Alexovo nový reef 112l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Alexovo nový reef 112l

Príspevok od používateľa alex »

Po ukončení provozu 60 litrového reefu (ne z mojí strany) jsem se rozhodl postavit nový a o něco větší. Sice jsem pobral pár zkušeností z předešlého akvária, ale dopustil jsem se mnoha chyb, kterých bych se rád vyvaroval. Stojí to zbytečně mnoho peněz i času. Proto bych Vás zkušenější rád požádal o rady a návrhy jak nejlépe využít prostor i techniku, které mám a jaké by bylo nejvhodnější rozložení jednotlivých komponentů, popřípadě čím systém doplnit a co dokoupit.

Hlavní akvárium 112l 80*40*35 (chci nechat navrtat dno v rohu a filtraci umístit do skříňky pod akvárium)
Filtrační akvárium 54l 60*30*30 (akvárium je bez přepážek, takže přepážky se mohou nalepit dle potřeby)
2x hydor coralia nano 900l/h
1x Hydor Slim-skim nano
Osvětlení původně trubice T8,ale chci předělat na LED

Je mi jasné, že 112+54 litrů je málo, ale víc bohužel mít nemohu. Nemám prostor.
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Alexovo nový reef 112l

Príspevok od používateľa shock »

ak nemozes ist viac ako 80x40 spodok, tak si daj zlepit s aspon 50cm vysky.
prepad aspon 10cm sirka, nie trojuholnik.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Alexovo nový reef 112l

Príspevok od používateľa alex »

Bohužel to nejde. Akvárium jsem ženě nacpal mezi skříňky a nahoře jsem limitován střešním úkosem. Teď ale koukám že jsem to napsal špatně. 40 je výška a 35 šířka. Akvárium je slepené a bude se vrtat až teď. Já jsem je dostal i se stolkem.
Spíše mi jde o to zda použít stávající techniku, nebo je třeba něco přidat např. čerpadlo, použít odpěňovač hydor nebo sehnat jiný a jak složit filtraci a dno akva. DSB nebo fluidní filtry???
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Alexovo nový reef 112l

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Záleží co od toho očekáváš. Každá metoda má své pro a proti. Doporučuji přečíst si vlastnosti jednotlivých filtrací a podle toho se rozhodnout. Já šel z důvodu místa do DSB, ale za cenu toho, že nemůžu chovat živočichy co vrtají ve dně (přitom jsem je původně chtěl - jsou zajímaví).
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: Alexovo nový reef 112l

Príspevok od používateľa blackchicken »

Ta sirka nic moc. Ale da se to jeste. Utes budes muset slepit fikane aby jsi mel pristup k zadni stene. Kvuli vzdusnosti a usazovani bordelu. Co se filtrace tyce, je tu nekolik moznosti. Nejjednodussi je asi rozdelit filtr na 3 komory. Prvni je svod z akva do filtru, muzes tam supnout plastove jezky. Druha komora na poradny skimmer, tady nesetri, neusetris. Sem by se vesel i fluidak, mam dva resuny 1000 prez rok a pul a naprosta spokojenost. Ty muzes bud napajet vlastnim cerpadlem, newjet napr a nebo je muzes propojit s vytlacnym cerpadlem umistenem v posledni 3 komore. Tu nedelej moc velkou ani malou. Bude ti sledovat odpar. Kdyby jsi chtel experimentovat podival bych se po novych riditelnych DC pumpach jebao. Maji je na UK fish-street. S tou by jsi pohodlne mohl krmit dva fluidaky a akwo. Co se vrtani tyce. Udelej jen prepadovou a pojistnou diru. Navratovou trubku si tahni za akvarkem prichycenku ke stolku. Skoda vrtani dalsi diry do akva.

Streamy bych volil 2x jebao WP25 za ty prachy nic lepsiho nesezenes. Opet UK fish street. kdyby bylo malo kdykoli muzes doplnit. WP40 by ti rozhazovala uz pisek.

Tak bych to resil asi ja. Kdyz to neprerybnis, zakoralujes poradne, tak by to melo dlouho frcet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"