Easy 130

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

ono to dost záleží na objemu krmení a ryb, nejspíš to taky stíhat nebude, ale na druhou stranu jsem u pepina za 10 minut a za dalších 15 frčím na novém odpěňovači.
Jinak bych na něj musel spořit, změnil jsem práci kde mám poloviční plat, takže by to celou akci zdrželo o měsíc :D
Podle původního plánu jsem toho delteca chtěl taky, ale na to dojde čas až dostavíme i když to řešení s nádrží pod akvárkem.... nějak tomu nemůžu přijít na chuť.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa vik_33 »

MRysan napísal:... to řešení s nádrží pod akvárkem.... nějak tomu nemůžu přijít na chuť.
Protože jsi to tak nikdy neměl ... Já mám jednu nádrž klasiku s filtrací pod AQ, druhou s filtrací uvnitř nádrže na boku. Objemy obou nádrží jsou téměř shodné, takže mohu porovnávat a věř, že filtr pod nádrží je prostě pohoda až luxus ... Všude vidět, všude místo ... snadná údržba, snadné výměny/změny médií i techniky. Technické řešení druhé nádrže ( s filtrací na boku ) jsem zvolil ne kvůli jednoduchosti, ale proto, že jsem jiné řešení v daném prostoru použít nemohl ( nádrž v práci, na firemním nábytku atd. ). Jinak bych neváhal a udělal filtr pod AQ i tam.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa tomokovi »

Souhlasim s Vikem. Filtracni nadrz dole super,jinak bych to uz nechtel
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

jo to bude asi fakt :D ,tak třetí bude s filtrační nádrží v garáži, v domě bude stačit provrtat dvě díry z obýváku.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

a je to tady, první úhyn, sice ještě není dokonáno, ale bude. Trahyna zelená se oloupala za 3 dny :twisted: ještě teda není úplně, tak jsem jí dal jinám, ale asi to má spočítaný. Nejhorší je, že nevím kde je problém, protože v nádrži jsem nic nedělal hodně dlouho, hodnoty jsou stálé a dvoum dalším se daří, to samé blastomussa červená. Je 5 cm od zelenočervený která je nafouklá jako balón a polypy jsou zatažený už 14 dní.
LPS/SOFT 300l
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa kominík »

potřebují krmit a některé nesnáší dlouhodobě silné osvětlení
jak se vyšťaví ze svých zásob je po
ideál krmení po zhasnutí,aby to z nich ryby nesežrali
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

krmení maj 2x za týden granule + žábronožku, tím to není... a světlem asi taky ne, protože dřív než jsem si koupil tu zelenou, tak jsem měl duhovou a červenozelenou, ta pod silným osvětlením vybledla, tak jsem ho stáhnul a už je zase sytě barevná. Prostě mám na dně 3 se stejnou péčí a jedna se rozhodla chcípnout....
naštěstí ta nejlevnější 8)
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Akvárko je doma a pomalu kompletuju.
Dneska dorazí chladič, takže začnu pomalu pájet. 3x20x3W by mělo stačit, ale použiju číny, zdají se mi odolnější.
druhé RW a silnější odpěňovač si dodám jako vánoční dárek.
Prílohy
Trochu přičmoudnout
Trochu přičmoudnout
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

O víkendu budu přehazovat do většího, rád bych to tedy udělal v jednom kroku 130 do 300. Největší problém bude asi písek. Ten mám ve 130 živej, otázkou je zda proplachovat, neproplachovat, abych si to nevotrávil.
Má někdo zkušenost co se stane? Moc bordelu v něm neni, hvězdice a šněci se staraj, ale i tak bych nerad o něco přišel.
LPS/SOFT 300l
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa kominík »

osobně bych odpustil jako první vodu bez zákalu,pak vytáhnul pomalu vše bez písku a snažil se co nejméně rozvířit kal
a zbytek spánem bohem - ne že by se písek nedal proplachovat,ale i tak dostane vše živé v novém šok z nájezdu systému,ale za zkoušku nic nedáš :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa Mender »

Nedávno jsem to dělat přesně tak jak píše kominík - jen s tím rozdílem, že nakonec jsem vybral i ten písek a přesunul ho bez proplachování do nového akva. Ale neber si mě jako příklad - ten písek byl relativně mladý, takže v něm nebylo moc bordelu. A po přesunu mi v nové nádrži tak na týden opět vyběhla sinice.

Základem pro takovou stěhovací akci je mít dostatek nádob na vodu, kameny a život. Já použil 50l barely na vodu, polystyrenové krabice na kameny a život (v k každé čerpadlo pro pohyb vody ). U polystyrenových krabic je dobré se nejprve dobře přesvědčit zda netečou - u jedné jsem po 15 min zjistil, že je prasklá a bylo vytírání a rychlé stěhování obsahu.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Písek se mi vyhazovat nechce :( Nejdřív přehodím kameny a korály, písek nechám ve starým a počkám co se bude dít, pak bych ho mohl přendávat po deckách do novýho.
Mám nějakej ten plastovej box, dva barely na 50 a sud 200l, s tím problém nebude.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa Mender »

No nevím zda to přendávání po trochách je zrovna ta nejlepší cesta????

Možná bych na to šel tak, že při přehazování akva si na dně nechat nějakou vodu, vše vyházet, pak ten písek v té zbylé vodě pořádně proprat, vodu se zvířeným kalem odsát, "suchý" písek přesunout do prázdné nové nádrže a pak opatrně napustit vodu tak, aby se ten písek nezvířil.

Tak jsem to udělal já, ale nevím zda mě nebudou zkušenější za tyto slova kamenovat.

:-)
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa tomokovi »

Ja sem akva stehoval a koupil sem radsi novy zivy pisek
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

to novej mám taky, ale tenhle co už je nějakou dobu v akvárku má podle mě úplně jinou biologickou hodnotu, proto ho chci použít. Asi by stačilo dát novej živej a za pár šupů ho doplnit suchým, ale v tomhle už je spousta života co v tom z pytle ne.

jinak tohle je hotové světlo, ve druhém kanálu mi schází ještě dvě LED, dneska už jsem z toho pájení vyřízenej. Zdroje přepojim do svorkovnice ty co už mám plus ještě jeden MW je na cestě.
Prílohy
IMAG0365_1.jpg
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"