Skelne sasanky (aiptasia, glassrosen)

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...velice zajímavý jev vzhledem k druhu "pískožrout" a "sasankáč", ale myslím jsem si všiml, že máš dost malé AQ (60 lt.) a navíc s hrubým pískem, je to tak, u mne cca 250 lt. si ostatní ryby, a ocellarisi už vůbec ne, žádné ryby žijící u dna ani nevšimly, chelmona jsem přidával s pomcem, kdy v nádrži byla pouze desjardinka a to pouze týden a i tak už měla drobnou nechuť k novým členům, no a Petr to má úplně jinak, objem rovnající se již mořské nádrži jak má být a spousty (hejna) živočichů..., tak tam Petře zkus dát těch chlmonů víc, dva tři...
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

Alda napísal:...velice zajímavý jev vzhledem k druhu "pískožrout" a "sasankáč", ale myslím jsem si všiml, že máš dost malé AQ (60 lt.) a navíc s hrubým pískem, je to tak, u mne cca 250 lt. si ostatní ryby, a ocellarisi už vůbec ne, žádné ryby žijící u dna ani nevšimly, chelmona jsem přidával s pomcem, kdy v nádrži byla pouze desjardinka a to pouze týden a i tak už měla drobnou nechuť k novým členům, no a Petr to má úplně jinak, objem rovnající se již mořské nádrži jak má být a spousty (hejna) živočichů..., tak tam Petře zkus dát těch chlmonů víc, dva tři...
:wink: moje akva je prave v stadiu prestavby - haddonka uz je prec, je pripravene trochu vacsie akva s vysokym reef-om, dalsie cerpadlo, cca. 20kg ziveho piesku na dno ("pieskozrut" si to uzije - aj ked u mna nema s aktualnym substratom tiez problem - ale piesok je piesok) atd. atd. atd. - uz cakam len na nove 4x T5 osvetlenie...
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

pánové čím krmíte chelmona když vám dojdou sasany a chcete si ho uchovat v kondici :?a je schopný napadnout i větší rournatce?nejen ty malinký co jsou na živých šutrech
franta007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 22:34
Bydlisko: Praha

tady maj něco na sasanky, teda píšou..

Príspevok od používateľa franta007 »

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Mandarin na Aiptasie? blbost ako traky :-) neverim ze niekedy niektory z nich do nejakej zahrizol :-) ale zase ked sa zadari aj motyka vystreli nie :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

K tomu jen jeden poznatek. V nadrzi kde nemam mandarina, tak skelny rostou a i se mnozej. V druhe kde je mandarin, tak se skelny vubec nemnozej a tech par jedincu co tam zbylo jsem umoril.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

No ja mám párik mandariniek v 240 litrovej nádrži už 8 mesiacov a mám tam aj zopár aiptasií ktoré sa snažím ničiť ako sa dá. Mandarinky si ich absolútne nevšímajú, ich celodenná práca spočíva v tom že ďobu do dna a živých skál, niekedy mám pocit akoby aj prepierali dno. Po ďobnutí vypúšťajú nejaký prach cez žiabre. Je pravda že nemám v nádrži nejakú epidémiu aptasií ale to by som skôr pripisoval ku Pseudocheilinus hexataenia
info v tomto threade http://www.reef.sk/forum/viewtopic.php?t=138 ako mandarinkám. Kto ich dlhšie pozoroval určite mi dá za pravdu

:-) nechcel som nikoho uraziť ale keby mi v nejakej predajni ponúkali mandarinku v boji proti aiptasii asi by som ich niekam poslal.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Muj mandarin se chova uplne stejne. Taky jsem ho nikdy nevidel ze by zral velke aiptasie, nicmene muj nazor je ten, ze brani jejich rozmnozovani. Taky tomu nasvedcuje to, ze kdyz jsem kamen s aiptasii presunul do nadrze bez mandarina, tak se na nem po chvili objevilo nekolik malejch skelnejch.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Taky jsem si myslel, že požírání skelných sasanek mandaríny je nesmysl. Měl jsem ale náhodou možnost pozorovat ulovení migrující sasanky :lol:
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Úplnou náhodou som zistil zaujímavú vec. Asi pred dvomi týždňami som do jedného akvária ktoré bolo plné sklených sasaniek vpustil rybu Heniochus acuminatus - a čuduj sa svete do štyroch dní vyžrala úplne všetky sasanky nezostalo po nich nič.Má ešte niekto podobné skúsennosti ???

Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

to má někdo štěstí :( to já si pořídil L.wurdemani a ta si jich vůbec nevšímá :evil:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Robo napísal:Úplnou náhodou som zistil zaujímavú vec. Asi pred dvomi týždňami som do jedného akvária ktoré bolo plné sklených sasaniek vpustil rybu Heniochus acuminatus - a čuduj sa svete do štyroch dní vyžrala úplne všetky sasanky nezostalo po nich nič.Má ešte niekto podobné skúsennosti ???

Robo.
jasne, klipky pozieraju aiptasie uplne bezne. Ja som Ch. lunula prve dva tyzdne krmil takmer vyhradne aiptasiami , kazdemu kto sa chysta kupit si klipku odporucam pripravit si chov aiptasii a xenii a sance na uspesnu aklimatizaciu a rozkrmenie stupnu aspon o 100%
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Dnes ma ohladne skelnych sasaniek a ich likvidacie napadla jedna vec, mozno to tu uz niekto niekde pisal, no ja somsa k tomu nedostal. Co by sa stalo, keby som pouzil na likvidaciu skelnej sasanky reef construct? pekne ju podrazdit a po jej zmrsteni ju len pekne prelepit plastelinou :D .

Mate s tym niekto skusenosti?
Pokus o REEF ...
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Ano, funguje to, ale musi bejt v nejaky fajn skvire. Jinak likvidace drbanim kartackem a varici vodou nefunguje :!:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Treba ju skusiť odtrhnúť následne odškrabať celé miesto kde bola prilepená a toto celé robiť za asistencie (priateľky, manželky) osávať vodu z okolia pre prípad že by nejaká jej časť chcela uniknúť a založiť novú sasanku :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"