destilovaná voda

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

jedla
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Jan 2014 11:12
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

destilovaná voda

Príspevok od používateľa jedla »

ahoj chovatelé, je možné použít pro přípravu mořské vody destilka? i když je mnohonásobně dražší bohužel nikde v okolí nemám možnost koupit vodu upravenou přez osmozu. díky Luboš
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa amsi »

je tam určité riziko ...
ale proč kupovat vodu ? když můžeš mít vlastní osmozu .... nestojí to balík ??? 8)
jedla
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Jan 2014 11:12
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa jedla »

ano koukal jsem na osmozu kolem 2000kč, bohužel v současnosti není možné jí zakoupit, jednoduše by to neprošlo doma, když se přestavuje domek :)) vše ostatní mám z dřívějška nakoupené, filtry, sůl, odpěňovač, topítka atd.. jediné co schází je trochu osmotické vody. RO je jistě v plánu do dvou let, do té doby bych to řešil nákupem, jak jsem uvedl zatím se mě nepoštěstilo sehnat někoho kdo by jí vyrobil, tak mě napadla destilovaná voda, která je podobně zbavena minerálních prvků a nečistot. zajímalo mě zda je možné jí použít a jestli s ní má někdo zkušenosti
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

já mám kolonu a těch 800L za měsíc udělám tak se mě to vyplatí ale pokud potřebuješ vodu pro jedno akvárium neřeš to kup si osmozu a je to :-)

jednu aquel 200 ti mohu prodat za 1000kč , kup si do ní u pepina za pár korun filtry a máš to a případně si dej novou membránu , uděláš při dobrém tlaku 200L za den jako prd ale zase je otázkou jestli tolik vody potřebuješ a jestli by ti nestačila něaká malá za 1500kč se kterou uděláš 60L za den
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa kačer »

Nevim tedy jak velké máš akvarium a tím tedy i spotřebu des. vody, ale za ty 2 roky si myslim, že dáš víc penez za nákup drahé balené destylky než kdyby sis ted za 1500 kč pořidil malou reverzku.;-) A provoz mořského akvaria není levná věc a pokud nemas ani 1500 na RO, tak nevim nevim ....
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

jestli ji potřebuješ nutně tak si pro ni přijeď a zaplatíš mě jí třeba za rok až na tom budeš lépe , mě tu stejně jen tak vysí na zdi
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
jedla
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Jan 2014 11:12
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa jedla »

mám právě maličké akvárko okolo 55litrů, nikdy jsem mořské akvárko neměl, jsem v tomhle směru začátečník,proto nejdříve scháním informace než abych se do něčeho bezhlavě pustil a pak zjistil že to nezvládám. se sladkovodní akvaristikou mám zkušenosti téměř dvacet let, dříve zejména terčovci, teď spíše okrasná akvárka s piraňema a kostlínama.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

v 55L spíš kostlíneček :-) jestli chceš stav se mám tu přepichové guppy,betty,čichavce a další,pokud však všechnu techniku máš tak proč by ne i malé moře jen finančně to je někde jinde

mohu ti odprodat sůl pro začátek a odlít bakterie pro zaběhnutí vody případně odprodat korálovou drť a suché reefové kameny ale to je vše co ti mohu poskytnout
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
jedla
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Jan 2014 11:12
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa jedla »

kostlín je v 600 litrové nádrži, 55litrové nano mám připravené pro moře, drť a kameny mám také, sůl mám 8kilovou v kbelíku, byla mi doporučena firma nedaleko odsud tak se tam zkusím zeptat, měli by tam právě osmozu mít, pokud ano bylo by to fajn. na internetu se články o akvarích rozchází, pokud by mě tady mohl někdo napsat jak se vším začít abych se měl čeho chytit byl bych vděčný, jakým způsobem míchat vodu, kdy tam dát živočichy a podobně, jediné co musím dokoupit je hustoměr, byl mě doporučen od serry kolem 300kč.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

mám tu refraktoměr ale stejně používám ten hustoměr od sery protože je to jednoduší a funguje bez chybně :-) ten si kup ten je opravdu ok
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa shock »

toto by mohlo o niecom napovedat viewforum.php?f=82
nevymyslaj a rozbehni si 400+, tu 55 budes viac ako pol roka zabiehat na to aby si zistil ze sa tam nic nezmesti co by si chcel a ta technika na nano o moc lacnejsia nebude.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
jedla
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Jan 2014 11:12
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa jedla »

technika nejlevnější nebyla, ale je pouze do 200litrů což se může použít max do 100litrového akvárka aby to mělo význam, to je super ten hustoměr si koupím
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa shock »

k destilke - bolo tu niekde spominane uz ze nie vzdy sa da verit ze tam nebudu kovy z potrubia a podobne
kup si par 30l barelov z hornbachu a dohodni sa s niekym z okolia nech ti to napusti z RO sem tam, alebo z morskeho obchodu sa informuj ako sa da poriesit.
tak ked uz mas nakupenu techniku, zrob si vlakno v nano sekcii a mozno ta stihneme opravit vcas pre buducnost :D
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Destilka kupovaná je často dělaná přes trubky, které jsou z mědi. Není tedy vůbec záhodno ji používat do mořského akvária. Navíc je dost drahá. Stejně budeš muset měnit vodu co týden / čtrnáct dní. A ono se to nasčítá.

Radši zainvestuj tisícovku a pár stovek do osmózy. U Mangaly stojí RO Mini daleko méně než dvojku a vyplatí se ti to víc.

Já taky přemejšlel, přesně jako ty, kde a jak ušetřit, ale při sumírováni mi vyšlo, že je to tady fakt blbost. Nevyplatí se to. Naopak ve výsledku přeplatíš a ještě riskuješ zamoření nežádoucími kovy.

Navíc stejně do toho pak nacpeš peněz, ani nebudeš vědět jak. S časem / jídlem roste chuť a to moře je závislost, do který zahučíš po hlavě :mrgreen:
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: destilovaná voda

Príspevok od používateľa Josef »

od Velvany je destilka v pohodě a je i pro akvária a podobné využití ale stejně levnější to je přez RO
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"