Doplnanie odparu

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

potrebujem trochu poradiť ohladne doplnania odparu.V starom aq som používal automatiku ( ked klesla voda vo filtri tak sa voda aut.doplnila a hladina vo filtri bola stále rovnaká.
No a teraz sa pokúsim vysvetliť čo sa mi deje v novom aq.Filter mám riešený tak že voda ide do neho z ľava aj z prava a stretáva sa vstrednej komore,kde je hladina najnižšia.Očákaval som to, že ked sa voda bude vyparovať tak vstrednej komore bude hladina klesať a tam dám aut.doplnanie a bude ( tak ako to bolo v starom aq ).Lenže sa mi deje to že ked dolejem vodu do strednej komory kde sú mimochodom aj výtlačné čerpadlá, hladina sa po cca 10sek vráti na pôvodnú výšku ako bola pred doplnaním a voda stupne v prepadovom komíne v aq :roll: :twisted:
To znamená že ked zapojím aut.doplnanie (ktorý doplna po klesnutí vody) bude stále doplnať,doplnať,doplnať a voda sa bude dvíhať v prepadovom komíne kým sa nedostane na úroveň hladiny a nie vo filtry ako by to malo byť. :roll: :idea:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Buď zredukovat výtlak čerpadla nebo,pka-li že je to možné více otevřít přítok z přepadu.Mám úplně jiný systém přepadu,takže jsem řešil a občas řeším kolísání hladin.Jakmile to jednou nystavíš,tak to bude fungovat.Problém je ovšem řasy a pod, které ovlivňují po čase průtok.Poté je také potřeba dělat zásah do nastavení ventilů.Pro tebe asi bude nejvhodnější zredukovat průtok na výtlaku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"