbyno
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Okt 2014 11:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Zbyno »

Tak páni, stav chlpatých krabov aktualizovaný zatial na čísle 3, tie mršky sú dosť šikovné a prefíkané :D
Red Sea Max c250
Zbyno
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Okt 2014 11:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Zbyno »

/Users/Zbyno/Library/Application Support/iLifeAssetManagement/assets/sub/01dd9aff09a8a254794c7cdee35112792cfb1702ac/IMG_3821.JPG
Red Sea Max c250
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa vik_33 »

Odkaz, který pro ostatní uživatele nikam nevede ... :roll:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Killingman »

Tak zase víme, že dělá na MACu :-)
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa shark »

Zbyno napísal:Páni, chcel by som sa Vás spýtať, nádrž beži 6ty deň, svietim 4 hodiny denne komplet osvetlením, 10 hodín iba modrým, ako ďalej teraz čo merať? Žiadna riasa zatial nieje vidno. V akom slede tam dávať živočíchy? Prepáčte mi tie otázky, ale zatial espaňol dedina pre mňa díííky :oops:
světlo nastav jako by svítilo v přírodě,tj rozumnou periodu a v noci nech klid.
No pak se koukni kdo je tu z Bratislavy,kopni do vrtule a posbírej všechnu zkušenost co dovedeš vstřebat.Ve tvém případě kdy nevíš základy a už jsi spustil je to asi to jejrozumnější a nejrychlejší řešení.Než se dočteš na foru co a jak..tak nasekáš takových kopanců že s mořem sekneš.
Zbyno
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Okt 2014 11:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Zbyno »

ďakujem za rady :) to s tým odkazom fakt mi to nejak nejde pridať foto, skúšal som sem zavesiť aktuálnu fotku. Bol som predvčerom u pána Hynka Dařbujána po čerpadlo do skimmeru, tak som sa tam pokúsil čo to nasať, teraz len trpezlivosť, už je to 14 dní, ešte nejaký ten pátek a skúsím nejakú faunu. Dal som včera pastičku na kraby, tak som zvedavý :D
Red Sea Max c250
Zbyno
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Okt 2014 11:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Zbyno »

Ešte raz sa hlásim spoza Macbooku :D, s ktorého nejde pridávať fotky, ako zistím, či je správny priebeh zábehu, mám už pomaly po siniciach, prerábajú sa na zelené, také akoby rozmazané riasy. Či tam nemám nasadiť nejakého živočícha na riasy poprípade kedy asi, je to 17 dní. No a druhý problém, že aký chladič a kde najlepšie kúpiť, kôli kolísaniu teploty, lebo pri bežnej prevádzke je tam cez deň 27,4 stopňa a ráno 26,7, ďakujeeem
Red Sea Max c250
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Killingman »

Ahoj, já ti asi radit nemůžu, protože mám akvárium které už nikdy podle místního nejlepšího guru nebude vůbec fungovat :-D
Nicméně.... prosím tě - počkej ještě minimálně 6 týdnů než tam cokoliv vrazíš. Nech to chvíli sednout.
Co se týká chlazení buďto nějaký TECO za dost peněz a nebo větráčky.
Já používám tohle:
http://www.petr-forst.cz/technika/ridic ... ?ItemIdx=0 - podle teploty sepne buďto topení a nebo chlazení. Mám nastaveno na 25st, topení při 24, větráky při 26

http://www.morskeakvarium.eu/Chlazeni-a ... 8-900.html - obyčejný větráčky. Zvládá to uchladit docela slušně, pokud venku není 35 :-) Jen pozor, že se ti zvýší dost odpar (u mě v létě cca 12l/den)
Zbyno
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Okt 2014 11:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Zbyno »

Ďakujem za odpoveď, 6 týždňou? To nieje málo, ale budiž, s tými ventilátormi, oni sú v sete asi 6 kusou, tá teplota je meraná už pri ich "funkcii" asi budem musieť ísť do chladiča, s čím sa nedokážem stotožniť, lebo dať 400 - 500€ za niečo čo žere toľko elektriky :D fuj.
Red Sea Max c250
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa martin01 »

Chlazení určitě nepořizuj, pokud Ti nejsou uplně jedno peníze. Hlavně pokud je ve stejné místnosti, jako je akvárium. Vodu ochladí a nafouká ten horký vzduch do místnosti a ten o to víc ohřívá vodu. Měl jsem ho kdysi nějaký čas v podkrovním bytě. Bohatě stačí na Tvůj objem jeden větráček. Kupoval jsem ho kdysi v jedné akvaristice v Praze a ochladil mi nádrž na kterou smažily tři HQI. Stál asi 10 Éček a spotřeba je skoro nulová.
Zbyno
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Okt 2014 11:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Zbyno »

Ďakujem za odpoveď, ale nemyslíš si, že ho budem potrebovať, keď v zime mám takto vysokú teplotu? Ja len aby ma to potom aj tak nečakalo.
Red Sea Max c250
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Mira74 »

Pokud máš doma teď třeba 22st a v akvárku 27,4, tak musíš vědět sám, kolik tak míváš v bytě, když jsou největší vedra. Pokud třeba 26, 27,nebo ještě víc(jako já) :) určitě bych šel do klasického chlazení. Navíc máš kapotované akvárko a pod tím krytem podle mně nebudou mít větráky účinost, protože se voda nemůže rychle odpařovat, což je nutné k ochlazení. Máš na řešení víc jak půl roku, tak bych to nepodceňoval. Stačí si přečíst články z konce léta s kolika koráli se zdejší mořáci rozloučili kvůli vysokým teplotám. :(
Zbyno
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Okt 2014 11:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Zbyno »

No veď toto, radšej to vyriešim skôr ako neskôr :/
Red Sea Max c250
Zbyno
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Okt 2014 11:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Vítam sa u Vás :)

Príspevok od používateľa Zbyno »

Tak chladič Teco tk500 zakúpený v Hlohovci, veľmi ústretový pán a super cena i oproti eshopom v celej európe, už chladí jak drak :D
Red Sea Max c250
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"