Ring

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa Rici_m »

Slavie nejlepší je :D a neserte :lol:
Kluci nechci se vám do vaší rozpravy moc vkládat ale já byl u pana Moravce a musím podotknout že naprostá spokojenost.Žádné sklepní prostory a pod.Akvárka čistá udržovaná prostě krása.Paní domácí suprová dáma a to jsem jel jen na návštěvu nic kupovat!Víno nevozte lepší je ohnivá voda :wink:
Amsi u tebe jsem nebyl ale soudě podle fotek máš krásné AQ to bez diskuze.
Oba jste akvaristi ale pouze jeden je prodejce tím pádem jiný pohled na věc.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa amsi »

jáááj no to by se mi líbilo ..... akva na to najdu. Díky.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa amsi »

Rici_m napísal:Slavie nejlepší je :D a neserte :lol:
Kluci nechci se vám do vaší rozpravy moc vkládat ale já byl u pana Moravce a musím podotknout že naprostá spokojenost.Žádné sklepní prostory a pod.Akvárka čistá udržovaná prostě krása.Paní domácí suprová dáma a to jsem jel jen na návštěvu nic kupovat!Víno nevozte lepší je ohnivá voda :wink:
Amsi u tebe jsem nebyl ale soudě podle fotek máš krásné AQ to bez diskuze.
Oba jste akvaristi ale pouze jeden je prodejce tím pádem jiný pohled na věc.

díky Rici ..... o tom pohledu to je taky ...... :mrgreen: trošku
ale já už s chlubením zkončil ...... i s fotkama :wink: Nemá to smysl .... pracuju na tom 8)
Naposledy upravil/-a amsi v 07 Apr 2013 18:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa jfi »

Pěkné video.
Pokud nechcete hledat
https://www.youtube.com/watch?v=1dF3sL2Os-g
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa lubo54 »

paráda :shock:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa amsi »

s tabulkou jsem spokoený ..... zrovna teď .... a navíc umí dobré pivo ...... I když bych si přál jiné pořadí. :roll:
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

pecka :D nedávno jsem se na ní díval na P. zoom , no jo no výhody prodejců .-)
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa aquain »

No kdyby Amsi zase nevěděl o co jde,tak videu AQUARAIN Letňany se Franta cpe utopencema.
Přihlásili jsme nano reef do soutěže Grand Prix o nej.desing veletrhu a naplnili ho utopenci.
Bohužel jsme nevyhrály u komise,ale u návštěvníků EXPA jsme byli jasný vítězové!(naložené p.Aquainovou s přiměřeným množstvím feferonek :o )
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa amsi »

tu bych se shodnul ..... utopenci (zvlášť ostřejší) jsou dobrá volba.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa rybka »

jfi napísal:Pěkné video.
Pokud nechcete hledat
https://www.youtube.com/watch?v=1dF3sL2Os-g
Hele mladej, tuhletu brutálně jedovatou australskou chobotničku; a živou, jsem viděl v české nádrži před 20-ti lety, mohl jsem si na ni i sáhnout s vědomím veškerých rizik. Amsi mě zlobil v akvaristickém kroužku jakožto vedoucího už někdy v roce 1986 (sice sladká voda, ale moře jsme měli doma na severní Moravě jen dva a i RNDr. Stanislav Frank se byl dívat, jak si míchám sůl na laboratorních předvážkách).
Pak přišla revoluce, vykoukli z toho dva jednoocí dovozci živočichů(p. Dařbujan v Čáslavi a p. Forst v Třebíči), měli své odběratele pro své prodejny a samozřejmě se na to nabalili dříve nebo později i nějací dobrodruzi. Ale to je jiná kapitola.
Pan Moravec má svůj byznys, svůj slovník, svá měřítka hodnot jako obchodník. Svá tvrzení, kdy komu radil, možná doloží opisem soukromých zpráv, ve fóru není ani ťuk. Staví nádrže podle toho, co je zákazník schopen zaplatit. Vypadá to laicky hezky, ale pro chovatele profíka fádně a zcela pochopitelně jednoduše. Osvědčené druhy korálnatců, dobře rostoucí, které vydrží doslova vše. K tomu technika, čím větší nálepka, tím větší vývar.
Tohleto dohadování jaksi nemá cenu, jsou to dva různé směry. Bysnysmenský (slovo profesionální se mi osobně příčí) a zájmový. Obchodník nestrčí velmi dobře situovanému zákazníkovi do nádrže "zaručený pokus" (viz učebnicový průser z nádrže pro žraloky ve vile jistého R. Krejčíře), zájmový chovatel se dříve nebo později pustí do zkoumání nepoznaného. To je ten zásadní rozdíl.
Dnes máme hodně dobrých chovatelů zvládajících mořskou akvaristiku "levou zadní", hodně obchodníků, takyobchodníků a málo začínajících chovatelů. Je možná blbá doba, ale ani se nedivím. Cpát prachy nějakému "vyčůránkovi" do chřtánu nejsem ochoten ani já. LEDkové světlo za 40 táců a to samé přímo z Číny za sedmičku včetně cla a DPH? Čerpadlo od Eheima "číňana" za dvojku a originál za patnáct stovek? Tady bohužel velkoobchodníci s titulem výhradních dovozců a nakonec i rádobyobchodníčci naráží na komunitu v reálu inteligentních lidiček, kteří se schází na tomto fóru. Vpravo jsou reklamní bannery sponzorů, z nichž někteří maximálně zahlásí nový import nebo nezávazně zavtipkují. Za cenu vystudovaných zkušeností nás "amatérů". A někteří "profíci" by si měli uvědomit, že my nepotřebujeme je (jsou celosvětově nahraditelní), ale oni potřebují nás. A naše chovatelské zkušenosti :!: Oni jim totiž jejich hlavní dotující "zákazníci" s nasmlouvaných 100% servisem v případě průseru připraví akorát provaz. Ale jsou to jejich nezáviděné prachy a jejich boj...
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa aquain »

Krejčíře jsem nedělal(podle jeho slov jsem měl "podezřele" levnou nabídku) a když trochu projedeš reef,tak jsem párkrát stydlivě řekl-"nedělejte blbosti".K těm technologiím-není nad ABYZZe(po všech stránkách),nad VERTEXE(k tomu drobné výhrady) a Brilant(k tomu větší výhrady,ale je to kámoš) o retro IKS raději nemluvím,ale má hodně kabelů
JÁ SI CHYBY ,HLUK A VÝPADKY TECHNIKY PO PŮL ROCE NEMŮŽU DOVOLIT
A taky se zastav ať vydíš -s korálama hodně experimentujeme(u zákazníků) ale s rybama je to jasný
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa aquain »

A dovětek o tom kdo koho potřebuje.Nemám zde(bohužel) takřka žádné zákazníky.Jenom Amsimu nadělím tu chobotničku :lol:
A zkoumáme nepoznané.Máme na to dostatečné kapacity
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa amsi »

opakuju se .... ale mi se to líbí
applause.gif
applause.gif (99.66 KiB) 513 zobrazení
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa aquain »

Ty AMSI-mně taky
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: aquain vs amsi

Príspevok od používateľa aquain »

To byla hezká Neděle! Nevolali neomalenci že musím hned přijet,protože koráli jsou "divný"
hezky jsem pokecal s AMSIm(a v hodně věcech si padly do noty) a pak mně roztesknil RYBKA jak to dřív bejvávalo a kde a proč dělám chyby.Jojo jdu si dát dva panáky(samozřejmně že Pražskou vodku)ale do akvária ne,na to seru
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"