150L morské akvárium

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

plaster napísal:Ja mam podobne skusenosti s JBL testami. Od zalozenia nadrze az do dnes mam stale rovnake hodnoty Ca a Mg, ked som pouil uz spomenutety test. Tak som pred casom vyskusal test od Tropic Marine a je to uplne o niecom inom. Z toho mi plynie len jedno ponaucenie a to, ze je dobre kupovat testy od firiem ktore su specializovane na morsku akvaristiku.
Ahoj, souhlasím, mám všechny testy od Nutrafinu a vím, že stojí za prd.A přece jsou specializovaní na moře.Např. testy na KH od Nutrafinu stojí okolo 200 Kč a testy od Salivenu jsou okolo 900 Kč.Takže, nevím, stačí ty testy od Nutrafinu či ne.Cena jasně říká, že ne :-/
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Nevim kde jsi videl testy Salifert za 900, ale zrovna KH stoji necelych 200Kc a je na 100-200 mereni, takze jedno testovani vyjden na 1-2Kc. Tudiz je to myslim i nejlevnejsi test na KH. A podobne je to i s ostatnima testama Salifert.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Pepa napísal:Nevim kde jsi videl testy Salifert za 900, ale zrovna KH stoji necelych 200Kc a je na 100-200 mereni, takze jedno testovani vyjden na 1-2Kc. Tudiz je to myslim i nejlevnejsi test na KH. A podobne je to i s ostatnima testama Salifert.
Ahoj, tak se podívej na www.morskeakvarium.cz , i když tam tedy není nic k vidění.Tam nakupuji a ceny testů jsou tedy v této úrovni.Byl jsem tam naposledy v pátek a na vlastní oči jsem je viděl.Tedy všechny testy měli od 500 až 1000 Kč od Salifertu.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

vacsina testov od salifert stoji okolo 10eur plusminus 1-2 eur...
kukni na www.aquaristik.net , ak to predajcovia u nas predavaju o viac nez 20% drahsie ....tak vies co si mas o nich mysliet
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:vacsina testov od salifert stoji okolo 10eur plusminus 1-2 eur...
kukni na www.aquaristik.net , ak to predajcovia u nas predavaju o viac nez 20% drahsie ....tak vies co si mas o nich mysliet
Ahoj Romane, pověz mi, objednáváš u aquaristik.net nějaké zboží, či jen je to tvůj náhled na produkty, které jsou k mání.Ale jestli od nich objednváš dej mi prosím také cenu dopravy, aby se to případně rentovalo.Díky Franta
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

objednavam a celkom zhusta
uz som tam za poslednych 5 rokov utratil par tisic euro, bez srandy :(
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:objednavam a celkom zhusta
uz som tam za poslednych 5 rokov utratil par tisic euro, bez srandy :(
Díky, zkusím to a uvidím.Ale zatím jen zbírám zkušenosti, takže objednávat ve velkém to budu tak za rok :-), teda jestli do té doby mi něco nezajde.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Cena postovneho a inych srand sa cezhranicne v ramci Europy pohybuje okolo 10-20 Euro. Podla toho, kolko u nich utratis a aku hmotnost ma zasielka.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ja nakupujem na adresu v De , takze zasielka do 36kg je za 3,98euro.... a zatial som bol vzdy pod tych 36kil :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:no ja nakupujem na adresu v De , takze zasielka do 36kg je za 3,98euro.... a zatial som bol vzdy pod tych 36kil :)
Tak tomu říkám doprava z dáčko.Tedy, jen u nás vnitrostátní přeprava stojí okolo 100 Kč do 15 kg.
Lukas21
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Dec 2011 15:47
Bydlisko: Brezova pod bradlom

Re: 150L morské akvárium

Príspevok od používateľa Lukas21 »

Caute. Cital som vsetky prispevky o tomto akvariu a chcem si tiez zalozit morske akvarium.
neviem sa rozhodnut medzi timito filtrami:

http://www.zoohit.sk/shop/akvaristika/m ... 68166#more cislo - 2042

a dalsie :

http://www.eheimslovakia.sk/1446-eheim- ... -2212.html
alebo

http://www.zoohit.sk/shop/akvaristika/m ... eim/168096 cislo - 2213

a odpenovač : http://www.zoohit.sk/shop/akvaristika/m ... rac/276408


Ak su nejake odpenovace lacnejsie a lepsie tak poradte.

A da sa zohnat uz upravena voda ro v akva shopoch alebo musim kupit aj to.Alebo sa da upravit aj voda z vodovodu a dobre dlho ju nechat odstat a prefiltovavat z doplnkami vo filtre.

sladkovodne akvarka mam ale chcem ist do morskeho.a nechcem spravit ziadnu chybu.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: 150L morské akvárium

Príspevok od používateľa tomáš »

nic v zlom, ale ake velke akvarko chces? Tvoj výber by som oznacil za nevhodný pre morské akvarium. Je to všetko tu na fore popísane. Kanistrove filtre - len ako doplnok a vnútorný filter, či už zavesný, alebo ponorný vobec nie. Tu http://www.reef.sk/viewforum.php je popísane dost!
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: 150L morské akvárium

Príspevok od používateľa Steedy »

Pokud nechces udelat zadnou chybu tak si nech slepit akva na miru s prepadem a udelej si externi filtr pod akva. vyjde te to levneji nez kdyz budes valit penize do tech veci viz vyse uvedenych.

Malo si cetl...
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: 150L morské akvárium

Príspevok od používateľa švíco »

Existují i malé nádrže fungující na externím filtru ať už kanistrovém nebo závěsném... ALE chce to již promyšlený přístup a zkušenosti. Nepočítej s tím, že ti tady někdo dá zaručenou radu, jak akvárium na tomto způsobu filtrace provozovat, protože takto to drtivá většina lidí nedělá.

Měl bys říci, jak velké akvárium chceš, co v něm chceš chovat a hlavně jak velký rozpočet na to máš... pak ti určitě bude spousty lidí schopno říci, zda se máš o své moře vůbec pokoušet popř. jak na to :wink:

PS: doporučuji přečtení celého fóra, ne jen tohoto vlákna! Dále doporučuji nepřetržité studování i zahraničních fór se stejnou tématikou... z tvého dotazu je znát, že toho o moři moc nevíš :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Lukas21
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Dec 2011 15:47
Bydlisko: Brezova pod bradlom

Re: 150L morské akvárium

Príspevok od používateľa Lukas21 »

švíco napísal:Existují i malé nádrže fungující na externím filtru ať už kanistrovém nebo závěsném... ALE chce to již promyšlený přístup a zkušenosti. Nepočítej s tím, že ti tady někdo dá zaručenou radu, jak akvárium na tomto způsobu filtrace provozovat, protože takto to drtivá většina lidí nedělá.

Měl bys říci, jak velké akvárium chceš, co v něm chceš chovat a hlavně jak velký rozpočet na to máš... pak ti určitě bude spousty lidí schopno říci, zda se máš o své moře vůbec pokoušet popř. jak na to :wink:


Mam tiez 150l volne akvarko.a chcem tam take mensie ryby urcite nejake korale co su tu popisane.
A aspom ake filtre na toto akva odporucate teda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"