destilovaná voda

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa vik_33 »

Všechno špatně. Od začátku špatně.
Nejprve si pořádně přečti základy. Je toho tam už poměrně dost. Konkrétně o vodě např. zde. I s důvody, proč destilka není zrovna nejlepší řešení.
O filtrech je toho spousta zase tady.
Nemíním Tě nijak zrazovat, ale pořádně uvaž, jestli s mořem začít teď, anebo ještě nějakou dobu počkat, až bude financí více. Není to nejlevnější koníček a i vzhledem k cenám živočichů to není možné dělat jen na půl plynu. Reverzní osmóza je jeden ze základů, který potřebuješ pro zdárnou budoucnost malého moře.
A na hustoměr od Sery se vys.. :roll: Dobrý hustoměr koupíš např. v laboratorních potřebách za cca 300,-Kč. Čím delší, tím lepší ( Sera dělá kraťasy ). Vhodné je, když má hustoměr rozsah od 1,000 g/cm3, protože pak je možné jeho přesnost ověřit na vodě z reverzní osmózy.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

nevím ale ten hustoměr od sery používá x lidí a x lidem vyhovuje a pořád je lepší nežli jiné "neznačkové " kterých je plný trh , já osobně ho mám od HD a i on je používá
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa rybka »

Sera měla někdy v nabídce značkový hustoměr? To, že je na krabičce atrapy hustoměru napsáno SERA ještě není značka. I hustoměr jakožto měřidlo musí splňovat několik daných technických parametrů. Josefe, buďte klidný, úplně stejnou atrapu, i když větších rozměrů nabízejí i jiné "značky".
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

mě ukazuje stejně jako refraktoměr co tu mám ale jsem línej ho pokaždý tahat z krabky :-) refraktoměr je made in china ale funguje dobře
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ať si ho používá kdo chce, doporučit jej s klidným svědomím ale nelze. Zvlášť, když za podobnou cenu je možné koupit daleko kvalitnější ( mnohem delší a tudíž přesnější ). Jak už jsem uvedl - např. u prodejců laboratorních potřeb. Je jich spousty, já mám u nosu verkon.cz
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa shock »

moj hustomer pokial plava tak je funkcny, odchylka sa nemeni.
nehovorim o tom ze ten link co sem vik dal ma referencku 20C.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa planescape »

Ty hustoměry od Verkonu, co sem dával vik nejsou vhodné, už jsem se na ně dřív díval. Ten, co tam píšou, že je vhodný jako slanoměr, má stupnici od 1000 do 1300 kg/m3 ale dělení po 5 kg/m3, takže tam máte rysku např. 1020 a pak až 1025. Když už, tak lepší jsou tady: http://www.verkon.cz/hustomery-provozni/, třeba ten s rozsahem 1000 ... 1050 s dílky po 1 kg/m3.
To že je u nich referenční teplota 20°C příliš nevadí. Ten rozdíl bude si myslím zanedbatelný pro měření při 25°C.

Doufám, že tímto z toho tady neudělám nějaký flame, který skončí bánány, jako posledně, když se řešily hustoměry :mrgreen:
Naposledy upravil/-a planescape v 28 Jan 2014 13:54, upravené celkom 1 krát.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Nebo se vybodnout na úsporu pár stovek a rovnou koupit refraktometr a mít klid. Nemusíš se bát, že s tím ťukneš a posuneš stupnici nebo to rovnou rozflákáš, práce je podle mě rychlejší. Aka správný postup měření hustoměrem je odměrný válec a ne to vrznout do aqua, případně to tam nechat plavat. Navíc jde kalibrovat a ověřit přesnost minimálně RO vodou.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa vik_33 »

No tak abych to uvedl na pravou míru - nedoporučuji konkrétní hustoměr. Jen jsem poukázal na to, že kvalitní a přitom ne předražené hustoměry se dají pořídit např. u prodejců laboratorních potřeb. A rozdíl je i několik stokorun na kuse.

to planescape: nemusíš se bát, pokud jde o diskusi v rozumných mezích. A nemyslím si, že by uživatel hr:) na kterého tímto narážíš, někomu zde na reefu chyběl. Pokud ano, můžete jeho řádění sledovat na jiných akvaristických webech, odkud ho ještě nevyhodili ( pravda, už takových moc není ).

Tohle je ale téma "destilovaná voda", takže asi už dost o hustoměrech - pro ty již samostané téma existuje zde.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

nedá mě to a optám se , hraje něakou roli teplota vody při měření refraktometrem ? Ono totiš je rozdíl mezi ponořením hustoměru do sloupce vody kde je teplota po dlouhou dobu stálejší a mikrofilmem který z kapky vody uděláme na refraktomtru a nebo je refraktometr spíše dobrý jen pro sledování již namíchané vody v nádrži ?
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa maros002 »

Od toho je refraktometr s teplotní kalibrací. Aspoň si to myslím :-)jestli je to jinak tak se omlouvám za špatné informace
Maroš 480 ka
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

v návodu píšou:referenční teplota je 20c,rozsah kompenzace činí 10-30c.
Tyto refraktometry s vestavěnou automatickou kompenzací ,jsou velice přesné a umožňují uživateli soustředit se pouze na měření.

četl jsem ten návod dnes poprvé , do té doby jsem ho nikdy nečetl :mrgreen:
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa rybka »

Na teplotě třech kapek vody ažtak nezáleží, důležitá je teplota refraktometru v rozmezí 10 až 30°C, každá kompenzace je zatížena chybou, proto je optimální se při měření blížit referenční teplotě. V bytě v paneláku mám refraktometr uložený ve skříňce pod nádrží na podlaze; vhodný "temperovaný" prostor si určitě každý najde.
U hustoměrů je situace složitější, je nutno při měření dodržet kalibrační teplotu. Hustoměrem kalibrovaným na 20°C měříme vodu při teplotě 20°C, u hustoměru kalibrovaného na 25°C měříme vodu při 25°C.
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa VF »

rybka napísal:Na teplotě třech kapek vody ažtak nezáleží, důležitá je teplota refraktometru v rozmezí 10 až 30°C, každá kompenzace je zatížena chybou, proto je optimální se při měření blížit referenční teplotě.
Já bych si to dovolil doplnit - refraktometr má svou teplotu a teplota té jedné kapky vody se velmi rychle dorovná na jeho.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa vik_33 »

Přesně tak - a v tom je více-méně celé kouzlo teplotní kompenzace :wink:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"