Frag tank + Refugium + Surge device

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

ANDY - Nerobím to kvôli Business ale preto aby som mal kde pripravovať koraly pre moju XXL nádrž v dome čo budem na rok stavať :-) pre Business by som potreboval ten spomínaný fóliovník :-) ktovie možno o 5-10 rokov :-)

a nie nebude väčšia ako hlavné akvárium, bude síce o pár litrov väčšia ako som plánoval ale nebude mať viac ako 120 litrov. V hlavnej nádrži je 240 litrov.

Pepin - veď to, moja polovička si začína práve to to myslieť :-( včera som ju dosť nahneval. nemal som to dobre premyslené s tým časovaním, keby som býval v dome a nie byte určite by som to včera dokončil aj keby som mal vŕtať o 1 ráno.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

to zase moje polovička už několikrát prohlásila jednou nás ty ryby zabijou to když nás v paneláku asi potřetí vytopila osmóza zapoměl jsem ji na noc vypnout po přestěhování se zase vytrhla hadička z RO to už byla automatická a začala střikat do zásuvky to vyletěli pojistky až na ulici naštěstí tam mám kanál ,ale voda byla zase až na chodbě a zase jsem měl na talíři ,že jsem blázen a jednou nás to zabije taky bych se chtěl dožít důchodu kdy si budu hrát s akváriem pro radost bohužel v čechách to vypadá ,že asi žadný důchod nebude ,protože v 70 už do akvárka nebudu moc vidět pokud se ho dožiju :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

:lol:
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Konečne som do premýval ten piesok, poviem Vám nebolo to tým že by v ňom všetko uhynulo, ale tým že tam boli veľmi jemné čiastočky. Po premytý vyzerá OK ale toto bolo presne to čomu som sa chcel vyhnúť :-( tým že kúpim živý.

Nevadí, voda už cirkuluje a všetko vyzerá v poriadku. Teraz sa musím pustiť do svetla.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Diera sem diera tam, mne je to už jedno :-) na šťastie bola polovička mimo bytu keď som vŕtal dieru do steny medzi obyvačkou a spálňou. foto pre ilustráciu ...

Obrázok

Obrázok

:roll: :roll: :roll:

.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tu sú nejaké fotografie odchovne po pridaní jednej rampy, druhá sa práve pripravuje :D bude to riadny výpek 360w na 100 litrov vody :D
farby na fotografii niesú hodnoverné neviem prečo s tým má foťák taký problém

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

laomedon napísal:Tu sú nejaké fotografie odchovne po pridaní jednej rampy, druhá sa práve pripravuje :D bude to riadny výpek 360w na 100 litrov vody :D
farby na fotografii niesú hodnoverné neviem prečo s tým má foťák taký problém
urcite si fotil v automatickom, resp. niektorom z prioritnych modov fotoaparatu a svetlo s daleko vyssim podielom modreho spektra ako je bezne zmiatlo senzor - mas dve moznosti riesenie - bud si rucne nastavis pred fotenim vyvazenie bielej, alebo nasledne zprocesujes snimku v nejakom sw - napr. v PS by si si mohol vystacit s auto levels (v podstate vylepsena normalizacia histogramu) a prip. auto color, pokial sa vsak vysledok nebude viac-menej rovnak originalu musis sa pohrat z urovnami jednotlivych kanalov atd. atd. atd. 8)
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Vypadá to super :wink:
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Ado klobuk dole vypada to super. Uz sa tesim na tvoje odchovy. Ked budes lamat zeoantus zeleny tak na mna nezabudni : ))
Pokus o REEF ...
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Ahoj Adrian, velmi sa mi paci, ako to mas spravene. V casti filtracia- refugium som pisal, ze planujem spravit reef s filtrom pod a refugiom nad hlavnou nadrzou a to co som tu nasiel ma presne oslovilo. Len informacne sa informujem, neda sa to splachovanie spravit tak, ze okolo otvoru do prepadu sa pripevni skleneny hranol d-s-v cca 5x5x20cm. Par cm nad dnom vyrezat po stranach otvor s kazdej strany 2x3cm. Vo vnutry plastovy stupel pripevneny 20 cm plastovou tyckou o polistirenovy plavak. Ako bude voda do oddelenej casti nadrze pritekat, nadvyhne plavak a voda vytecie do nadze, stupel uzavre odtok a pocka si, kym ho plavak nad nim zase nezdvihe. Asi som dost naivny, ale ak by to fungovalo, tak len s rezerv. prepadom a bolo by to lacne. :idea:
Dano
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

v celku zaujimavy napad ale urcite by si sa nevyhol grglotaniu (splachovaci zvuk) a tiez na to aby to slachovanie malo vyznam muselo by to byt s velkym priemerom co som ratal a testoval tak 40mm rura je minimum priemer pre 5L splachnutie aby malo efekt. inak ti to v akvarku ani nepride ze tam nieco splachlo.

jedinne tiche a spolahlive riesenie bez bublin je ventil s motorom a casovacim spinanim. A priemer vacsi ako 25mm je dost draha sranda :-(

uvidime co vyriesim v dome, tu v byte uz nechcem riesit nic nove pockam s tym az do domu
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"