Akvárium řasa - venca91

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa tragett »

Kdybys na jednu vec neopodival trema prispevkama, nemelo by vlakno 15stran.
Mozna bys mel sepsat prispevek, ktery by obsahoval všechny důležité informace z předešlých stran. Probabrat se tou smětí čísel a informací není snadné. Zkus to, třeba se někam posuneme, tohle není samo od sebe, něco musíš dělat špatně, nebo si nam neco nerekl, nebo tak :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

a co jsem nerekl? nebo nenapsal? reknu ti ze i polcr z havirova to uz vzdal s tim mym akva arikal ze to neni mozne a to tu byl za poledniho 1/2 roku 6x + osmancik z ostravy taky jen kroutil hlavou - co chces vedet ptej se budu se sico opakovat ale rad odpovim na kazdy dotaz ktery ma hlavu a patu
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa tragett »

Ja tim reagoval na to, ze si stezujes, ze se kazdej pta na to samy dokola, proto mi prislo vhodne sepsat souvisly prispevek obsahujici udaje o vstupni vode, osmoticke vode, voda v akvariu, pridavanych slozkach atp. Není mozne, aby se samovolne zvedalo KH pri tom, co uvadis Ty (pouzvias dobrou osmozu, takovou a takovou sul, odstaveny Ca reaktor, adekvatni PH, pouzite kvalitni reefove dekorace atp...) napad s vypustenim a znovu zalozenim se Ti nelibil, tak bud si neuvedl vsechno podstatne, nebo meris spatne, nebo tam neco pridavas, nebo nas tu tahas za nos (tim Te v zadnem pripade nechci osocovat). 8)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tak jsem si dal trochu práce se shrnutím informací. Závěr nechť si každý udělá sám. Dle mého soudu si venca91 v mnohém protiřečí. Významně protikladné dvojice informací jsem zvýraznil. Ať už to dělá nevědomky, nebo je to od něj provokace, je to prostě fakt.

Fakta ( posbíraná pouze v tomto vláknu )od uživatele venca91 :
Nádrž 1000l+250l filtr
hodnota kh v nádrži:
20,4 (19.3.)
17,8 (17.3.)
17,4 (10.3.)
0 (4.3.)
0 (2.3.)
hodnota kh v nové vodě:
11,5 (21.3.)
hotnota kh odstáté vodovodní vody:
3,2 (6.3.)
2,8 (4.3.)
hodnota kh - vodovodní odstátá voda+voda z nádrže 50/50%:
12,8 (4.3.)
hodnota ph v nádrži:
8,24 (17.3.)
8,22 (10.3.)
8,25 (5.3.)
Hustota v nádrži:
1,024 (17.3.)
1,025 (4.3.)
teplota v nádrži:
25,5 (17.3.)
26 (5.3.)
Odpadní látky v nádrži:
NO2:...0 (17.3.)
NO2:...0 (10.3.)
NO2:...0 (4.3.)
NO3:...5 (17.3.)
NO3:...5 (10.3.)
NO3:...5 (4.3.)
PO4:...0 (17.3.)
PO4:...0,03-0,1 (10.3.)
PO4:...0,1 (4.3.)
22.3. - "jiz 2 mesice se krom vymeny vody nepridava nic","ca reaktor je odstaveny asi 1-2 roky", "polcr z havirova to uz vzdal...a to tu byl za poledniho 1/2 roku 6x + osmancik z ostravy taky jen kroutil hlavou"
18.3. - "zacinam svitit 4 hod denne dile t5+ 8 hodin modre t5 - proudeni zvednute o 2x 8000l proudove cerpadla - takze celkem 32000l proudu", "nic se nepridava"
10.3. - "mam zhasle od minuleho patku (1.3.) takze 80% ( pozn.: sinic ) uz je pryc - jeste necham zhasle tyden a potom zkusim zacit svitit"
5.3. - "perutyni asi 4 roky","uz rok nemam v zabincu nic jineho nez murenu a perutyna",Co se změnilo před rokem? - "v99% vubec nic,zadne nove ryby,ani pripravky", "krmeni 1x za 3 dny 3 grundle,bakterie 1x14dni 12 kapek dle navodu,jinak ted zadna chemie","silicarbon,phosex jbl,uhli jbl - 1x 4-6 mesicu + prperu 1x mesicne","odpenovac,uv,chlazeni,koral drt,zeolit drt","skimer? na 1200l",přifoukávání kyslíku? "cerpadlo nasava pres hadicku vzduch a okyslicuje vodu"
5.3. - "nepridavam uz vic jak mesic" ( poz. - myšlen je KH buffer )
4.3. - "zitra davam perutyna a murenu do karantenni nadrze"
3.3. - "sodu jsem nepridaval jen kh a to jeste kdyz bylo akva ok"
2.3. - "přídávám kh roztok"
28.2. - "koraly sly pryc protoze je rasa zacala dusit --.-- osmoza je ok a menili jsme i vodu delanou z jine osmozy a taky zadna zmena------.--- toto jsem udelal pred mesicem + vsechny sutru byly vycistene"
28.2. - "zalozeno jiz 2x znovu za posledni rok", "ted jen perutyn a murena jako pokusni kralici a krmim 1x za 3dny","koraly jsem dal ke kamosovi do akva protoze tady to zacalo hynout"
27.2. - foto akva pred rokem download/file.php?id=6926&t=1 (poz. - reef-korálnatci+ryby)
27.2. - "ne savo zatim vypoustim - odrovnal bych koraly"
27.2. - "voda merena jak u mne tak v ostrave u odborniku - vse v nejlepsich mezich"

výměny vody:
pouze přibližně - nelze přesně zjistit, příspěvky se rozcházejí
100l....(5.3.)
650l....(13.2.)
1200l celkem za měsíc únor
1/3 měsíčně
100l měsíčně + 1x týdně odsátí nečistot (???)
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa tragett »

No, pekny. Asi nejsem jediny, kdo tomu nerozumi ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa lubo54 »

Evidentne máš problém s KH a mal by si ho vysiešiť.Nečuduj sa že sa tu kladú tie najzákladnejšie otázky stále dookola všedci sa snažia pomôcť ako sa dá,bohužiaľ táto tema je trošku rozsiahlejšia.Ak na to príďeš kde je problém budeš sa čudovať aká to bola KOKO_INA
Ako som to tu prečítaval radia ti tu a snažia sa o normálnu dyskusiu profesionáli :!: :!:
Lebo určite ich to tieš zaujíma.Ale nesnaž sa straťiť ich záujem.
Radšej 100x odpovec na to isté než by si toho mal lutovať :D
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

vik_33 napísal:Tak jsem si dal trochu práce se shrnutím informací. Závěr nechť si každý udělá sám. Dle mého soudu si venca91 v mnohém protiřečí. Významně protikladné dvojice informací jsem zvýraznil. Ať už to dělá nevědomky, nebo je to od něj provokace, je to prostě fakt.

Fakta ( posbíraná pouze v tomto vláknu )od uživatele venca91 :
Nádrž 1000l+250l filtr
hodnota kh v nádrži:
20,4 (19.3.)
17,8 (17.3.)
17,4 (10.3.)
0 (4.3.)
0 (2.3.)
hodnota kh v nové vodě:
11,5 (21.3.)
hotnota kh odstáté vodovodní vody:
3,2 (6.3.)
2,8 (4.3.)
hodnota kh - vodovodní odstátá voda+voda z nádrže 50/50%:
12,8 (4.3.)
hodnota ph v nádrži:
8,24 (17.3.)
8,22 (10.3.)
8,25 (5.3.)
Hustota v nádrži:
1,024 (17.3.)
1,025 (4.3.)
teplota v nádrži:
25,5 (17.3.)
26 (5.3.)
Odpadní látky v nádrži:
NO2:...0 (17.3.)
NO2:...0 (10.3.)
NO2:...0 (4.3.)
NO3:...5 (17.3.)
NO3:...5 (10.3.)
NO3:...5 (4.3.)
PO4:...0 (17.3.)
PO4:...0,03-0,1 (10.3.)
PO4:...0,1 (4.3.)
22.3. - "jiz 2 mesice se krom vymeny vody nepridava nic","ca reaktor je odstaveny asi 1-2 roky", "polcr z havirova to uz vzdal...a to tu byl za poledniho 1/2 roku 6x + osmancik z ostravy taky jen kroutil hlavou"
18.3. - "zacinam svitit 4 hod denne dile t5+ 8 hodin modre t5 - proudeni zvednute o 2x 8000l proudove cerpadla - takze celkem 32000l proudu", "nic se nepridava"
10.3. - "mam zhasle od minuleho patku (1.3.) takze 80% ( pozn.: sinic ) uz je pryc - jeste necham zhasle tyden a potom zkusim zacit svitit"
5.3. - "perutyni asi 4 roky","uz rok nemam v zabincu nic jineho nez murenu a perutyna",Co se změnilo před rokem? - "v99% vubec nic,zadne nove ryby,ani pripravky", "krmeni 1x za 3 dny 3 grundle,bakterie 1x14dni 12 kapek dle navodu,jinak ted zadna chemie","silicarbon,phosex jbl,uhli jbl - 1x 4-6 mesicu + prperu 1x mesicne","odpenovac,uv,chlazeni,koral drt,zeolit drt","skimer? na 1200l",přifoukávání kyslíku? "cerpadlo nasava pres hadicku vzduch a okyslicuje vodu"
5.3. - "nepridavam uz vic jak mesic" ( poz. - myšlen je KH buffer )
4.3. - "zitra davam perutyna a murenu do karantenni nadrze"
3.3. - "sodu jsem nepridaval jen kh a to jeste kdyz bylo akva ok"
2.3. - "přídávám kh roztok"
28.2. - "koraly sly pryc protoze je rasa zacala dusit --.-- osmoza je ok a menili jsme i vodu delanou z jine osmozy a taky zadna zmena------.--- toto jsem udelal pred mesicem + vsechny sutru byly vycistene"
28.2. - "zalozeno jiz 2x znovu za posledni rok", "ted jen perutyn a murena jako pokusni kralici a krmim 1x za 3dny","koraly jsem dal ke kamosovi do akva protoze tady to zacalo hynout"
27.2. - foto akva pred rokem download/file.php?id=6926&t=1 (poz. - reef-korálnatci+ryby)
27.2. - "ne savo zatim vypoustim - odrovnal bych koraly"
27.2. - "voda merena jak u mne tak v ostrave u odborniku - vse v nejlepsich mezich"

výměny vody:
pouze přibližně - nelze přesně zjistit, příspěvky se rozcházejí
100l....(5.3.)
650l....(13.2.)
1200l celkem za měsíc únor
1/3 měsíčně
100l měsíčně + 1x týdně odsátí nečistot (???)


PROMIN ALE CO TI NESEDI - to ze v rozmezi nekolika dni a vymene nove vody jsou rozdily v hustote 1,024 az 1,025 to snad je normalni - to ze se lisi teplota? asi jsi dobre necetl ze jsem sundal kryci skla a teplota sla dolu - no2 no3 po4 ze kolisa po vymene vody atd.....ph ze lita po vymene vody ---- chlape to lita snad kazdemu po vymene vody a jeste jak stridas sul ale to jsem tu psal ---- evidentne chces byt nejchytrejsi na tomto foru ok beru na vedomi ale prosim uz neodepisuj na zaden nuj prispevek
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

lubo54 napísal:Evidentne máš problém s KH a mal by si ho vysiešiť.Nečuduj sa že sa tu kladú tie najzákladnejšie otázky stále dookola všedci sa snažia pomôcť ako sa dá,bohužiaľ táto tema je trošku rozsiahlejšia.Ak na to príďeš kde je problém budeš sa čudovať aká to bola KOKO_INA
Ako som to tu prečítaval radia ti tu a snažia sa o normálnu dyskusiu profesionáli :!: :!:
Lebo určite ich to tieš zaujíma.Ale nesnaž sa straťiť ich záujem.
Radšej 100x odpovec na to isté než by si toho mal lutovať :D

velmi rad odpovim kazdemu krom vik-33 ten uz mne nasral s tema jeho vysmeskama atd...bohuzel ja nemam tolik casu abych si kazdy den zapisoval presne udaje atd... a on se jen snazi vtrhnout neco z kontextu a delat chytraka
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

tragett napísal:No, pekny. Asi nejsem jediny, kdo tomu nerozumi ...

zeptej se mne na konkretni otazku a rad ti odpovim treba i 10x na to stejne
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa LukasO »

venca91 napísal: velmi rad odpovim kazdemu krom vik-33 ten uz mne nasral s tema jeho vysmeskama atd...
myslim, že teď už bude jen málo těch co něco ví a budou ti chtít poradit
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa vlčák »

vik nedela chytraka ,jen se snazi vnest trochu svetla a jasu do neprehledneho tematu kde se vse mele dokola jak v kafemlejnku.je tu par lidi kteri o mori trochu neco vi.a pokud te jeden z tech dobrych nasral budes muset dat na rady tech druhych.je tu ale vetsina ktera se radsi ani nevyjadruje
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

no ono kdyz to vemes tak v celem tom vlakne protoze se nesmi citovat moc rad neni - ta hlavni je nastartovat to od zacatku nebo menit vodu - ale hned na zacatku bylo psano vymeneno 600l atd... tady skoro restart a za tu dobu uz je zase vymeneno skoro dalsich 600l ...ale jinak vlastne krom toho tu zadna nova rada neni.....nikdo neprisel na to proc je kh neunosne.....ted uz tu jen kazdy vytahne kus prispevku neco o tom napise ale ne cely clanek a vznika paskvil - viz:vik-33 o teplote ale nedopsal ze jsou shozene kryci skla nebo o hustote ale nenapsal o zmene soli nebo vymene vody co se deje kazdy weekend......tak se nediv ze je tu gulas,ale je to jen tim ze nejde citovat......a kazdy cte jen posledni prispevek
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

vlčák napísal:vik nedela chytraka ,jen se snazi vnest trochu svetla a jasu do neprehledneho tematu kde se vse mele dokola jak v kafemlejnku.je tu par lidi kteri o mori trochu neco vi.a pokud te jeden z tech dobrych nasral budes muset dat na rady tech druhych.je tu ale vetsina ktera se radsi ani nevyjadruje
o tom ze tu jsou kapacity od kterych se mam co ucit nepochybuju ale ze ze mne bude nekdo delat blba no to sory.......ja nejsem jeden z tech co si zapisuje vse kazdy den,ja miluju more.....jenze po 13-14 letech morske akvaristiky jsem v koncich a nejen ja a uz nikdo nevi co s tim mojim akva delat......a potreti to cele vyskladat a zalozit znovu za posledni 2 mesice to uz nedam
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa Rici_m »

No já bych spíš uživateli Vik poděkoval za to že vše shrnul a dal si s tím práci takto je to vcelku přehledně sepsané!!
Osobně nepřidám žádný věcný příspěvek vše mě připadá nějaké zvláštní a v takovém případě se nedá radit. :wink:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa kominík »

jo ono je to problém,sám píšeš,že třeba sodu nepřidáváš,ale kh + ano --- jedno a to samé
akva před rokem reef a pak napíšeš x let muréna + perutýn
v tomhle aby se prase vyznalo a natož ještě něco radilo
ono není problém poradit,ale z čeho chceš vycházet :?:
a jakmile budeš startovat do zde přítomných,kteří už mají si myslím dost dlouho trpělivost na tohleto odpovídat - tak to tady můžeš rovnou zabalit
sorry

ještě doplním tím,že jsi měl slanou vodu 14 let neznamená ,že jsi odborník - sám vidíš jak jsi dopadl a myslím ,že tím psaním se nic nevyřeší - nemyslím to zle ale fakta těchto stran
jediná šance něco u tebe změnit je,aby někdo ze zkušenějších (reefařů) k tobě dojel a zjistil co a jak
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"