Co znamena prerybnenie ...

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Co znamena prerybnenie ...

Príspevok od používateľa laomedon »

aspon 10 velkych Pomcov
zopar malych Pomcov
aspon 6 Bodlokov vratane Sohala a Nasa
aspon 20 Chromis viridis a im podobne...
Zanclus cornutus
nejaky ten Chelmon
aspon 8 Clavnov
A ktovie co este ... myslim ze tam je aj Kralickovec a ine, ved posudte sami

Obrázok

aj ked ma chlapik filtre vacsie ako nasa 50m kryta plavaren a odpenovac vacsi ako v Tropicariu :-) aj 1000 litrove akvarium sa da prerybnit.

podla mna co je vela to je vela ved ten Emperor sa musi citit ako v prenoske...

Obrázok

aj ked ma niekto peniaze na nove ryby kazdy mesiac nakup by mal byt obmedzeny tak ako by sa alkohol nemal predavat osobam v podnapitom stave... :-)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

aký počet rýb je optimálny na cca 300L aq :?: Koľko rýb chovate?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Odpoved na tuto otazku neexistuje. Treba zobrat do uvahy rozmery nadrze, filtraciu, volny priestor na plavanie a druhove charakteristiky a naroky jednotlivych ryb. Kym nadrz uvedeneho objemu bude tesna co i len pre 1 zebrasomu, naproti tomu si tam moze relativne spokojne nazivat napr. 10-12 Apogon leptacanthus a k tomu pripadne este dalsie 3-4 mensie ryby.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

to hej máš pravdu .Ja viem že do 300L nie je možné natlačiť 10x zebrasoma ale kombinácia hepatus,zebrasoma a napr.Lo vulpinus hádam môže byť :wink:
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Príspevok od používateľa aquain »

Nesmysl. Pomci a ani bodloci v tak hrozným akváriu dlouho nevydrží....
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

aquain napísal:Nesmysl. Pomci a ani bodloci v tak hrozným akváriu dlouho nevydrží....
v ktorom akváriu :?:
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Vypada to pomerne osklive
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Príspevok od používateľa aquain »

[quote="motyl"][quote="aquain"]Nesmysl. Pomci a ani bodloci v tak hrozným akváriu dlouho nevydrží....[/quote]

v ktorom akváriu :?:[/quote]

No přece na těch fotkách !
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Príspevok od používateľa lary »

Samozřejmě akva z korály je nádhera, ale mne protože si budu dělat fish only se to líbí. Jednoduché a pěkné složení ryb je určitě nesmysl, ale jak už jsem psal líbí se mi to protože dělám Afriku tak mi akva jen z kameny nevadí.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

aquain napísal:
motyl napísal:
aquain napísal:Nesmysl. Pomci a ani bodloci v tak hrozným akváriu dlouho nevydrží....
v ktorom akváriu :?:
No přece na těch fotkách !
tam nie,to čom som písal som myslel na kombináciu v mojom aq :D
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

1 Zebrasoma flavescens/scopas - prezije, ale radost jej tym rozhodne nesposobis
Lo vulpinus - ako Zebrasoma, snad este trochu narocnejsi na priestor
P. hepatus - patri do 500+ l
A ich kombinacia uz vobec nie.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Lukáš napísal:1 Zebrasoma flavescens/scopas - prezije, ale radost jej tym rozhodne nesposobis
Lo vulpinus - ako Zebrasoma, snad este trochu narocnejsi na priestor
P. hepatus - patri do 500+ l
A ich kombinacia uz vobec nie.
kombinácia hepatus a zebrasoma to už mám,lo vulpinus o tejto rýbe som uvažoval.Je pravda že velkosťi aq nie su idealne ale každú rybu ktorú dáme do aq či je to 300L,500L alebo 1000L je pre morské ryby nevyhovujúce.Čiže stanoviť rybe kedy je to vyhovujúce čo sa týka litráže je len o tom že to niekto niekde napísal a mi sa toho držíme.Ale máš pravdu to, že 3 druhy väčších rýb do 320L aq nepatria.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ked sa vsak drzis "pravidla", ze P. hepatus dorasta vo vhodnych podmienkach zhruba 2nasobnej velkosti ako Zebrasoma, bude aj orientacna velkost "vhodnej" nadrze zhruba 2nasobna. Celkovo samozrejme plati, ze ani 1000 l nie je pre ziadneho bodloka optimalny priestor. Je vsak rozdiel ci bude obrazne povedane na samotke, kde sa ledva otoci okolo svojej osi alebo bude v relativne priestrannejsej cele s WC, postelou, stolom a stolickou. Je na svedomi kazdeho akvaristu, do akej "napravnovychovnej skupiny" svoje bodloky zaradi. Lebo na rozdiel od skutocnych vaznov su v tom nevinne a jedinou ich chybou je, ze plavali v nespravny cas na nespravnom mieste. Cisto z moralneho a environmentalneho hladiska by sme sa nakoniec aj tak dopracovali k myslienke, ze chovat ryby ako bodloky a velke pomce v beznych bytovych nadrziach je v podstate ich trapenie. Ale ked uz ich napriek tomu chovame, treba si uvedomit, ze aj ta ryba predsa len vnima urcity rozdiel medzi 500 a 1000 l nadrzou. Minimalne mensia chorobnost, stresovanost a teritorialnost vo vacsich nadrziach a dokazatelna u viacerych druhov tomu nasvedcuju.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Lukáš napísal:Ked sa vsak drzis "pravidla", ze P. hepatus dorasta vo vhodnych podmienkach zhruba 2nasobnej velkosti ako Zebrasoma, bude aj orientacna velkost "vhodnej" nadrze zhruba 2nasobna. Celkovo samozrejme plati, ze ani 1000 l nie je pre ziadneho bodloka optimalny priestor. Je vsak rozdiel ci bude obrazne povedane na samotke, kde sa ledva otoci okolo svojej osi alebo bude v relativne priestrannejsej cele s WC, postelou, stolom a stolickou. Je na svedomi kazdeho akvaristu, do akej "napravnovychovnej skupiny" svoje bodloky zaradi. Lebo na rozdiel od skutocnych vaznov su v tom nevinne a jedinou ich chybou je, ze plavali v nespravny cas na nespravnom mieste. Cisto z moralneho a environmentalneho hladiska by sme sa nakoniec aj tak dopracovali k myslienke, ze chovat ryby ako bodloky a velke pomce v beznych bytovych nadrziach je v podstate ich trapenie. Ale ked uz ich napriek tomu chovame, treba si uvedomit, ze aj ta ryba predsa len vnima urcity rozdiel medzi 500 a 1000 l nadrzou. Minimalne mensia chorobnost, stresovanost a teritorialnost vo vacsich nadrziach a dokazatelna u viacerych druhov tomu nasvedcuju.
aj preto som spravil nové aq 320L spôvodných 180L, dlžka je 160cm lebo pri pozorovaní zebrasomi a hepatusa v starom aq bolo jasné že im bude vyhovovať viac dlhšie,teraz to využívajú naplno.Čo sa týka rastu hepatusa narástol za 1 rok tak cca 2cm :? Pozrel som si aj iné aq na fore a väčšina akvaristov o objemu 300 až 500L ma túto kombináciu rýb.Takže by mohli aj oni prispieť poznatkami.Či už dobré alebo zlé.
Používateľov profilový obrázok
kacus99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 29 Mar 2008 20:50

Príspevok od používateľa kacus99 »

Lukáš napísal:Ked sa vsak drzis "pravidla", ze P. hepatus dorasta vo vhodnych podmienkach zhruba 2nasobnej velkosti ako Zebrasoma, bude aj orientacna velkost "vhodnej" nadrze zhruba 2nasobna. Celkovo samozrejme plati, ze ani 1000 l nie je pre ziadneho bodloka optimalny priestor. Je vsak rozdiel ci bude obrazne povedane na samotke, kde sa ledva otoci okolo svojej osi alebo bude v relativne priestrannejsej cele s WC, postelou, stolom a stolickou. Je na svedomi kazdeho akvaristu, do akej "napravnovychovnej skupiny" svoje bodloky zaradi. Lebo na rozdiel od skutocnych vaznov su v tom nevinne a jedinou ich chybou je, ze plavali v nespravny cas na nespravnom mieste. Cisto z moralneho a environmentalneho hladiska by sme sa nakoniec aj tak dopracovali k myslienke, ze chovat ryby ako bodloky a velke pomce v beznych bytovych nadrziach je v podstate ich trapenie. Ale ked uz ich napriek tomu chovame, treba si uvedomit, ze aj ta ryba predsa len vnima urcity rozdiel medzi 500 a 1000 l nadrzou. Minimalne mensia chorobnost, stresovanost a teritorialnost vo vacsich nadrziach a dokazatelna u viacerych druhov tomu nasvedcuju.
Ano je to přesně tak. A ještě bych dodal že ryby dokážou být poměrně dost pomstychtivé a dají nám to najevo. " Dal sis mě do umyvadla tak ti to tu předělám". Choval jsem ve své nádrži (1500 l) Sohala a ten v dospělosti (velikost cca 25 cm) jen tak s dlouhé chvíle systematicky ničil veškeré korály. Měké i tvrdé bez rozdílu. Takže doporučuji obezřetnost při výběru osádky!!
Věci neznalý amatér.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"