hr:-) Nano

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa triscene »

temu zalozil 7eho ale z textu sa da vycitat ze to akvarko fici uz asi 2 mesiace :)
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

No tak nějak ty dva měsíce to bude.
Mimochodem jsem se teď mrkl do nádrže a ten pahýlek acropory má ne víc jak 2,5 cm a myslím že takovej prcek nebude mít po dvoudením okusování a obtěžování od gibíka problém za jednu noc a den takhle vybělat.
Naposledy jsem ho barevnej viděl večer, tak před desátou a bílej byl když jsem přijel z práce kolem páté odpoledne, což je cca 19 hodin tak že bezmála den.
Sice nevím jak rychle odumírajíci acropory blednou, nestudoval jsem to, ale řekl bych že hodně bude záležet na tom, co takový korál zabilo nebo zabíjí a od toho se potom odvíjí doba blednutí a stejně tak bude mít vliv na šíření blednutí mohutnost a vzrůst skomírajícího jedince.
Na takový odhad se nemusím mořské akvaristice věnovat deset let a proto si zde dovoluji takhle dedukovat.
Jestli se pletu, tak mě jistě někdo zkušenější, komu už spousty acropor zdechlo nebo byly zabity, vyvede z omylu a poučí.
Děkuji :mrgreen:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa kominík »

mám dva druhy gobio,ale vybělení korálů jejich vlivem jsem nikdy nepozoroval
v 99% acropory které mi lehly měli za příčinu špatná kvalita vody a nevyzrálosti mé nádrže
a byli to trsy o velikoti třeba 20 cm a do 24 hod ko
např. po přechodu z 500 l nádrže kde vše fungovalo na 100% jsem přestěhoval vše do 1000 l nádrže a do měsíce to nerozchodili náročnější korálnatci,vše se ustálilo cca po třičtvrtě roce,kdy jsem si tam dovolil na zkoušku přidat pár kousků pěkných acropor,ale polovina to nerozchodila znovu. cca po roce provozu akva vše šlapalo jak má ,nepočítám potom mé školácké chyby ,kterými jsem si některé věci zmastil sám (předávkování vápenné vody apod.) :oops: :wink:
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Kominík má pravdu. Gobík sice tu akroporu obtěžuje, ďobe do ní, ale za den ji rozhodně nezlikviduje. Ona jen zatáhne polypy a bude "naštvaná". Já měl gobíka taky měsíce usazeného na akroporách. Kdo chce mít v akva akropory s krásně vytaženými polypy ala chlupatá millepora, tak tenhle druh asi není nejideálnější do reefu, ale nemyslím si, že by gobík ten korál úplně zabil. Radši bych zkusil přeměřit hodnoty v akva, popř. výměnu vody.
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Díky za info, ať už šlo o cokoliv, tak ta acropora je poslední věc co mi dělá vrásky.
Ani se nesnažím vytvořit podmínky pro tvrďase.
Moje reakce na gibiodona VS acropora byla čistě informativní a potvrzující fakt, že tyhle ryby o tenhle korál prostě jeví zájem.
To jestli 2,5 cm cucek korálu s ne více jak 25 ks polipy nepřežil vlivem hodnot vody nebo neustálého dvoudeního oždibování gibiodona je ve hvězdách.
Fak je oproti tomu to, že neustálé obtěžování těchto ryb pro jednoho menšího korálu acropory může být prostě vyčerpávající nebo stresující a vlivem toho může korál zahynout.
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Jojo, asi tak nějak. Jestli tam máš jen jednu acroporu, tak to neřeš, kašli na to, zkus udržet hodnoty vody nějak v normě a korál to buď rozdýchá nebo ne. Montipory, seriatopory a některé LPS nejsou tak háklivé a gobík jim nevadí. Stejně je ta ryba tak vychytralá, že bys nakonec musel vyndat celý útes. :lol:
Jinak začátek super, jen tak dále, za chvíli budeš mít určitě hezký korálový útes doma. :wink:
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Začátkem tohoto týdne jsem začal objevovat v aqu skelné sasanky.
Divil jsem se proč L wundermani zahálý a nežerou je.
Dnes jsem prostudoval podrobně rozlišení pruhů krevetek a zjistil jsem že moje wundermani jsou L.boggessi.
Když jsem si do nádrže krevetky donesl, tak pár selných sasanek které byly na jednom kameni zmizelo a tak jsem pruhy ktrevetek podrobněji nestudoval. Teď poté co jsem tak učinil, jsem usoudil že sasanky nesežraly krevetky, ale pouze se přesunuly na jiné místo a pomalu se rozmnožily.
Doporučoval bych všem, kteří ve vlákně o skelných sasankách píší o tom že jejich "wundermani"
sasanky nežerou, aby si podrobně prostudovali pruhy svých krevetk a určili zda opravdu mají ty správné.
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=33&t=71&start=195
Na tomto linku je níže umístěné rozlišení šesti podobných druhů, které mohou být zaměněny s wundermani a těm je podle mě pak neprávem přisuzováno, že se jim do skleněnek nechce.
http://www.ultimatereef.net/forums/show ... imp&page=2
Myslím si že je nesmysl, aby se tady psalo, že jedny wundermani skelné sasanky žerou a jiné ne. :shock:
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Máte někdo zkušenosti s hustoměrem SERA MARIN ?
Hodnoty na ukazateli jsou od 1,00 přez 1,01. 1,02. 1,03. až po 1,04.
Mezi hodnotami 1,02 až 1,03 jsou červené risky s velkými tiskacími písmeny.
První je třetí dílek pod hodnotou 1,02. N a druhé je A, které je osmý dílek od hodnoty 1,02.
Nevíte co tyhle písmena znamenají ???
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa kačer »

Tento hustomer mam. Nevim sice co znamenaj ty pismenka, ale kdyz budes hustotu drzet mezi tema cervenyma carkama, tak to bude ok.:-) Já drzim, carku pod tou první cervenou carkou, tzn. 1,024.;-)
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Díky kačere.
Teď je ale otázka, pod kterou první čárkou? :lol:
Předpokládám že tou horní, tedy tou označenou písmenem N.
No a taky asi bude záležet jakou používáš sůl.
Předpokládám že měříš klasicky rozpuštěnou sůl v RO vodě při 25°C.
Děkuji za detailní potvrzení.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa kačer »

Jj, pod tou horní čarkou.:-) Ta horní carka je 1,023 a ta spodní je 1,028.
Sůl pouzivam deep blue.
Ano, merim klasicky rozpustenou sul v RO vode pri cca 25 - 26°C.;-)
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa gut »

chlapi není jednodušší zkalibrovat si to pres nějaký refraktometr.vono že to má kačer vychytaný ještě neznamená, že to bude fungovat i jinde.od sery co kus to originál.
změř si vodu u někoho kdo má 1.025 a udělej si rysku fixem
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Kačere díky za info.
Gut to udělám co nejdřív. Zřejmě bude taková kalibrace s porovnáním s pořádným hustoměrem asi nejlepší. :idea:
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa kačer »

Je pravda, ze jsem slyšel, že ty hustomery od Sery jsou pekny šunty, ale ja mel asi stesti na kus, pac jsem si prave takhle nechal kontrolovat jestli ten muj meri spravne a nastesí jo.:-)
Lukin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 251
Dátum registrácie: 27 Jún 2010 11:34
Bydlisko: Hodonín

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa Lukin »

Nechci vám kazit iluze ale každý hustoměr je co kus - to original, každý měříci přístroj je potřeba zkalibrovat...
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"