odpěňovat nebo neodpěňovat

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ak som to dobre pochopil, lebo nieco podobne som zaznamenal aj ja-co uvadza lukas a tomas, teda ze uz vacsich alebo rychlejsich prirastkov na montiporach nedosiahnem lebo je to v saturacii a dalsie pridavanie zivin je nezmyselne alebo ´skodlive´??
A o ktoré ziviny teda ide, o stopove prvky alebo tie vselijake kyselinky a vitaminy a ine specie ktore sa nachadzaju v tych vselijakych vitaminovych pripravkoch? Alebo aj, aj?
Dik
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Primarne ide o ziviny zuzitkovatelne symbiotickymi riasami, teda nitraty a fosfaty. Tie sa dostavaju do AQ hlavne v krmive, co tu asi netreba zvlast rozpisovat. Vitaminy a pod. nehraju vyznamnu ulohu, podobne ani stopove prvky (ak ich predavkujes, nebudes musiet riesit farbu, lebo nebudu ani montipory :lol: )
Co sa tyka tej "saturacie" - taku saturaciu planktonom a zivinami, aku maju v prirode tu asi nedosiahneme nikdy. Lenze odpadove latky odnesie najblizsia vlna a tak maju okrem svedskych stolov zabezpecenu aj vymenu vody kazdych par sekund. V podmienkach AQ musi byt kompromis medzi ponukou potravy a nasou schopnostou udrzat vodu bez nadbytocnej zataze odpadovymi metabolitmi.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

OK, diky lukáš, takze z tohto pohladu by sa dalo potom povedat ze vsetko s mierou, lebo aj potrava ktora sa neskonzumuje a je jej prebytok neskôr systemu uskodi, lebo zatazi system, ale toto je uz davno jasne.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"