Čerpadla

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

moguai napísal:
simon napísal:
moguai napísal:Měl jsem pocit,že elektrárny mají synchronní generátory s budícím vinutím.Ale trochu tomu nerozumím co tím myslíš.Frekvence v zásuvce je vždy plynulá s maximální a minimální amplitudou.Obdelníková charakteristika je vhodná a používá se jak převodníky třeba AC/AC nebo pro frekvenční měniče a vůbec elektroniku, kde je digitální signál.To co ty říkáš,to se mi zdá jako popření veškerých fyzikálních zákonů :-).Nevím o tom,že by existoval generátor,který má tenhle průběh frekvence.
Nevim co tim myslis popreni veskerych fyzikalnich zakonu, asi jsi to spatne pochopil a nebo prehledl, ja pisu SINUS a nebo si napichni osciloskop do zasuvky a uvidis.
Teď už to vidím,...... je mi divné,že jsem ti odpovídal na něco jiného,nepředělal jsi nahodou příspěvek? 8)
toto tu vobec nerieste, radsej by som bol keby mi niekto vedel poradit s mojou otazkou na male vytlacne cerpadielko bez jeho prerabky.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

ahoj Rado, a nad peristaltikou si nerozmyslal?
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

moguai napísal:
simon napísal:
moguai napísal:Měl jsem pocit,že elektrárny mají synchronní generátory s budícím vinutím.Ale trochu tomu nerozumím co tím myslíš.Frekvence v zásuvce je vždy plynulá s maximální a minimální amplitudou.Obdelníková charakteristika je vhodná a používá se jak převodníky třeba AC/AC nebo pro frekvenční měniče a vůbec elektroniku, kde je digitální signál.To co ty říkáš,to se mi zdá jako popření veškerých fyzikálních zákonů :-).Nevím o tom,že by existoval generátor,který má tenhle průběh frekvence.
Nevim co tim myslis popreni veskerych fyzikalnich zakonu, asi jsi to spatne pochopil a nebo prehledl, ja pisu SINUS a nebo si napichni osciloskop do zasuvky a uvidis.
Teď už to vidím,...... je mi divné,že jsem ti odpovídal na něco jiného,nepředělal jsi nahodou příspěvek? 8)
Nepredelal, ale to nevadi, hlavne ze si rozumime, ze jo?
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Michal S napísal:Simone já jsem zkoušel honit čerpadlo z měniče 12/230V a ten má výstup obdélník a šlapalo mi to asi měsíc vkuse a nesledoval jsem žádný problém na čerpadle. Měnič má frekvenci 60Hz a jenom 210V a dokonce měl vetší průtok vody tak jsem chtěl stavět frekvenční měnič ale se sinusovkou to je problém. Proto jsou asi komerční výrobky drahé ale tak by šla regulace dobře udělat.
To je presne ono, proc jsou ty komercni vyrobky asi tak drahe. Ale jinak dobry postreh, nejaky menic 12V/220V mam take v supliku tak muzu laborovat.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

kubrt napísal:
moguai napísal:
simon napísal: Nevim co tim myslis popreni veskerych fyzikalnich zakonu, asi jsi to spatne pochopil a nebo prehledl, ja pisu SINUS a nebo si napichni osciloskop do zasuvky a uvidis.
Teď už to vidím,...... je mi divné,že jsem ti odpovídal na něco jiného,nepředělal jsi nahodou příspěvek? 8)
toto tu vobec nerieste, radsej by som bol keby mi niekto vedel poradit s mojou otazkou na male vytlacne cerpadielko bez jeho prerabky.
Proc to nemame resit ? Jsme v sekci cerpadla a muj prvotni dotaz do kenference byl, jake motory se pouzivaji v akvarijnich cerpadelkach abych je mohl plynule regulovat. Snazim se vyrobit simulaci prirodniho proudeni vody a budu rad za kazdy poznatek a radu od Vas.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Prostě,jakékoliv motory napájené přes střídavé napětí lze regulovat pouze přes frekvenční měniče či nějaké "deriváty".Všechny tunze wave a pod. výrobky jsou na bázi SS napětí,které je bezproblemově regulovatelné, stačí i blbej poťák.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

moguai napísal:Prostě,jakékoliv motory napájené přes střídavé napětí lze regulovat pouze přes frekvenční měniče či nějaké "deriváty".Všechny tunze wave a pod. výrobky jsou na bázi SS napětí,které je bezproblemově regulovatelné, stačí i blbej poťák.
OK...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

moguai napísal:Všechny tunze wave a pod. výrobky jsou na bázi SS napětí,které je bezproblemově regulovatelné, stačí i blbej poťák.
aj Tunze wave su synchronne s menicom, staci jeden z nich rozobrat a kuknut
akurat ze nie su na 230V ale na 18-24V , on sa ten regulovany sinus lahsie robi na 18V nez na 230V
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

ja osobne by som taketo nieco nerobil ale kupil, ked si nakoniec zratas vysledne peniaze na vyskum a vyrobu (cas neratam) tak aj tak budes niekde za tou cenou v e-shope. A nemusis hned kupit controler na tunze, staci na mareu. A tymto by som chcel poprosit niekoho, kto ich uz pouziva s controlerom, keby sem napisal svoje hodnotenie. Dakujem.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Je pravda, ze koupit hotove zarizeni, to je to nejednodusi, cena na 4 ks motoru cca 12.000,- Kc neni az zase tak moc (tedy ve srovnani s ostatni technikou pro more), ale na druhou stranu, jakakoliv technika pro provoz akvaria, vyrobena vlastnimi silami vzdy cloveka potesi, nebo Vas ne?
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

simon napísal:Je pravda, ze koupit hotove zarizeni, to je to nejednodusi, cena na 4 ks motoru cca 12.000,- Kc neni az zase tak moc (tedy ve srovnani s ostatni technikou pro more), ale na druhou stranu, jakakoliv technika pro provoz akvaria, vyrobena vlastnimi silami vzdy cloveka potesi, nebo Vas ne?
to ano, ja sam som za bastlenie, ale len niektorych veci. Ale priznajme si, vyrobit doma na kolene controler na synchronne striedanie frekvencie na 2 (a viac) synchronne cerpadielka je asi nad sily 99% z nas. (nad moje urcite).
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Do vlákna "Proudění vody" jsem přidal příspěvek ohledně nového čerpadla Resun s kontrolerem - při jeho ceně fakt nemá cenu něco bastlit doma :)
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ak by bol zaujem, mozem zoskenovat priebehy stredavych napeti na cerpadlach riadenych kontrolerom/menicom, ale az ich niektorí uvidite cierne na bielom, tak vas prejde chut to napodobovat doma na kolene (mimo teda tych ktorí tvoria to 1% :D ).
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

andy napísal:Ak by bol zaujem, mozem zoskenovat priebehy stredavych napeti na cerpadlach riadenych kontrolerom/menicom, ale az ich niektorí uvidite cierne na bielom, tak vas prejde chut to napodobovat doma na kolene (mimo teda tych ktorí tvoria to 1% :D ).
Mam zajem, pokud muzes tedy tyto prubehy poskytnout, budu rad.
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Mě by to taky zajímalo
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"