čirý hlen ve filtraci

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

talldwarf
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Mar 2013 10:42
Bydlisko: Kralupy nad Vltavou

čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa talldwarf »

Dobré ráno všem, už několik let čtu příspěvky na reefu, spoustu jsem se toho naučila,ale teď bych chtěla poprosit o radu, co dělám špatně.

Akva mám 3 roky, letos v lednu jsem přestavěla útes na vzdušnější variantu od léta jsem měla totiž problém se sinicí, potom vše vypadalo výborně měkké korály přerostlé a veliké tak, že jsem je už musela poslat dál, zato však přibylo spoustu nových SPS a LPS, pak jsem odjela na dovolenou,ale po mám návratu v akva sinice a ve filtraci se na hladině tvoří čirý jako by hlen.

parametry :
Rozměr akva 50/65/130 cm,

Hodnoty z dnešního rána: KH 9,6,PH 7,7, Ca 400, Mg 1440, salinita 1,024, osádka 1x lysmata dabelius,1x pseudochromis paccagnellae, 1x Pseudochromis fridmani,2x Pteropogon kauderni, 4x Amphirion ocellaris, 1x Zebrasoma Flavences,2x Pseudanthias squamipinnis,1x Centropyge loricula.

Filtrace: odpěňovač Beast 400, Fluval, Bioballs, aktivní uhlí, silicarbon, ecophos, NO3:POč-X dávkovaný cca 5 ml denně.

Krmení 1x denně mražené + vitamíny.

život korálnatců je velmi uspokojivý,krásně rostou, barvy jsou v pořádku, denně čistím nádobku odpěňovače a zajišťuji dostatečné odvětrávání, takže sinice, která se mi objevila po mé dovolené ustupuje, ale mám obavy, aby se nestalo něco horšího.

RO vyměněny oba filtry, membrána je původní

Výměna vody a odkalování cca 40-50 l týdně.

díky moc radu, moře se mi strašně moc líbí a hodně nerada bych o něj přišla
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa gut »

Pokud se daří i sps tak se nic dramatického neděje.nicméně to ph je hodně nízko.pokud je měření správné a používáš ca reaktor tak bych se ho snažil nastavit efektivněji.tz.veškeré co2 se musí spotřebovávat v reaktoru.poslední zbytky pak odstraní neutralizační válec.pokud je reaktor správně nastavený stačí doplnit spotřebu minerálů během fotoperiody a na noc je dobré ho vypnout.dále může být problém v nedostatečném pohybu vody v nádrži i filtru.pohyb hladiny a vhodné proudění zajistí dobrou výměnu plynů a sinice by měly postupně odeznít.sliz na hladině ve filtru můžou být zbytky vysrážené bílkoviny.výstup s odpěňovače je většinou plný mikrobublin a ty na sebe navážou odpady.chtělo by to fotky.ale jak se fotí čirý sliz nevím;-)

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa VF »

talldwarf napísal:Filtrace: odpěňovač Beast 400, Fluval, Bioballs, aktivní uhlí, silicarbon, ecophos, NO3:POč-X dávkovaný cca 5 ml denně.
Nazdar.
Já bych výrazně ubral NOPOX a vyměnil phosex (ecophos). Máš asi přebytek bakterií, ty pak chcípnou - odpěňovač to nestačí zpracovat a jejich úhyn následně zvedne PO4 a sinice jsou nadšený.
Mnoho úspěchů při chovu.
Zkušenost je nesdělitelná!!
talldwarf
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Mar 2013 10:42
Bydlisko: Kralupy nad Vltavou

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa talldwarf »

Joo, jak se fotí hlen, to taky nevím, budu se řídit Vašimi radami a uvidíme.Kdyby něco, zas budu volat o pomoc :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa vik_33 »

ph 7,7 je dost nepravděpodobné při těch hodnotách kh, Ca a Mg.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
talldwarf
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Mar 2013 10:42
Bydlisko: Kralupy nad Vltavou

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa talldwarf »

IMG_1509.JPG
IMG_1509.JPG (38.7 KiB) 2158 zobrazení
Prílohy
IMG_1507.JPG
talldwarf
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Mar 2013 10:42
Bydlisko: Kralupy nad Vltavou

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa talldwarf »

foceno mobilem, takže kvalita nic moc. No, zkusím koupit jiný test a uvidíme. Už se mi ozval kolega, který bydlí poblíž, ten bude určitě moudřejší, než já
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa Arčí »

Moc pěkné aqua. Chtělo by to aspoň nápovědu v které té části se ten hlen nachází :D
talldwarf
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Mar 2013 10:42
Bydlisko: Kralupy nad Vltavou

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa talldwarf »

Děkuji, to moc potěší.Snažím se a proto teď tak vyšiluju.Ten hlen se tvoří na hladině ve filtraci.Seberu ho, pár dní je klid a je tam zas.Pravidelně, cca jednou za měsíc propírám fluval ve vodě, co vytáhnu z akva.
talldwarf
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Mar 2013 10:42
Bydlisko: Kralupy nad Vltavou

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa talldwarf »

moje dvě chlouby, ta euphylia má už přes 20 cm v průměru.Mám jí přes 2 roky, proto jsem celá nesvá
Prílohy
IMG_1510.JPG
IMG_1511.JPG
talldwarf
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Mar 2013 10:42
Bydlisko: Kralupy nad Vltavou

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa talldwarf »

tak u mne dnes byl Vlčák, kterému tímto chci poděkovat za pomoc a vysvětlení mnoha chyb, kterých jsem se dopustila, jdu si objednat set za RO a snad bude vše na dobré cestě... no a postupem času přejdu na balling.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: čirý hlen ve filtraci

Príspevok od používateľa vlčák »

jen shrnuti doporuceni:

1 doplnit za RO-nasledny DI filtr od pepina pripadne dalsi na silikarbon(odstraneni SIO2)
2 nainstalovat konduktometr od mangaly kvuli kontrole kvality permatu z RO
3 postupne snizit davkovani NOPOX z 5 ml na 1,5-2ml a dale dle mereni NO3 a PO4
4 casem prejit ze sody na zakladni baling,pripadne alespon zatim pomalu dorovnat CA,MG pomer 1ku3 tzn zvednout CA na 460-480(pomalinku)
5 vic krmit at se zvedne NO3 a PO4 alespon minimalne

akvarium s pochvalou,velice hezke a navic udrzovane zenskou rukou.tak uklizeno bych taky v akva nekdy potreboval.domele sinice jsou na 90proc.diatom rasy z nadbytku SIO2.sliz je nejspis shluky bakterii z nadmerneho pridavani NOPOX. a nakonec,takovou eufilku nikdo z nas asi nema,ale chtel by :oops: . at se dari.martin
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"