Frag tank + Refugium + Surge device

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Sak pozeram ...

Príspevok od používateľa dement »

... a nevidim. Chapem, ze voda zacne vtekat do akvaria az pozaplneni nadobi - ked dosiahne hladina uroven toho sifonu. Ale potom uz tecie kontinualne. Urcite k tomu dojde, ak trubka sifonu bude mat mali priemer. Potom nou bude vytlacene presne tolko vody, kolko cerpadlo doda. Pripadny prebytok vytecie tou hornou- bezpecnostnou trubkou.
Riesenie vidim v tom, ak cerpadlo bude mat maly vykon a sifonova trubka riadny priemer. Vtedy by si mohla cucnut riadne vody z nadoby az kym nedosiahne hladina spodnu uroven sifonu. Ale len za predpokladu velky priemer trubky, slaby vykon cerpadla.
Druha moznost je, zopinat cerpadlo pomocou plavakoveho spinaca.
Ak sa mylim, skuste ma opravit :)
Martin
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

A - je spávne. No a ked ti to dneska tak ide, tak skus este podumat nad tym preco ten cyklus sa niekedy spontanne prerusi :?: :D , a treba to manualne nakopnut, t.j. vodu si sifon nenasaje.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

presne tak A je spravne a napoviem k tej druhej otazke, aby si to mal Martin lahsie : ))). Plyn : )))
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

to plaster a andy

Príspevok od používateľa dement »

Vdaka, chlapci, uz neumriem v nevedomosti :)
Kedze sam som mal v povodnom akvarku sifon ( nemal som prepad s vrtanym otvorom ), mozem povedat, ze k zavzdusnovaniu sifonu bude pravdepodobne dochadzat dost casto. Odsavanie vzduchu je vyhodne riesit navrtanim otvoru v najvyssom bode sifonu a nasadenim hadicky so spatnym ventilom a skrtitkom. V pripade naplnenia vzduchom otvorite skrtitko a ustami vysajete vzduch. Obcas aj vodu a mozem vam povedat, ze naozaj nechapem co tym nasim koralom na tej vode chuti! Vlastne chuti niekomu vobec voda? Aspon pokial ma pamat neklame, priaznivci morskej akvaristiky preferuju ine kvapaliny :)
Martin
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Vyriešenie problému bubliniek ako aj úplnemu vyčerpaniu sifónovej nádrže sa dá predísť pár zlepšovákmi.

Tak napríklad lievikovým tvarom sifónovej nádrže sa dá predísť bublinkám a náhodnému vsiaknutiu vzduchu.

Najlepší spôsob by bol počítačom riadený ventil ktorý by sa otváral a zatváral v závyslosti od hladiny v sifónovej nádobe.

No možno by stačil aj hladinový spínač od Pepina prepojený na magnetický ventil od Caca (mal sa v tom vyznať poprosím ho o názor a cenu :-) ) a malo by to šlapať.

Mrzí ma že som ešte nenakreslil môj zámer, málo času a kopec nekonečnej práce.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak na koniec som našiel riešenie trochu inde ako som čakal je to síce finnačne ovela drahsie ale zato plne ucelne. zatial som pripravil nahlady na kompletny system a rozvod vody zajtra - dnes rano pridam aj nejaky popis

Obrázok

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Obrázok

takto nejak si to predstavujem len jeden problem zatial a to je cena ventila po vsemoznych zlavach od velkododavatela je to stale cca 5000 SK :-( ked nasporim myslim ze to bude stat zato. Chcel by som aby 10 litrov vletelo do mojej 240 l nadrze cez 32 mm trubku myslim ze to bude dostatocna pecka nato aby zavialo koralmi co myslite?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

a toakto nejak by som chcel aby moja odchovna raz vizerala :-)

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

myslim, ze ti zase budem mat co zavidiet :lol: a budem mat co u teba na navsteve obdivovat.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

takze sa chystas na mnozenie zev? :) tak to uz ano
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Chcel by som aby 10 litrov vletelo do mojej 240 l nadrze cez 32 mm trubku myslim ze to bude dostatocna pecka nato aby zavialo koralmi co myslite?
Skus tam vyliat obsah 10 litroveho vedra a uvidis. Mozno by som dal sirsiu trubku a viac vody, ale to by musel stihat prepad.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

pánové já malinko odbočím ju? Při pohledu na to foto a ty barvy korálů mě napadá dotaz jestli je takový výběr v některé prodejně u nás?Nebo se musí pro takové kousky jen za hranice?U nás jsem ještě neměl to štěstí skouknout něco takového na prodejně :(
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Lukáš prolém je v tom že ventil s vatším priemerom je niekoľko násobne drahší a to je už o iných peniazoch. Čo sa týka toho vedra no myslím si že na to aké malé mám akva je 10 litrov až až. Dôležitý faktor tu bude rýchlosť akou tam tých 10 litrov vpáli. Prepaday mám 2 a určite s tým problém mať nebudú, Pri mojej ploche 40cm x 160 cm zdvihne hladinu o 1.5 cm čo je úplne v pohode.

Veď uvidím po prvých testoch tento výkend mám aj 32 mm trubku a aj 10 litrové vedro.

Mám tu ale ďalší problém na ktorý som prišiel a to je doplňovanie odparu pri splachovaní mi začne určite kolísať hladina v žumpe či chcem alebo nie tam nejaký pohyb nastane neviem si celkom predstaviť ako bude fungovať plavák na doplňovanie ale asi tak že sa vlastne objem vody v akva navýši a plavák bude vždy držať hladinu aj pri najmenšom aktuálnom objeme vody v žumpe. čiže keď sa voda po spláchnutí presunie do žumpy bude plavák pod hladinou .... :roll:

Pre Sharka:
No ja by som uvítal takú predajňu, ale bohužial to ani za hranicami tak pekne farebne nevizerá. Je to veľká náhoda keď sa niečo pekné farebné pritrafí v akomkoľvek obchode. A po tom čo povedal Rybka na stretnutí vo Valmeze to vizerá tak že takých koralov bude čím ďalej menej a menej keďže sa zoznam exportných krajin zužuje čoraz viac a viac...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

No pri poslednim nakupu ve Vidni nekdy zacatkem leta to tam takhel nejak vypadalo. Privez jsem si azurove modrou t. maximu, modrou acroporu a fialovou stylophoru.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak tu je podrobnejší nákres celého systému ktorý by som chcel dať dokopy v najbližších týždňoch ...

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"