živý aragonit

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Na vsetkych pieskoch som zatial videl vyznacenu dobu skladovania, ale nepises ci to bolo mútne este ked to bolo nerozbalene. To by chcelo nazor machra, ale ja by som si to mohol vysvetlit aj tak, ze v tom prvom piesku naozaj aj nieco bolo - sice to zreagovalo s vodou (mozno preto ze bola velmi cerstva), zatial co po pridany toho druheho sa neudialo nic - teda ktovie ci vôbec nieco obsahoval ... ,tak a teraz si vyber :D .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:hmm a co ak je kuzlo prave v tej "kombinacii so zivymi kamenmi" ? :D

s tou cenou si ma dost prijemne sokoval, ja som videl cenu skoro 2000 za 10lb (4,5kg) nebudem menovat obchod ;)
Nebylo to náhodou v morske akvaristice na Vinohradech v Prze ? :-)
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Laomedon máš na tento kvalitní písek nějakého dodavatele?A jak velká balení by se dala případně objednat?Mně by totiž stačilo tak 2,5-5kg.Díky Pavel.


laomedon napísal:Včera som zažil poriadny šok, mal som pripravenú vodu ako aj nádrž, moju novú odchovňu a tiež som mal kúpený živý piesok od Ulricha, bol síce iný na aký som zvyknutý a bol som dosť naivný si myslieť že všetky LIVE ARAGONITE sú rovnaké !!!

A niesú, tento CaribSea Live Aragonite Substrate:
Obrázok
je ten čo som teraz kúpil, naivne som ho vložil do čerstvo zarobenej vody v odchovni, po chvýli ako som ho tam dával som si všimol že je voda nejaká mútna ale pomyslel som si veď to sa usadí a o hodinu bude krištálová voda. Ani po 3 ba ani po 12 hodinách žiadna zmena, Totálne mlieko viditeľnosť max. 5cm. Také zleé to bolo. Vžiadnom prípade nedoporučujem túto značku.

Tu je ten správny piesok, tento je perfektný:
Obrázok

Teraz chápem prečo ste všetci boli tak proti jeho použitiu, pokiaľ máte len skúsenosti s týmto zlým pieskom tak s vami plne súhlasím.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

palo napísal:Laomedon máš na tento kvalitní písek nějakého dodavatele?A jak velká balení by se dala případně objednat?Mně by totiž stačilo tak 2,5-5kg.Díky Pavel.


laomedon napísal:Včera som zažil poriadny šok, mal som pripravenú vodu ako aj nádrž, moju novú odchovňu a tiež som mal kúpený živý piesok od Ulricha, bol síce iný na aký som zvyknutý a bol som dosť naivný si myslieť že všetky LIVE ARAGONITE sú rovnaké !!!

A niesú, tento CaribSea Live Aragonite Substrate:
Obrázok
je ten čo som teraz kúpil, naivne som ho vložil do čerstvo zarobenej vody v odchovni, po chvýli ako som ho tam dával som si všimol že je voda nejaká mútna ale pomyslel som si veď to sa usadí a o hodinu bude krištálová voda. Ani po 3 ba ani po 12 hodinách žiadna zmena, Totálne mlieko viditeľnosť max. 5cm. Také zleé to bolo. Vžiadnom prípade nedoporučujem túto značku.

Tu je ten správny piesok, tento je perfektný:
Obrázok

Teraz chápem prečo ste všetci boli tak proti jeho použitiu, pokiaľ máte len skúsenosti s týmto zlým pieskom tak s vami plne súhlasím.
Já myslím, že se to dá sehnat u Pepina nebo na miga.cz
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Myslím že ho mávajú v Biotope ale ja som ho zatiaľ vždy doniesol z Budapešti, a nie bohužial sa predávajú len 20 librové balenia čo je niečo cez 9kg.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Od Nature's Ocean jsem poridil 3 ruzne druhy pisku, asi 6 pytlu celkem, vcetne toho na obrazku a vzdy 100% spokojenost. Cena byla kolem 1000 Kc za 20lbs. Je tam vyznacena jak trvanlivost, tak upozorneni, ze se nesmi skladovat nad 43 stupnu Celsia.
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Pepa napísal:Od Nature's Ocean jsem poridil 3 ruzne druhy pisku, asi 6 pytlu celkem, vcetne toho na obrazku a vzdy 100% spokojenost. Cena byla kolem 1000 Kc za 20lbs. Je tam vyznacena jak trvanlivost, tak upozorneni, ze se nesmi skladovat nad 43 stupnu Celsia.
Ahojki Pepo
Můžeš mi prosím tě napsat kdes to kupoval,aby to nemuselo přes hranice.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Mimo jine od Jirky Berky, ktereho mas asi nejbliz. Bydli v Sumvaldu, tel: 602 104 444. Mozna by je taky mohli mit v akvarystikach v Ostrave nebo ve Valmezu, ale to nevim.
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Pepa napísal:Mimo jine od Jirky Berky, ktereho mas asi nejbliz. Bydli v Sumvaldu, tel: 602 104 444. Mozna by je taky mohli mit v akvarystikach v Ostrave nebo ve Valmezu, ale to nevim.
Moc dík za radu.V Ostravě se to koupit nedá a je pravda ,že k Jirkovi Berkovi už jsem se chtěl podívat.Tak si nejspíš udělám výlet a podívám se na pořádné moře.Ještě jednou dík a měj se fajn. :wink: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"