malé nebo velké AQ - pro a proti

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

a ty nováčky to tu má lákat ??? , hlavně že "nás" tu pěkně vítáte když se regne další nový AQrista.
Kominiků, myslíš že nevím kolik je rybkovi, jakou má praxi...., že bych měl šoupat nohama, když tu klepu do klávesnice ??? jsem tu pár měsíců ale čtu i vaše vzájemné diskuze o těch laboratorních věcech jak píše rybka, reaktory balingy apod.... , ale nikdo tu nebude psát že jsem momentálně zaostalý ....
Řekl jsem co si myslím, prostě už po Xté, že ve vláknech se neřeší dané vlákno ale.....
Nelibí se Vám že mám v AQ hepatuse 4cm OK, mě se nelíbí že ho má někdo v 350L a 20cm ... ! ok píšu to tu někde ???
Mrzí mne to tu, jelikož mne moře chytlo a chtěl bych ho upgradovat.
Vzhledem ktomu že neumím EN, tak jsem byl rád že jsem našel toto forum, kde bych se dočetl o problémech a jak na ně, ale asi budu muset louskat ty EN fora , nebo se omezit na ten okruh lidí co odpoví i na tu hloupoučkou otázečku ?
uctivá poklona, služebníček
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Mugs
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 24 Apr 2011 14:55
Bydlisko: PB

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Mugs »

Ak mozem vyjadrim svoj nazor.
Mysli ze je jedno ci male alebo velke AQ ide o to ako sa k tomu pristupuje.
Niekto si nieco prestuduje precita potom zacne realizovat naopak niekto naleje vodu hodi ryby
ani nevie ake ale ma more :wink:

to xxl. uz sa neda pozerat co za bludy tu splietas :roll: ved si si odpovedal aj sam "forum, kde bych se dočetl o problémech a jak na ně"
sa necuduj ze sa hned niekto nepo..... a hned sa nejde roztrhat aby ti odpovedal na zakladne otazky na ktore je tu xxxy odpovedi :wink:
ty si vazne mzslis ze nejake forum funguje inak ako na to ze tam clovek ide najst odpovede az potom sa pyta :?:
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Mugs: ale my se tu nebavíme o otázkách a odpovědích souvisejících s mým pidi AQ, ale o rozdílu mezi malým a velkým AQ :(
Když se tě zeptám kterého je dnes, asi mi taky odpovíš, že se ti líbí žlutá barva viď
Myslím že tu některým uniká podstata věci
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa shifti powers »

Suhlasím so SnakeXXL je vela ludi ktorí tužia mať doma hepatusa a ine ryby no nie každy si môže dovoliť im vytvoriť krasne prostredie a 500 litrove akva. Podla mna ked sa da velky papagaj chovať v malej klietke a ludia dokažu žiť za mrežami tak sa da chovať aj hepatus v malom akva nikto sa nema dobre ako by chcel a to plati u každeho či zviera či človek no žiť sa s tym da treba treba vytvarať prostredia dobre a skromne
Mugs
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 24 Apr 2011 14:55
Bydlisko: PB

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Mugs »

Tiez si myslim :mrgreen:
Paci sa mi modra :!:
Keby si cital tak som odpovedal je jedno ci je male velke najsamvacsie kazde bude casom male a kazde funguje na tom samom principe.
Treba v nom udrzat zakladne hodnoty vody :roll:
Co na tom nieje jasne :?: :!:
Mugs
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 24 Apr 2011 14:55
Bydlisko: PB

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Mugs »

A rad by som videl ako by sa niekto tvaril za mrezami ked ho nepustia na zachod :roll:
Ryboň
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27 Jan 2013 21:52
Bydlisko: Pezinok

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Ryboň »

Shifti : vieš lenže tu ide o to,že papagáj síce je v klietke ale ty ho necháš sa preletieť po byte či dome alebo už sú pre papagájov traky a tak ich môžeš "venčiť" tak aby ti neuleteli

Keď tu porovnávaš Hepatusa a človeka vo väzení tak to je hovadina....
Ten Hepatus nič zlé nespravil a on má trpieť tiež v 2x2 metre ako človek,ktorý niekoho zabil a má doživotie a majú svoje hodiny (väzni) v ktorým sa môžu prejsť vo vonkajších priestoroch väzenia...

Blbé prirovnanie,tá ryba za nič nemôže :!:
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa shifti powers »

ani prasa ktore zabijeme a upečieme za nič nemôže rybu tiež chytia v mori z ničoho nič a za nič nemôže len hovorim to že ta ryba nema v žiadnom akvariu vytvorene podmienky ako by si predstavovala ta ryba ma ciel prežiť a je jedno v akom akva ale čo najdlhšie.
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa shifti powers »

Mugs napísal:A rad by som videl ako by sa niekto tvaril za mrezami ked ho nepustia na zachod :roll:
v cele maju vlastne zachody navaria im donesu pod nos jaj ako im je dobre nič nerobia chova ich štat sveta žiť
Naposledy upravil/-a shifti powers v 15 Feb 2013 17:58, upravené celkom 1 krát.
Ryboň
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27 Jan 2013 21:52
Bydlisko: Pezinok

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Ryboň »

Chápem,ale asi sa jej snažím spraviť čo najlepšie podmienky a tým nemyslím že tam dám živé kamene a korále ale myslím tým veľkosť nádrže... Aspoň pre toho chudáka tých 200litrov
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa švíco »

Já se nestačim divit co se to tu děje... chtělo by to ubrat z arogance. Je to přece koníček, který má dělat radost, tak proč tolik blbé nálady?
Někteří by si měli uvědomit, že trocha pokory nikdy neuškodí... a to platí všemi směry a ve všech generacích. Nešlapme si navzájem po bábovičkách, ale pojďme si radit jak je udělat co nejhezčí.
Já se vůbec nedivím, že to tady některé mořské vlky přestává bavit... když jsem tu byl nový, tak jsem si taky upustil páru... má věta o velorexu je již vcelku u některých lidí populární, ale nikdy bych si nedovolil tady rozhazovat moudra, jako kdyby mi to tady patřilo!
Ono je to šoupání nohama totiž kolikrát mnohem lepší...
Záčínám být k aroganci a drzosti dost vyhraněný... např. dnešní zážitek, kdy jsem při obědě v základní škole, kam docházím na jídlo opomenul prvňáčky, aby mi udělali místo při odchodu a oni mi odpověděli.. "komu tykáš vole"... a paní učitelka jen sklopila zrak! Kam si myslíme, že to dospějě?
Asi si taky dám od psaní oddych a budu si klohnit ve svém akvaristickém doupěti pro sebe a budu mít klid :|
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa shifti powers »

Ryboň napísal:Chápem,ale asi sa jej snažím spraviť čo najlepšie podmienky a tým nemyslím že tam dám živé kamene a korále ale myslím tým veľkosť nádrže... Aspoň pre toho chudáka tých 200litrov
tak to je samozrejme zasa je blbosť dať celu hrušku do kompotu to nepripada do uvahy každy sa snaži mať pekne akva chce tam tuto rybu a tamtu rybu len nie každy ma financie na velke akva. A mam na mysli akva od 100 litrov hore tie pod su neni akvaria ale nadoby
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa shifti powers »

švico tak to si mal pekny poobednajši zažitok že prvak taku by som mu uvalil že by to nerozchodil :lol:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa kominík »

to švíco : velká jednička s hvězdičkou - velký palec nahoru

chlapy znáte přísloví :,,potrefená husa...."

takže už žádné psaní o kravinách a k věci !
kdo napíše něco jiného ,mažu!!! už toho bylo dost!!!
nepsal jsem to pro prdel některých uživatelů
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa rybka »

Vyznívají tady náklady na pořízení malého ( <100 litrů), středního (cca 300 litrů) a velkého ( > 500 litrů) mořského akvária. Mezi malým a středním akváriem je jen nepatrný rozdíl.
Provozní náklady jsou přiměřeně vyšší.

Riziko banální chovatelské chyby se v menší nádrži vymstí rychleji a s větší intenzitou, než v nádrži střední. A kdo zvládne malou nádrž, pošilhává po větší a nakonec po velké. A to je na tom to nejdražší; zařizování natřikrát.

Možnost různorodosti a druhové četnosti chovu mořských živočichů roste s objemem nádrže. A málokdo chce doma téměř monodruhovou nádrž.

PS: Prosím uživatele SnakeXXL o porovnání kalkulace vlastního akvária s tím, co jsem mu poslal v SZ. Ona totiž výše uvedená kalkulace 60-80 tisíc za 250 litrovou nádrž je jaksi přitažená za vlasy. Osazení značkovou technikou pro začátečníka je stejně nesmyslné jako kupovat Ferari někomu, kdo má od včerejška řidičák :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"