Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa mcfisto »

A mas pred RO predfiltry? A za RO DI?


Sent from my iPhone using Tapatalk
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
marlo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 04 Dec 2006 20:57
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa marlo »

Otazka c.1 Bolo by mozne zverejnit ktory vyrobok podla teba sposobil prisun tazkych kovov ?
Otazka c.2 Mohl by si ukazat scan toho testu s Tritonu aby sme videli co vsetko sa tam testuje ?
dakujem
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa RastoPD »

[quote="mcfisto"]A mas pred RO predfiltry? A za RO DI?

co ti mam na toto odpovedat ... mam tu jedneho slona, co mi tu filtruje vodu chobotom ... :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa RastoPD »

marlo napísal:Otazka c.1 Bolo by mozne zverejnit ktory vyrobok podla teba sposobil prisun tazkych kovov ?
Otazka c.2 Mohl by si ukazat scan toho testu s Tritonu aby sme videli co vsetko sa tam testuje ?
dakujem
pozri si http://www.triton-lab.de/index.php?id=24 ... a tam ICP a HPLC ... zoznam vsetkeho, co sa sleduje ... a ten vypis je vo formate PDF ... ak chces tak cez SS
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: P/V: Dennerle Nano Reef Light 24W

Príspevok od používateľa triscene »

Toto sa mi nejak nezda. Kazdy mesiac menis membranu za 40-50 Eur ked ma.vydrzat roky? Aj predfiltre menis kazdy mesiac je hlupost.
RastoPD napísal:kazdy mesiac na nej menim membranu
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa RastoPD »

roky? to snad nie ... po pol roku by si mal(mohol) menit aj ty ... ale ked chces, maj ju aj roky ... predfiltre po pol roku tiez
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa cizmik »

Též mám membrány v osmóze přes dva roky a stále jsou v pořádku (ťukťuk). Teče z nich do 7 µs, tak nechápu proč bych měl měnit po půl roce. Po půl roce měním jedině předfiltry a DI měním, když je naměřená hodnota vyšší než 0.
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa RastoPD »

ono je to zavisle od toho, co tecie z vodovodu ... a ked mas cistit taky hnus ako tu, extremne tvrdy a hodne mineralizovany, ta chudera to jednoducho neustoji a po mesiaci az dvoch sa upcha ... preplachy uz nepomozu ... urobi sa na tom zmineralizovany film a cau ... tak preto ich menim tak po mesiaci az dvoch maximalne, ked su uz nepriechodne ... skratka, univerzalne riesenie neexistuje
lucie.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19 Okt 2013 16:42
Bydlisko: Praha

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa lucie.s »

měnit membránu po měsíci?to je kravina,membrána vydrží podle toho,kolik uděláš vody minimálně dva roky,předfiltry+DI se mění po půl roce..měnila jsem membránu po 2,5 roku a to mám tvrdou vodu jako prase.jen nesmí vyschnout membrána,to jí pak zničíš
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa triscene »

Mne membrana uz ide asi aj 3-4 roky s tym ze predfiltre menim asi tak od oka mozno za polroka alebo rok, viac menim DI kolonu ked zacne robit vodu okolo 7 tak menim. Nová mi robi 0-1
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa VINTR »

Membrána při dobrém zacházení vydrží roky - myslím, že nevyschne a měníš cca 1 x za rok uhlí, aby si ji nezničil chlorem.
Co máš za membránu :lol:
místo membrány si kup TDS metr
http://www.mangala.cz/dvojity-inline-mo ... -p-75.html
edit: nemyslim to ve zlem, ale je to hloupost
Naposledy upravil/-a VINTR v 09 Máj 2015 13:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa vik_33 »

Myslím, že téma "Triton metoda" se plynule změnilo v téma týkající se chyb, kterých se dopustil uživatel RastoPD ve své nádrži a proto téma uzavírám a slučuji s tématem o jeho nádrži.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa vik_33 »

Měnit membránu RO každý měsíc není jen o zbytečně vynaložených financích ( nevím, jaký máš zdroj, ale je to min cca 30€/ks ), ale také to svědčí o tom, že buď nemáš komplet reverzní osmózy správně sestavený, anebo nemáš zvolený správný typ, správnou sestavu před a postfiltrů, správný tlak vody, měření ... Tam bych hledal chyby.
Při správném výběru sestavy musí i při velmi nekvalitní vstupní vodě membrána vydržet mnohem víc, než měsíc ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa RastoPD »

tak aby som ta uz upokojil, po detoxe to uz ide ako ma ... okrem Tritonu nedavam do vody vobec nic ... to znamena "povinne krmenie" pre SPS, ziadne vodicky, LPS dostanu 1x-2x tyzdenne cyklopa ... reverzku som mozno menil ozaj zbytocne, ked voda uz ledva pretekala, takze teraz to uz nechavma tak, kym dava ... koralom sa dari viac ako fantasticky, a hlavne, pokial sa Barium do vody nedostane zo vzduchu (chemtrails ... ak ti to nieco hovori), tak sa tam nema odkadial znovu objavit ... a nie je dovod, aby nadrz zase skapala ... nadrz je momentalne na tom ovela lepsie ako za cias, ked prosperovala ... takze ja som spokojny.

kto neveri, moze sa prist pozriet, rad sa prezentujem aj osobne doma. zatial som nepridal ziadne nove koraly, aj ked nadrz chladim kondicionérom, nechcem ich tam dat skor, ako po skonceni leta. uz takmer mrtve Euphylie, Caulastrey, Zoanthusy a Montipory digitata, a fialova Acropora ... su spat aj s peknymi prírastkami. Platove Montipory su v pohode ako aj boli, tiez pekne prirastli, najvacsia ma mozno tak 30 cm v priemere ... foto dam, ked nafotim nieco nove.

vodu uz nemenim vobec ... dolievam len odpar a kontrolujem hustotu, ked klesne, dolejem rozpustenu sol ... funguje to aj bez vymeny vody ... takze o tom, co vsetko treba pchat zbytocne do nadrzi uz som si len zase urobil svoj vlastny obraz, a uz opakovane po mnohých rokoch. takto mam aspon istotu, ze si zase nadrz neznicim a neodpalim zbytocnostami, ktore "tam treba zarucene pchat", lebo "musim".

takze asi tolko ... :mrgreen:
lukas marek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 16 Máj 2009 11:34
Bydlisko: Nesluša

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa lukas marek »

RastoPD napísal:vodu uz nemenim vobec ...
Možno pomalá ale istá cesta do záhuby....
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"