KH

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Re: KH

Príspevok od používateľa Michal S »

V návodu od Hanna HI755 je přesnost ± 5 ppm ± 5% z hodnoty 1 ppm A to vychází asi tak 3dKH ale třeba někde dělám chybu

Právě plánuji koupení tohoto přístroje.
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: KH

Príspevok od používateľa VF »

Michal S napísal:V návodu od Hanna HI755 je přesnost ± 5 ppm ± 5% z hodnoty 1 ppm A to vychází asi tak 3dKH ale třeba někde dělám chybu

Právě plánuji koupení tohoto přístroje.
Je to kapku jinak.
Měření probíhá v ppm (hmotnostních milióntinách) CaCO3. Další přepočet je 1ppmCaCO3=0,056dkH.
Přesnost +- 5 ppm je 5*0,056=0,28dkH
Přesnost 5% z naměřené hodnoty –např. pro 8 dkH=8(cca142ppm) je tedy tolerance 5% z 8 tedy 8*0,05=0,4 dkH

Jinak vřele doporučuji nákup.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Re: KH

Príspevok od používateľa Michal S »

já už jsem nepočítal těch 5% z naměřené hodnoty, ale i tak ta přesnost je parádní.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: KH

Príspevok od používateľa Otík »

VF napísal:Je to kapku jinak.
Měření probíhá v ppm (hmotnostních milióntinách) CaCO3. Další přepočet je 1ppmCaCO3=0,056dkH.
Přesnost +- 5 ppm je 5*0,056=0,28dkH
Přesnost 5% z naměřené hodnoty –např. pro 8 dkH=8(cca142ppm) je tedy tolerance 5% z 8 tedy 8*0,05=0,4 dkH

Jinak vřele doporučuji nákup.
Presne tak.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: KH

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj. Mám prosbu. Po založení akva cca 220L včetně filtrace mám probém s následujícím:
- akva cca 3 měsíce, 14 dní po "osázení tvrdými"
- 10 kg mrtvý "kámen"
- 3,5 kg živý "kámen"
- 5 kg korálového písku
- naměřené hodnoty před 14 dny: Ph 8,1, Kh 7°, Ca 450, Mg 1350, No3 do 10 mg
- osazenstvo (čerstvě acropora 2x),pár rourtnatců,jeden poustevník,nic víc

dnes:
- Ph 8,0-1, Kh do 5°,Ca 500, Mg 1500, No3 < 5 mg
RO voda dnes:
- Ph 6,8, Ca < 30, Mg < 10, Kh < 0,5

nepřidávám žádnou chemii, voda od založení akva nebyla měněná,pouze odpar, sůl Tropic Marine Pro Reef (musel jsem částečně udělat vodu s Aqua Medic)
posledních pár dní jsem chladil přímo s větrákem nad vodou kvůli horku

dle výpočtů bych měl přidat během týdne cca 4,2g NaHCO3 na srovnání k 8° a nechat to aby to samo spadlo, koráli se chovají celkem v pohodě, zdá se,že i přirůstají

blbá otázka,je možné,že tím větráním se snížil podíl CO2 mající vliv na KH ?

díky za možné postřehy
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: KH

Príspevok od používateľa rybka »

Čeřením vodní hladiny zvětšuješ plochu pro výměnu plynů. Kyslík se rozpouští ve vodě a vytěsňuje oxid uhličitý. Potud máš pravdu.
Jen se mi nezdá, že by to byl až tak velký rozdíl. Spíše je systém stále ještě nestabilní.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: KH

Príspevok od používateľa moguai »

Díky. Defakto,korálnatce jsem tam dval jen dva kusy,chtěl jsem vědět,jak je voda dalece použitelná. Chovají se normálně. Ale počkám tedy, jestli po odstavení větráku nedojde ke zvýšení KH.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: KH

Príspevok od používateľa vasekg »

Toto ber jako popis mé zkušenosti, nikoliv radu, ostatně třeba to profíci vyvrátí. Já mám akva založené 2 února, teď konečně najelo dsb dno,ale protože po odstávce podruhé zapojuji ca reaktor, hodnoty ca, mg a kh nebyly stabilní. měsíc jsem to udržoval sodou, což je takové vymítání čerta ďáblem, teď (dnes) konečně ca reaktor zapojuji.

Proč to píšu: Vždy jsem měl mnoho fragů akropor a vždy byly nesmírně citlivé na pokles KH (aspoň v mém případě). Proto jsem se rozhodl počkat tak měsíc po nájezdu ca reaktoru a po jakési stabilizaci kh dát první akropory.

Prostě už nikdy bych nezačínal akroporami, přijdou mi jako nejnáchylnější korálnatci a zásadní indikátory kvality vody.

Stejně tak problémy, které popisuješ, jsou přesným popisem úvodní nestability systému (tato slova v mnoha obměnách jsem zde četl poslední tři roky snad stokrát).

Prostě přeji ti, aby ty dvě červené akropory vydržely.

V.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: KH

Príspevok od používateľa rybka »

Taky mám v nové nádrži 2 trsy Acropor a čekám. Přírůstky mají pravidelné, koncem září přidám další SPS. Není kam spěchat.
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Red sea coral pro salt

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Ahoj, chtěl bych se zeptat , zda vysoké KH je problém ?
Píšete že máte 8 u RED SEA PRO a mě vychází těch 12 od výrobce tmiňovaných ...
Včera jsem si udělal testy vody v AQ a vyšlo mi : hustota - 1,0225, teplota - 26, PH - 8,2, KH - 12,7, NO2 - 0.
Mám teprve nastartované prodibiem Start UP - AQ NANO 54l - "měsíc", měním vodu každý týden nový RED SEA PRO CORAL cca 5%, na dně mám Coral Sand čistý uhličitan vápenatý 0,6-1,7 mm - jemný - PACIFIC, 1x za 14 dní PRODIBIO Biodigest začínám. Oživené kameny, pár živých, Korály SPS, LPS, měkké ...
Nic jiného neměřím.... Kožnatí od začátku stávkují, ostatní SPS i přírůstky...
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Red sea coral pro salt

Príspevok od používateľa gut »

Vysoké kh(13+) je stejný problém jako nízké(6-) nepíšeš kolik máš v nádrži ryb a kolik korálnatců.kh ovlivňuje více faktorů.nejvíce samotná spotřeba korálů.a potom další záležitosti jako sražecí reakce v důsledku nesprávného poměru mezi ca a mg nebo reakce s kyselinami vznikajícími rozkladem potravy a odpadních látek.za ideální hodnotu se všeobecně považuje pro měkké a kožnaté kolem 7kh potom většině lps stačí kh8 a sps od kh8 do cca 12,5 výše už je to kontraproduktivní.čerstvě zadělaná voda je maximálně nasycená proto se hodnoty pohybují kolem horní hranice.víc asi není třeba rozebírat.pouze výměnama vody se nikdy nedostaneš na nežádoucí vyšší hodnoty.tz.je to bezpečné

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Red sea coral pro salt

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

No problém je vtom, že mám akva 1měsíc, a dávám tam jen Red Sea Pro Coral a to má KH 12, někdo tu udával tak 8-9 a po týdnu klesá ještě víc, takže nechápu čím by to mohlo být,... hledám příčinu. Teď tam přikapávám, abych zvednul hustotu, tak uvidím.... udělám i větší výměnu klidně, ale tím to taky nespadlo (10dní tomu jsem řádně-více vyměnil, akorát jsem zmátl obyvatele AQ) :-D.
Začal jsem přidávat Prodibio NANO kit komplet (reef boots, stronc,biodigest....) :oops:
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Red sea coral pro salt

Príspevok od používateľa vlčák »

tak zkus nechat cerstvou vodu v kybli tocit cerpadlem treba tyden a pak zmer.byl by v tom cert aby nepadlo dolu.a pak teprve do akva.a nebo pridej cerpadlo do nadrze,pobloz hladiny aby virilo vodu na hladine,take by to melo pomahat
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Red sea coral pro salt

Príspevok od používateľa vlčák »

to zakryti je trochu problem,ne co se tyka odparu ale pristupu vzduchu.cile cereni hladiny je co nejvice prokyslicit vodu .a druha vec,cerstva voda s KH3 plus sul ktera ma po rozdelani KH12 je dohromady KH15.matematika 2tridy.na soli je jasne uvedeno ze je pro pouziti v osmoticke,nebo demi nebo destil. vode.zud rad ze vstupni voda nema treba KH 10.co bys delal potom?
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Red sea coral pro salt

Príspevok od používateľa vlčák »

kdyz po nasoleni nameris 12-13 a vstupni voda ma 3 tak v RO vode budes mit 9-10. za tim ze to tak je si stojim.za to co pise vyrobce na soli bych nevsadil ani petikorunu.proc ti v akva stoupne nevim ale stejne jako tim drahym pripravkem to srazis roztokem cacl2,nejspis to bude stejny nebo podobny roztok
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"