Heteroxenia

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Heteroxenia

Príspevok od používateľa plaster »

Ahojte moriaci,

nakolko som zaciatocnik, tak mozno pre Vas blba otazka. Ale cos stane s odrezkom heteroxenie, ked zapadla za kamene. Nemoze sa stat ze tam nejako zacne hnit a kazit vodu?
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Asi podla toho, aka bola velka.
Mne sa minule stalo to iste, takze ti dam hint. Vezmi cerpadlo a skus ju z poza utesu vyfuknut, mne sa to podarilo a zaroven som za utesom "poupratoval".
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

No ja by som sa u mna doma bal, ze sa ta svina zasa rozmnozi.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ja by som sa nebal u mna by zaručene skapala...Kto má navyše heteroxénie , bezplatne mu ich zlikvidujem v mojom akva...

Peter
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Príspevok od používateľa Alik »

Jako začátečník jsem dostal natrhané heteroxenie do čerstvě založeného akvária. S každým polypem jsem se téměř mazlil (kdyby tak nesmrděli) a snažil jsem se jim zajistit co nejlepší místa v nádrži. Za ten měsíc se natolik rozrostly, že je musím aktivně likvidovat. I jeden jediný polyp, zapadlý někde mezi kameny, dokáže znovu založit kolonii. Nebo i zbytek po odtržení korálu od kamene - do dvou týdnů je to plný malých polypů... Takže s těmahle potvorama opatrně. Je těžký se jich pak zbavit. Přežijou všude.

Pokud dám kolonii heteroxénií na dno na kámen, všude kolem bude jemný písek, rozroste se i na ten písek, nebo zůstane jen na kameni - nemá to někdo vyzkoušený? Dá se jim nějak ohraničit životní prostor?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

[Přežijou všude. Omyl u mna nie :D chytia sa aj na piesku , ohraničiť priestor ? Neviem o takej možnosti, možno dať Diatomu setosum a tá ich spoľahlivo zdecimuje..Asi jediný spôsob je pretrhávať ...pokiaľ ich nechceš zničiť úplne.

Peter
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Diatomu radsej nie. Skor Diademu. :)
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Na jemny piesok nepolezu, zato vsak odskrtia par polypov a tie uz si najdu miestecko :twisted:
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Ano, jeden dva polypy sa uchytia aj na jemnom piesku ale cela kolonia nie. Ja som ich z jednej strany zastavil pachyclavulariou, ta ich statocne pali.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ceco napísal:Diatomu radsej nie. Skor Diademu. :)
Skoda ,ale nebol to zly napad :D dakujem za opravu,pochopitelne Diademu :cry:
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Alik napísal:Jako začátečník jsem dostal natrhané heteroxenie do čerstvě založeného akvária. S každým polypem jsem se téměř mazlil (kdyby tak nesmrděli) a snažil jsem se jim zajistit co nejlepší místa v nádrži. Za ten měsíc se natolik rozrostly, že je musím aktivně likvidovat. I jeden jediný polyp, zapadlý někde mezi kameny, dokáže znovu založit kolonii. Nebo i zbytek po odtržení korálu od kamene - do dvou týdnů je to plný malých polypů... Takže s těmahle potvorama opatrně. Je těžký se jich pak zbavit. Přežijou všude.

Pokud dám kolonii heteroxénií na dno na kámen, všude kolem bude jemný písek, rozroste se i na ten písek, nebo zůstane jen na kameni - nemá to někdo vyzkoušený? Dá se jim nějak ohraničit životní prostor?
S odstupom casu som zistil , ze ta potvoa co mi zapadla za utes zije. Tam sa ujala a na samoznom dne, nie na skale, takze asi aj na piesku ta potvora prezije. Je o naozaj nezmar. Aj s malych kuskov co zostali na skale po odrezani a zoskrabani uz rastu nove kusy. Za chvilku otvorim temu, ako likvidovat heteroxenie :lol:
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

na likvidaciu xenii je idealna klipka Chaetodon lunula :)
pomoze ti aj od aiptasii, velkych sasaniek, zoanthusov, sinularii, vsetkych LPS koralov a podobnej otravnej havede co nam zabera miesto v akvarkach :D
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

:D tie aiptasie a xenie by boli fajn no ostatne veci by som tam chcel mat :) . Ved uz som rozmyslal o Chemlonovi rostratusovi, pre mna nadherna ryba, no hold narocna na krmenie a ked vycisti nadrz bohvie ci zacne prijimat potravu a prezije :P
Pokus o REEF ...
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

[quote="plaster"]: . Ved uz som rozmyslal o Chemlonovi rostratusovi ... Uz si ako ja s tou Diatomou :D miesto Diademou Chemlon bol len v Humennom :lol: spravne Chelmon .. ale nic si z toho nerob.. :D
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Peter napísal:
plaster napísal:: . Ved uz som rozmyslal o Chemlonovi rostratusovi ... Uz si ako ja s tou Diatomou :D miesto Diademou Chemlon bol len v Humennom :lol: spravne Chelmon .. ale nic si z toho nerob.. :D
Chemlon bol v Humennom, a teraz jeden prevadzkuju moji rodicia v Prahe ;) www.chemlon.cz
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"