čištění aq

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Ežo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05 Sep 2006 16:38

čištění aq

Príspevok od používateľa Ežo »

Ahoj, čistí se někdy komplexně celé aq? Myslím tím jestli se aq pouze odkaluje nebo se také někdy komplexně vypustí a vyčistí jak se čistí polem kamenů a vzadu za kameny kam se s odkalovačem nedostanu bez toho abych s nima hnul.
Děkuji
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Odp

Príspevok od používateľa Zdenda »

Já jsem nevypustil AQ 11 let, pouze odkaluji....
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

NIE, keby si ho kompletne vycistil, pozabijal by si bakterie a inu potrebnu haved a tym padom by ti odisli narocnejsi chovanci. Zlahka odkalovat ale komplexne cistenie ako to niektori robia v sladkych AQ urcite nie. Aj ked aj tam je to podla mna riadna blbost.
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

Z osobnej skúsenosti nedoporučujem. Po troch rokoch som vyčistil nádrž a už pol roka sa to snažím znova rozbehnúť. :cry: Pri čistení som očistil kamene, premyl koralovú drť z dna a urobil som výmenu vody 30% čerstvá no a mám problém. Neviem kde sa stala chyba ale nie a nie to stále rozbehnúť.
Chalani píšete že odsávate len kal z dna ale ako sa dostanete pod kamene a za ne:?:
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Tak,tak,ako hororia :D ,odkalujem len na volnych plochach ,kde nie su kamene , niektorí so spravnou skladbou zivocichov neodkaluju vobec :D mam na mysli tie potvory čo pravidelne prehrabávajú dno,k tomu správne prúdenie v akva, aby všetok binec išiel do prepadu a filtra a je vymaľované...Potom stačí len pravidelná výmena vody.
Peter
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Juro napísal:Z osobnej skúsenosti nedoporučujem. Po troch rokoch som vyčistil nádrž a už pol roka sa to snažím znova rozbehnúť. :cry: Pri čistení som očistil kamene, premyl koralovú drť z dna a urobil som výmenu vody 30% čerstvá no a mám problém. Neviem kde sa stala chyba ale nie a nie to stále rozbehnúť.
Chalani píšete že odsávate len kal z dna ale ako sa dostanete pod kamene a za ne:?:
Absolutne nešahať ! a to mam pod kamenami koralovku ! Cize bordelu kopec a nemám problém so sinicou,mame ten isty system filtrácie Juraj , nemal som výrazné problémy so sinicami.Tým ,že si vyčistil akva si komplet simuloval sterilné prostredie akva, ako pri nábehu ,kedy nie je núdza o sinice...Jedným slovom baktérie v háji..Nečistím ani bioakvacit v sedimentačnom filtri pri prepážke medzi aktívnou komorou a výtlačnou...
Za kamenami mam výkonné čerpadlo ktoré vyfukuje bordel za utesom a k tomu spravne prudenie aby to šlo do prepadu...Vôbec tam neodkalujem.
Peter
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Kamene je vhodne raz za cas ofukat power headom, makke koraly sa napapaju. Pri tvrdych treba mat dostatocne prudenie a silny odpenovac, inak sa rozvireny bordel usadi na koraloch a to moze byt problem.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ja mam za utesom slabe prudenie a kopec sedimentu, a tak pocas vymeny vody prestrcim hadicu pomedzi kamene k zadnej stene, vycucam ten kal odtial, potom kuknem do suda ci som nenacucal nejake zabludene diskosomy a podobne

pred vymenou vody malym powerheadom ofukam cely utes aby som rozviril sediment co sa drzi na kamenoch
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Ja to robim obdobne ako viaceri, trochu ofuknem utes a potom vymena vody, hotovo. :D
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Odkalujem len pred utesom. Pri dobrom prúdený vyfúne bordel aj spoza reefu. Dá sa to riešiť ako Peter čerpaciu hlavu za reef a je upratané. Nie je zlé ani ofukovanie dva razy za mesiac, ale záleží na podmienkach v akva...
THE OLD MAN AND THE SEA......
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"