Doporučené svetlo pre reef?

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

wiki133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
Bydlisko: Topoľčany

Doporučené svetlo pre reef?

Príspevok od používateľa wiki133 »

Zdravím,

nemám AQ, ale v dohľadnej dobe sa chcem do toho pustiť. Nasávam info kde sa dá vrámci času a možností.
Ale k veci. Stále mám bordel v osvetlení. Všetci riešia LED alebo Trubice, len nikde som sa nedočítal, aký by mal byť poddiel napr. UV A,B a pod. A ani intenzita pre chov korálov, rýb a pod. Choval som chameleony roky a tam sa vedelo aký poddiel UVB musí byť a iné. Lenže tu čítam aj inde,že všetci peckujú (sorry ale to mi len vychádza z toho) aby bolo AQ naj naj presvietené skoro bez ohľadu na život v ňom. (Aj dni nie sú všetky slnečné, tiež aj v noci nie vždy je jasno a svieti mesiac, alebo pri nádrži to neplatí?) Hlavne nie je mi jasné, či je podstatné nejaké UV alebo IR svetlo pre AQ. Presvietiť ho ako za blesku ledkami neni problém :D aj kde akými farbami. Dokonca v minulosti niekde vo photo sfére som videl dáku výbojku či čo to bolo si nepamätám čo malo svetlo ktoré bolo ako denné a sa dalo štiepiť ako denné na farebné spektrá za určitých podmienok ale to len na okraj. Mohol by to tu niekto skúsený nejak upresniť?

Sorry ak sa v niečom pletiem rád si nechám vysvetliť.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Doporučené svetlo pre reef?

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nezakládej nové vlákno na milionkrát probírané téma. Stejně nedostaneš jednoznačnou odpověď, protože ji nikdo nezná. Můžeš pokračovat třeba zde, zde anebo zde.
LOCK!
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Zamknuté

Návrat na "Osvetlenie"