Easy 130

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa Bohuš »

A určitě ji žral ? Mám podobnýho Acro kraba, kterej bydlí v Pociloporách a nic jim nedělá. Údajně se o ně stará.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa triscene »

Acrokraby byvaju chlpatejsi :)
Takisto ked vidim SPS s nimi v obchode tak mam chute kupovat. Zatial mam dvoch :)
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tahle potvora vypadá jako klasika co dělá v akvárku bordel. U měkkých je v pohodě ničemu neškodí, u sps jsem ho měl za pár měsíců z 0,5cm 2cm velkýho a začal se taky pouštět do seriatopory a pavony, tak šel fuč. Akropora kraby jsem měl 4ks některé již krásně velké. Všichni byli bílí s černým pruhem na hlavě a černýma špičkama klepet. Bohužel se po kolapsu nesžili s pociloporou ani seriatoporou a mám pocit že už není žádný. Mrzí mne, že jsem je nestihl pochytat a někomu deponovat. Jsou krásné zpestření útesu.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

kdybych ho náhodou v noci nenachytal jak tahá polyp :D sledoval jsem ho docela dlouhou dobu a žral je. Víc mě trápí strašek a jeho neustálé cvakání.
LPS/SOFT 300l
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa triscene »

aj si ho uz videl alebo len ho pocujes? :)
na neho asi jedine nejaku pascu s masom a ides..


mna obcas zamrazi ked pocujem taky podobny zvuk a potom si uvedomim ze to len kaudernak si haji svoje uzemie pred flavecenskou :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nejen Pterapogon kauderni, ale i Paracanthurus hepatus a některé další ryby umějí vydávat podobné zvuky. A nejen ryby - např. pistolové krevety ( pistol shrimp ) na tom mají založenou živnost :wink:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Jo, zatím jsem viděl jen něco jak vyhazuje písek z díry :D kdyby to byla ryba, tak bych o tom mohl vědět. Každopádně zatím neškodí, takže může žít.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

opět jsem se vrátil k původnímu projektu MAX PAR svícení. Všechny NW LED jsem vyměnil za REDky, takže aktuálně mi svítí 36x Blue o dvou vlnových délkách a 4x RED (Čína 660nm).
Minule to udělalo dobře jak korálům, tak řasám, uvidíme co se stane teď, protože nádrž je zase o něco starší a řasy se prakticky nevyskytují.
vizuálně to vypadá samozřejmě dost exoticky a budu si muset zvyknout :D každopádně pomčík ohnivý vypadá jako kreslenej :D
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Ahoj, je strombus persicus neškodný? Jsou toho tu mraky, tak si jich pár dovezu.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Tak , nová nádrž už je ve výrobě 120x50x50 bez ničeho, takže zase pojedu jen s odpěňovačem 9004, pak přehodim na 9012. Komponenty na světlo jsou na cestě 3x60W, čerpadlo nechám Rw 8, útes zůstane stejný, jen stávající kameny posadim na pláty s nožkama, takže dostanu další patro na LPS. Odpar nechám na tlačítko z barelů pod akvarkem. Na systému nic měnit nebudu, jede takhle rok bez problémů, korály mají solidní přírůstky, takže není důvod. Jen ten samotném transfer bude náročnější, protože tu novou potřebuju dostat na místo staré a přitom nechci rozhodit ani jednu, to znamená přehazovat písek po malých dávkách a stejně tak kameny i život, postupně přepouštět vodu z jednoho do druhého, nejspíš to i propojím čerpadlem, takže budou obě nádrže sdílet vodu.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa Erik81 »

Ahoj, mám stejný skimmer Tunze 9004 a mám s ním jeden problém - z boku zhruba v polovině propouští bubliny - je to v té spáře, jak lícuje přední kryt od boční stěny. Zhruba v délce 5cm unikají bubliny a víří se po celém akváriu. Zkoušel jsem vyndat, rozebrat a znovu složit, abych měl jistotu, že plasty lícujou - jsou zapadlé tak jak mají, ale stejně je tam nepatrná mezera, kterou ty bubliny jdou ven.... trochu neštěstí! :roll:
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

To ho právě nesmiš rozdělávat, ona se ta mezera zaneste slizem a je to ok. Mě spíš štve citlivost na výšku hladiny. Klidně bych zkusil i jinej, ale ono jich moc co skimujou hladinu na 300 l není. Ta 9012 je asi stejná, tak už aspoň vím co čekat, ale kupovat ji budu až bude třeba, moc nekrmim, rybu navíc plánuju jen jednu i když velkou, třeba bude stačit jen 9004. Aktuálně bez nopox se drží no3 na 2 mg, přibude dost písku a dva velký pláty, tak by to mohlo taky udržet. Vlastně bych chtěl tak 5-10, co jsem přestal s nopox, tak se všemu daří lépe.
LPS/SOFT 300l
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa Bohuš »

Jak se projevuje na korálech zlepšení bez NoPoxu ? Taky bych jej chtěl přestat dávkovat.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Rostou :D sps to neuškodilo a zbytek vypadá spokojenější. Před tím jsem měl 0 no3.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa Mender »

Erik81 napísal:Ahoj, mám stejný skimmer Tunze 9004 a mám s ním jeden problém - z boku zhruba v polovině propouští bubliny - je to v té spáře, jak lícuje přední kryt od boční stěny. Zhruba v délce 5cm unikají bubliny a víří se po celém akváriu. Zkoušel jsem vyndat, rozebrat a znovu složit, abych měl jistotu, že plasty lícujou - jsou zapadlé tak jak mají, ale stejně je tam nepatrná mezera, kterou ty bubliny jdou ven.... trochu neštěstí! :roll:
Já jsem ty štěrbiny na celou výšku přelepil lepicí páskou a nic neuniká :-)

Nicméně jsem teď taky upgradoval akvarko na 100 x 50 x50 a došel jsem k závěru, že 9004 už to výhledově nebude stíhat, tak jsem koupil Deltec SC 1455 a mám na čas vystaráno.

PS: teď ho tu někdo nabízí v inzerci za super cenu, tak být majitelem vlákna tak na 9004 do budoucna nespoléhám a zkusím ten Deltec :-)


Ještě k tomu transferu - myslím si, že s tím postupným transferem budeš mít jen problémy. Já jsem teď upgradoval taky a taky jsem musel vyměnit nádrž na původním místě. Udělal jsem akci kulový blesk - tj. ráno jsem vše z akva vyházel, přehodil nádrž a zase vše naházel zpět a po obědě bylo hotovo a vše v klidu přežilo. Chce to jen dobrou přípravu - dostatek nádrží na vodu a boxů na život a kameny a dopředu si připravit vodu na doplnění :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"