Zrušit

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Zrušit

Príspevok od používateľa MRysan »

Zrušit
Naposledy upravil/-a MRysan v 06 Aug 2014 13:39, upravené celkom 1 krát.
LPS/SOFT 300l
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa moře v Praze »

No tady nejde o to co říká výrobce závěsů, ale co tomu řekne zeď a hmoždinky :D . To je panelová zeď? Spíš bych dal chemickou kotvu.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa vik_33 »

Šrouby budou namáhány především na střih, ty horní ještě na tah, takže je důležitý nejenom počet, ale také průměr šroubů ... osobně bych byl vetší strašpytel ...
Pokud AQ nespadne, tak ale budeš řešit jiný problém ... velmi, ale opravdu velmi špatné sledování TV. Pokud jí tedy nemáš převážně jako dekoraci ve vypnutém stavu. Osvětlení mořského AQ je totiž potřeba mít značně silné ( když chceš aby tam něco rostlo ) a to pak hodně "tahá oči". A to tu vůbec nemluvím o tom, jak se té chudince televizi budou líbit šplýchance slané vody. A představa, že do AQ polezeš jen při spuštění a pak Ti bude stačit přístup z boku, je velmi naivní ...
Boční komora široká 5cm je také celkem odvážné řešení ... anebo máš v záloze někoho s miniaturními ručičkami. Manipulace s čímkoliv v tomto prostoru bude velmi problematická. Navíc umístění čehokoliv je značně limitováno tím minimálním prostorem.
Odpěňovač na lipové dřívko je dneska už archaická záležitost a i když jsem ho kdysi také měl, dneska už bych ho v AQ nepoužil. Jeho výkon opravdu neodpovídá úsilí, vynaloženému na zajištění jeho provozu.

Vím, že "Kde je vůle, tam je cesta" ... ale přece jenom těch negativ u téhle nádrže vidím až příliš. Rád bych se mýlil a viděl jak i za 2-3 roky dělá prosperující AQ radost svému majiteli i přes výše uvedené mínusy.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Joducus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 21 Aug 2013 15:05
Bydlisko: Ostrava

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa Joducus »

ty jo..trochu sebevrazda..to bych se fakt bal ze to rupne..ale kazdopadne preju at ti to drzi:)
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa ellbunda »

Zde bude určitě docházet k dynamickým zátěžím a chvění, proto je nutné použít šrouby, které nefungují pouze na principu samosvornosti. Druhá věc jsou ty hmoždinky, já bych se bál ... Chemická kotva je řešení, ale raději bych to na dvou místech raději provrtal skrz a dát šroub s vééélkou podložkou a kontramatkou.

Jinak těch 5cm jsou asi jako moje tři prsty, těma se dá dělat spousta "krásnejch" věcí, ale čistit tu filtraci těžko :-)
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa tragett »

Mno s tou komorou to je fakt odvaha, nebo je to na dlooouhý kleště. Na co tam vůbec je? Vidím, že je až odspoda ... Filtrace teda bude jen DSB? Co proudění, osvětlení? Odvaha dát si to takhle nad TV, když vidím, kolik vody mi sem tam ukápne u mýho akva, nechci vidět, jak to bude u tveho vypadat :)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Souhlas s ellbundou. Já mám doma v Red Sea kompletu vzadu vlepenou filtraci, kde ta přepářka je asi 10cm široká a špačkuju pokaždé, když tam musím lézt. Tyhle in-tank filtrace jsou vždycky tak akorát pro zlost. :(
Jinak taky bych měl obavu z toho, aby to neruplo. Podle mě tam bude docela slušný tlak a nevěřím tomu, že všechny podpěry se budou chovat úplně stejně. Nedávno jsem si na vlastní kůži vyzkoušel, co je to mít 60 litrů na podlaze v kuchyni. A věř mi, že kdyby ti tam vytekla jen půlka tý 130ky, tak bude celý obyvák pod vodou.
Ale je to samozřejmě jen teoretizování, přeju ti, aby ti akvárko dělalo jen radost a všechno šlapalo tak, jak si přeješ.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa triscene »

Presne ako vravi Vik, ten televizor dole to zabil. Velmi neprakticke riesenie, slana voda je vacsi plevel ako sladka tak tie kvapky na plaste mozu zanechat stopy. Na taky rozmer by sa urcite naslo ine miesto. Viac vystavne. Ja rad sa pozeram do akva a sadnem si k tomu. Nie ze ho budem vidiet z dialky zo sedacky alebo stat pri nom par minut. Morske akva je o kazdodennom pozorovani aj v zadnych castiach akva. Nehovorim o to ze ked nejaka ryba vyskoci tak bude plieskat sa na telke alebo skrinke.

Odoslané z môjho R800i
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa kubko82 »

Uloz na tu policu 4 ks 50 kg vreciek cementu alebo dvoch zdatnych chlapov a uvidis ako sa to bude tvarit.DSB kamene voda 200 kg to mat bude.Nech sa dari.
Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Zrušit
Naposledy upravil/-a MRysan v 06 Aug 2014 13:40, upravené celkom 1 krát.
LPS/SOFT 300l
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa kominík »

mám filtraci ve sklepním prostoru taky zavěšenou 1,6 m nad podlahou,ale mám svařený rám z jekloviny a dvě stojny přišroubovány ke zdi a opřené o podlahu - váha cca 400 kg,kotvy do betonu průměr 12 mm
Ty pásy bych protáhnul k zemi a na střih už nemusíš mít strach
telku bych si pod určo nedal - rušivý element
věc názoru
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Zrušit
Naposledy upravil/-a MRysan v 06 Aug 2014 13:40, upravené celkom 1 krát.
LPS/SOFT 300l
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa moře v Praze »

20 asi nebude třeba. Mě to ukazoval kamarád kovář vařej a dělaj zátěžový konstrukce . Vrchní vyndej navrtej 10 díru pořádně vyfoukat zevnitř třeba brčkem, které tam strčíš vyluxovat, kup závitovou tyč 8, uříznout na míru jakou potřebuješ, namáčknout chemiku a naklepnout závitovku, zbytek co vyleze otři. Za 24h plné zatížení jen dáš podložku a matku. Brnkačka :D
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa MRysan »

Zrušit
Naposledy upravil/-a MRysan v 06 Aug 2014 13:40, upravené celkom 1 krát.
LPS/SOFT 300l
sinatrax
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 16 Máj 2011 21:33
Bydlisko: olomouc

Re: Easy 130

Príspevok od používateľa sinatrax »

Ja zas zastavam opacnej nazor podle me je to predimenzovano slusne a mel by to udrzet v poho, pokud jedna konzole unese 150 kg a jsou tam 4 tak to unese to akvarko 4x..... a ty srouby vydrzi dost pokud to nejsou smejdy z obi...... sam jsem mel cca 0,5 roky na zdi v kuchyni 54l akva a to jsem tam mel jen jednoduche L nosniky.... kazdej nosnost 30 kg pak jsem tam dal 72 to tam bylocca 2 roky a jediny co se stalo tak ze se to trosku prohlo na hladine to byl asi rozdil 3cm... ale uneslo to v poho, rozdil hladinjsem vyresil jednoduse podpernym drevenym sloupkem :D jelikoy ty mas bitelne nosniky nemelo by se to prohybat nejak razantne.....

54l
http://rybicky.net/nadrze/10248
72l
http://rybicky.net/nadrze/8866

v lete tam mam v planu zaridit 84 more mozna 90 ale to by chtelo asi uz druhej podpernej sloup pro klidne spani :D
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"