Ako vyuzit dlhy jesenny vecer?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ado, na zivo su zaujimave vsetky. Idealne by bolo mat akvaria v rade za sebou a kazde by predstavovalo inu hlbkovu zonu. Lenze napodobnit pobrezny biotop je technicky dost problematicke kvoli striedaniu prilivu a odlivu (musela by sa 2x denne menit vyska hladiny aspon o 20-30 cm a pritom by tam este pravidelne, kazdych 5-10 sekund trieskal priboj roznej intenzity pocas dna). Problem piescin a lagun je zase ten, ze u nas nedostanes zivocichy a rastliny, ktore sa tu vyskytuju (nehovoriac o tom, ak by sa malo jednat specificky o oblast Cerveneho mora). Male blokove utesy vybiehajuce z piesku by sa sice dali urobit, ale na doveryhodnu imitaciu by som potreboval 2-3 velke kusy skal (priemeru napr. kolesa auta, tj take 20-40 kilove). Take som u nas nevidel. Z malych sutrov (do 10 kg) by to nebolo ono.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ja som sa s nejakymi extra velkymi sutrami v predajni tiez nestretol, aspon teda mrtvymi, urciite by to teda neslo ani na spec. objednavku? Toť otázka pre zainteresovanejsich.
Vo vecsom reefe by samozrejme ukázal krajsie ako skládacka z mensich kusov.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

To skladanie s menších kusov by mi až tak nevadilo hlavne keď je cielom ich kompletne obrásť koralmi :-)
Re Lukáš, jasné to určite by bolo ideálne ale z hladiska farieb a tvarov mi príde 4=5 ako najatraktívnejšia alternatíva.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

apropo, Sohala som videl tiež na pár fotografiách u brata keď fotil na piesku pri brehu frajerku po členky vo vode :-) - bolo to až neuveriteľné ale tvar, veľkosť a farba je nezameniteľná :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Celkem dost velky mrtvy kameny jsem kupoval u Jirky Berky. Napriklad koralova vez cca. 50cm vysoka ze 3 prorostlych 6cm tlustych vetvi.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak som sa cez vikend zase trosku pohral.
Obrázok
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Já bych měl strach, že ta ocelová konstrukce brzo prorezaví - nepomůže žádný nátěr - už jsem jich pár viděl ...(pokud ovšem není z nerezu).
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Natrete je to poriadne, uz cez 10 rokov boli pod sladkovodnymi AQ bez znamok korozie a teraz som ich natrel znova. Slana voda je o inom, ale filter bude zakryty a jedine rizikovejsie miesto bude okolo odpenovaca. Tam pripadne budem muset nieco vymysliet. Iny, podstatne menej zabezpeceny stojan pod starym AQ je po 2,5 roku prevadzky v pohode. Dufam, ze to nezakriknem.
Vlastne ani neviem ci to je nerez alebo nie. Ja som to vyrobit nedaval a je to uz peknych par rokov dozadu, od kedy to mame doma.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak konecne som prepojil filtraciu s hlavnym AQ. SCWD je trochu hlucnejsie nez som cakal, mozno sa este potrebuje zabehnut. Do refugia som nasadil par rias, co som mal doma, este by to chcelo nejake pekne mensie zive sutre s makrozivotom a nejaku lepsiu nasadu planktonu a bentosu. Do AQ som nasadil okolo 15 vacsich slimakov (Nerita spp., Littorina sp. a zopar, co presne nepoznam), par mensich (Stomatella varia + take "male gulate"), asi 8 pustovnikov, 2 hadovice a to je zatial vsetko.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

super Lukáš, čo myslíš tým že SWDC je hlučnejšie? ako veľmi to počuť? je to len také klikanie alebo nie?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No pocut ten system ozubenych koliesok co je vo vnutri, ked sa to roztoci. Je to take mierne vrcanie. Mozno to zavisi od konkretneho kusu. Kazdopadne je to cerstvo odliaty plast, takze je sanca, ze ked sa to casom trenim obrusi, znizi sa aj hlucnost (snad). V pivnici mi to nevadi, ale v spalni alebo obyvacke by som netlieskal nadsenim.
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

ze začátku trochu slyšet je,ale po cca půl roce už je v pohodě,mám ho třetím rokem v obýváku a slyšet už není vůbec.
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Pepa napísal:Celkem dost velky mrtvy kameny jsem kupoval u Jirky Berky. Napriklad koralova vez cca. 50cm vysoka ze 3 prorostlych 6cm tlustych vetvi.
Můžu se zeptat na nějaký kontak na p. Berku? má nějaké www ? děkuju :)
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Dnes rano som zapojil odpenovac, vyslahal asi 0,5 l gumidzusu a teraz vecer , ako som bol skontrolovat AQ bola voda evidentne cirejsia. Este sa budem muset trochu pohrat s nastavenim ponoru odpenovaca, lebo ho mam na podstavci v trochu hlbsej komore a potom by uz mal ist ako hodinky.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

super Lukáš, aký máš odpeňovač?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"