LED osvětlení pro 160x57x50

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: LED osvětlení pro 160x57x50

Príspevok od používateľa shock »

To je A350 a W ako wide, nemylit si to s watmi :)
Na makke a LPS by mozno 2 stihali, ale zeva a sasanka by uz asi mali iny nazor. Aspon tie LPS sa daju vacsinou prikrmit aby to ako tak prezili keby sa im to zdalo pomenej.
Alebo pridat k nim nejaku tu T5 co na doplnenie spektra aj tak nie je na skodu.
PS: a po precitani roznych diskusii keby idem do noveho svetla tak riesim nejaky sirokospektralny ziaric MH/T5/LVD plus doplnenie spektra Blue,RoyalBlue,Red,Uv ledkami
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: LED osvětlení pro 160x57x50

Príspevok od používateľa rybka »

Nebylo by lepší svítit pomocí světlovodu? Dnes se to dá napasovat i do paneláku :D
Páni mudrci, kroťte se. Zévy jsem viděl na útesu na souši za odlivu a ten sám druh v 60 metrové hloubce. A žádné z nich nevadilo, jestli je tam taková nebo taková intenzita světla, žijí si svým životem a naplňují své životní potřeby. A "zkoumaly" to i mé děti :D
IMGP0081m.jpg
Jabal al Rosas, ty ploutve jsou žluté barvy, v 10-ti metrech to nejspíše nebylo. Dcera má AOWD, syn (10) taky, jen si musí počkat na oficiální platnost licence celé 2 dlouhé roky. pak bude moci do těchto hloubek se mnou bez školeného instruktora.
badyx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30 Okt 2013 11:16
Bydlisko: Praha

Re: LED osvětlení pro 160x57x50

Príspevok od používateľa badyx »

No tak bohužel (pro mě) světla vypadají dobře, vypadá že i svítí dobře,
obrazek.jpg
ale pro mě mají 2 zásadní problémy proč je vracím:
jelikož AQ je v obývacím pokoji a nechci světla do nějaký skříňky tak hlavní a nejdůležitější důvod změny a to ten základní je tichost/hlasitost a bohužel tyhle světla jsou hodně hlasitá..každé má 4 větráčky které od 10% svítivosti nonstop jedou a HUČEJ, no a druhá věc co mi vadí je, že mají jen 6 poloh programu na každou ze 3 barev a to ještě jen po celých hodinách. asi jsem holt moc náročnej.. :?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: LED osvětlení pro 160x57x50

Príspevok od používateľa rybka »

Chladící ventilátory jsou slyšet vždy, bohužel. S ventilátorem pod 40dB za desítku se těžko setkáš, a tady se bavíme o ceně za celé svítidlo. Naštěstí v noci jsou potichu, když necháš "zdechlý" třetí okruh - měsíční svit.
A pouze 6 kroků nastavení intenzity pro světelný režim během dne? Rozednívání, plný výkon, soumrak; to jsou tři. Zvlášť pro modré a zvlášť pro bílé + barevné a zvlášť pro noční osvětlení. Co chceš více? Mraky, bouřky a blesky, které nad útesy nejsou? Anebo přesněji, každý den ve stejnou dobu nejsou?
Náročná (na korunky) je spíše Tvá partnerka, ne Tvé uši, Tvé prstíky lačné programovat jednoduchý prográmek této jinak hezké hračky a počáteční zapálenost někoho, kdo bude moci být v budoucnu mořský akvarista :mrgreen:
Ještě si užiješ, až akva začne zarůstat a namísto "švrláků" budeš potřebovat pořádné turbíny. To bude jiné kafe. Takový Vortech PV 100 kg dokáže, že oko nezamhouří půl paneláku :D (Do Pepy Valy jakožto dovozce Vortechů vážícího něco kolem hmotnosti uvedené v typu čerpadla naliješ 4 litry červeného a uložíš ho ke spánku ve vlastním obýváku, Petra Smejkala naložíš do taxíku a pošleš ho i s botami v igelitce, které si mezitím zul, zkontrolovat jeho podnikatelskou provozovnu. Ale hezký večírek to byl...) Zkušenost k nezaplacení.
Jen Tvé "nároky" jsou jaksi k smíchu :roll:
badyx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30 Okt 2013 11:16
Bydlisko: Praha

Re: LED osvětlení pro 160x57x50

Príspevok od používateľa badyx »

[....Náročná (na korunky) je spíše Tvá partnerka, ne Tvé uši...
Jen Tvé "nároky" jsou jaksi k smíchu :roll....:[/quote]

Co si to dovoluješ navážet sea urážet partnerku někoho koho vůbec neznáš??? mé nároky jsou mé nároky, někomu můžou být k smíchu, mě jsou zase k smích blbečci co nemají ani základní znalosti slušnosti..
BTW: vyměnil jsem je za Vertexy takže ani o šetření tady není řeč, ale každej je po boji generálem, já se alespoň nebojím vyzkoušet něco nového, i když to něco stojí a kdyby jsi si přečetl, tak to není první AQ které mám a i u předchozího jsem měnil světla, a čerpadla právě kvůli hluku.. v noci spím, takže v noci si to může být hlučné jak chce
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"